Takmicenje u Nisu 6 septembar,subota

Previous topic - Next topic

Sandman

Seniori - diorame, vinjete i figure...



slika u toku takmichenja...


Sandman

Nakon takmichenja posetili smo Cele kulu...



A danas smo malo proshvrjali i po Nishkoj banji...



Sve u svemu lepo proveden vikend u Nishu, uz dobru zabavu i josh bolje drushtvo....toliko od mene za ovaj put ;)

pozz,
S.

Dada

Bravo! Stvarno imam za cim da zalim sto nisam mogao da dodjem... Samo mi ostaje da me zdravlje posluzi sledece godine pa da konacno upoznam ekipu iz Nish u full sastavu :) Jos jednom bravo i sve cestitke organizatorima na uspesnom takmicenju.

Vlad

Nisam covek koji provodi puno vremena uz TV i radio tako da mi nije poznato da li je bilo nekih najava za takmicenje u medijima.

Ukoliko nije mislim da nije lose da ih bude (za naredni put, naravno). Mozda neki video oglas, kajron, najava u vestima lokalnih televizija itd. To ne iziskuje puno novca i izvodljivo je.

S obzirom da sam izvesno vreme svog zivota potrosio na saradnju sa medijima nudim svoju nesebicnu pomoc za naredni put.

milten

#34
Zahvaljujemo, nije bilo na zalost najeve u medijima ovog puta. Imali smo gostovanja ranijih godina na lokalnim televizijama kao i izvestaje novinara sa lica mesta. Ovog puta se nismo potrudili oko toga :'(
MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/

Kerber

Eh, posle celog dana bez neta, a povremeno i struje i vode (nesto su prekinuli majstori-bageristi kopajuci mi ispred zgrade  D:)), mogu da se javim.
Pojeo sam se ziv sto nisam bio na takmicenju, al' ovo je tako moralo da bude.

Koliko sam obavsten, sve je bilo ok, generalno, a za sitnice cemo se potruditi da ih ispravimo za drugi put...Uvek moze bolje.
Novi, mladji ljudi, koji su u nasem niskom klubu, dokazali  i drugima a i sebi, bogme, da mogu da izguraju ovo, bez problema, uprkos trzavicama i podmetanjcijama i u inat dezurnim smetalima i prodavcima magle (i pameti)...

Odlican rad, moci !
Ponosan sam na vas!

Posebno sam zahvalan ljudima koji su dosli u Nis i uvazili nas, te podigli svojim lepim radovima nivo ovog takmicenja.
Hvala svim pozitivnim likovima i meni dragim ljudima koji su tu bili, cisto da samo naprave opustenu atmosferu, punu vrcavih stoseva.
Hvala i onima koji su nas kritikovali, i iz toga se ima sta da nauci.
Hvala ljudima koji su ucestvovali u standovima prodajnog dela takmicenjai , jer jedno bez drugog ne ide.

A sto se tice saradnje sa medijima, obicno ih je bilo, samo, toliko malo toga je tamo kazano i pisano o tome u Nisu, jos manje pozitivno, tako da se stekne  utisak da smo svi mi tamo, pomalo lucprde, samozivi zanesenjaci, koji od zivota imaju samo makete...nije to bas... O samoj izlozbi - tek nekoliko reci, vise procitano obavestenje sa zvanicnog dokumenta , koji im je bio poslat uoci takmicenja.
Novinare dok ne nakrmis, nece ni da dodju ni napisu ista, osim da mi je cale vlasnik neke medijske kuce, ili sam Ti(t)janic, licno...A ti Vladane, ako mislis da mozes pomoci, uvek je bilo kakva pomoc dobrodosla...Samo, ovo je takmicenje u aviomaketarstvu a ne rad hitne sluzbe na terenu, pa se pomaze pre, a ne kad se sve desi i prodje (Bijelo dugme).
Ovde je bilo vise puta napisano da se niski klub sastaje svake srede u kafeu "17" u Nisu, ovde si takodje mogao da nas kontaktiras...znaci, naci ovu ekipu nije tesko. Datum takmicenja je otkad okacen ovde....
Pa ako mislis da mozes da budes koristan - izvoli. Mi smo sve do sada organizovali iz sopstvenog dzepa, i to nas 10-12...Znaci, svaka pomoc je potrebna, al' pre nego da bude takmicenje. Posle bitke - generali su svi, al' kasno je bato...Imamo mi njih i u nasem klubu...

AKo nam upali stos, iduce godine bi sve trebalo da ide nekim drugim, boljim tokom, pa ce onda sve biti na nekom visem nivou.

Do tog vremena, vidimo se u Nisu ponovo, iduceg septembra !

I ko  je jos slikao, nemoj da kaci slike ovde...stici ce ga Gushina kletva, pa se moze probuditi jednog dana u vidu ruzne izrasline na zabljem dupetu...

airbamby

Hvala svima na do sada postavljenim fotografijama,iduce godine nadam se da cu i ja put Nisa posle duzeg vremena (ne opravdanog) odsustvovanja.
Jel zna neko kakvi su rezultati bar sto se ekipe sa MK tice?Da cestitamo  ;)
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Vlad

QuoteZahvaljujemo, nije bilo na zalost najeve u medijima ovog puta. Imali smo gostovanja ranijih godina na lokalnim televizijama kao i izvestaje novinara sa lica mesta. Ovog puta se nismo potrudili oko toga 

Hajde da ispravimo to sledecom prilikom. Jer lako je informisati maketare za izlozbu, oni su ovako ili onako organizovani, ali treba da dodju i ljudi koji nisu maketari, da i njih malo zarazimo. :)

Zamislite samo kako bi se klinci palili na makete ako bi im, recimo, skola organizovala posetu izlozbi... Ili neko vidi na televiziji prilog o predstojecoj izlozbi, makete, diorame... Pa niko ne bi ostao ravnodusan. Ciljnih grupa ima koliko hoces.

Hartmann

#38
Quote from: airbamby on 08-09-2008, 10:30:47
Jel zna neko kakvi su rezultati bar sto se ekipe sa MK tice?Da cestitamo  ;)

Ovo je sto ja znam, pa nek me ostali dopune ili isprave:
1. mesto diorame - Momcha
1. mesto figure - Milten
2. mesto figure - Asurbanipal
1. mesto 1/72 prop - Lanmi
2. mesto 1/72 prop - Medico
2. mesto 1/72 jet - Dejan Rankov (ne znam dal je clan MK)
3. mesto 1/72 jet - Hartmann
Gazda Sandman, Tripko i Milanco su takodje dobili nagrada, samo ne znam tacno za sta.

''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"

airbamby

http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Sandman

Milanco je chini mi se u brodovima osvojio neko od prva 3 mesta, Nesha je osvojio srebro u gusenicharima 1/35, a Tripko bronzu u istoj kategoriji...Profa je isto osvojio medalju sa njegovim helikopterchetom....a ja sam osvojio srebro u tochkashima 1/72 i bronzu u gusenicharima 1/72...

Sachekajte josh malo dok Momcha sredi na kompu liste i plasmane pa ce okachiti to sve za koji dan!


Profa

Čestitke svim osvajačima na medaljama, a svim učesnicima na provodu, i da znate da zavidim svima koji su bili!!! :-\ :(

Quote from: hartmann on 08-09-2008, 14:15:08
Ovo je sto ja znam, pa nek me ostali dopune ili isprave:
...
2. mesto 1/72 jet - Dejan Rankov (ne znam dal je clan MK)
Jeste - Wittmann

Bogu fala što sam Lala! :)

Asurbanipal

Quote from: hartmann on 08-09-2008, 14:15:08
Quote from: airbamby on 08-09-2008, 10:30:47
Jel zna neko kakvi su rezultati bar sto se ekipe sa MK tice?Da cestitamo  ;)

Ovo je sto ja znam, pa nek me ostali dopune ili isprave:
1. mesto diorame - Momcha
1. mesto figure - Milten
2. mesto figure - Asurbanipal
1. mesto 1/72 prop - Lanmi
2. mesto 1/72 prop - Medico
2. mesto 1/72 jet - Dejan Rankov (ne znam dal je clan MK)
3. mesto 1/72 jet - Hartmann
Gazda Sandman, Tripko i Milanco su takodje dobili nagrada, samo ne znam tacno za sta.


3. mesto brodovi -  ja...  ;)

Lanmi

I od mene cestitke za organizaciju i izvodjenje takmicenja. Bila je ovo lepa prilika da se ljudi druze i lepo provedu. Mislim da je termin mnogo bolji nego ranijih godina jer duzi dan i lepo vreme su dali sjajne uslove za fotografisanje dogadjaja, sve je to doprinelo da bude puno maketa, takodje.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

Vlad

QuoteA sto se tice saradnje sa medijima, obicno ih je bilo, samo, toliko malo toga je tamo kazano i pisano o tome u Nisu, jos manje pozitivno, tako da se stekne  utisak da smo svi mi tamo, pomalo lucprde, samozivi zanesenjaci, koji od zivota imaju samo makete...nije to bas... O samoj izlozbi - tek nekoliko reci, vise procitano obavestenje sa zvanicnog dokumenta , koji im je bio poslat uoci takmicenja.
Novinare dok ne nakrmis, nece ni da dodju ni napisu ista, osim da mi je cale vlasnik neke medijske kuce, ili sam Ti(t)janic, licno...A ti Vladane, ako mislis da mozes pomoci, uvek je bilo kakva pomoc dobrodosla...Samo, ovo je takmicenje u aviomaketarstvu a ne rad hitne sluzbe na terenu, pa se pomaze pre, a ne kad se sve desi i prodje (Bijelo dugme).
Ovde je bilo vise puta napisano da se niski klub sastaje svake srede u kafeu "17" u Nisu, ovde si takodje mogao da nas kontaktiras...znaci, naci ovu ekipu nije tesko. Datum takmicenja je otkad okacen ovde....
Pa ako mislis da mozes da budes koristan - izvoli. Mi smo sve do sada organizovali iz sopstvenog dzepa, i to nas 10-12...Znaci, svaka pomoc je potrebna, al' pre nego da bude takmicenje. Posle bitke - generali su svi, al' kasno je bato...Imamo mi njih i u nasem klubu...

A sto se ti ljutis na mene, "bato"? Mislim da nikoga nisam uvredio time sto sam predlozio nesto cega nije bilo - a to je reklama.

Ja sam samo izneo svoj stav i ne vidim razlog da ti to smeta... A to da ima generala - vidim i sam.

Znam da je medije tesko naterati da izvestavaju, verujte mi. Ali u najgoroj varijanti pustice placeni kajron ili video oglas. A u malo boljoj ce i napraviti neki prilog i emitovati ga pre izlozbe. U najboljoj varijanti ce doci na lice mesta i snimiti sta to maketari rade...

Ja sam clan ovog foruma nepunih nedelju dana. Par reci o meni mozete procitati u rubrici "Ko je ko". A sto se moje pomoci tice nudim je za naredni put.

QuoteS obzirom da sam izvesno vreme svog zivota potrosio na saradnju sa medijima nudim svoju nesebicnu pomoc za naredni put.

I kao sto je nemoguce nuditi pomoc oko necega sto je proslo, besmisleno je kritikovati nesto sto ce se tek dogoditi. Izrazavam zaljenje sto se pojedini osecaju prozvanim i sto moju ideju i kritiku dozivljavaju licno. Stvarno nisam mislio nista lose. Tudje licne probleme ne resavam. A Klubu zelim da pomognem.

A Bijelo dugme... Moze. Upravo se setih jednog stiha. Ali o tome drugom prilikom.

Sve cestitke autorima nagradjenih radova!