UM 1/72 BT-7 (1937)

Previous topic - Next topic

Sandman

zavrshih danas konachno ovog malishana... :)

od poslednjeg posta iz projekata u radu odradjen je wash slikarskim bojama, tragovi slivanja rdje pigmentima i alkoholom, a zatim i weathering MIG pigmentima... na ovoj maketi sam odradio blato prema vec pominjanom DVD manualu Miga Jimeneza.... nisam sasvim zadovoljan uchinkom shto se tiche blata, ali ono shto je prikazano na DVD-u je radjeno u 1/35, a ova maketa ima poprilichno malene i nepristupachne bokove i delove oko i iza gusenica.... sledeci put bice bolje....

farovi su kao shto ste vec i navikli od mene uradjeni uz pomoc Kristal Kleara, dok su detalji metala na gusenicama radjeni gunmetal olovkom... mitraljezi na kupoli farbani MM metalajzer bojama, kao i same gusenice, ali se to posle blata vishe ni ne vidi :P

platno na levom boku uradjeno od miliputa, i zafarbano u vishe niijansi bezz boje... kaishevi su od tamiya trake pravljeni....

sve u svemu, zanimljivo iskustvo u radu sa zimskom kamuflazom pomocu hairspray tehnike, kao i igranje sa MIG pigmentima i blatom....

evo i slika, a ko bude dolazio u Nish sad za vikend imace prilike da vidi ovog malishana uzivo ;)



malo detalja....



i u poredjenju sa "referentnim objektom" :D


airbamby

 :o :o :o :o
Odlicno je ispao mnogo mi se svidja ovo zimsko "prljanje" tj skidanje boje.
Super si ti izvukao ovo cudo
Prelepo Bravo

P.S Jest da meni te stvari ne smetaju i da jako volim strokava vozila i avione  ;D ali mozda ima malcice viska blata odozdo?
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Hartmann

Quote from: airbamby on 02-09-2008, 23:38:28

P.S Jest da meni te stvari ne smetaju i da jako volim strokava vozila i avione  ;D ali mozda ima malcice viska blata odozdo?

Slazem se, malo VISE blata na gusenicama  :). Valjda se tenak krece?
Inace sve ostalo je brrrrrrrrrrrillliant!
''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"

Boki

 :o Zimska kamuflaža izgleda fenomenalno čak i za veći razmeru, a kamo li za ovo.
Detalji su odlični a i dekali su lepo legli. Baš mi se sviđa.
Jedino to blato na gusenicama malo kvari utisak, ali nema veze, najbitnije je da si naučio i primenio par novih tehnika i video njihove mogućnosti.
Svaka čast.

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Sandman

pa da.. kao shto rekoh.. nisam bash sasvim zadovoljan sa uchinkom oko blata - jesam pratio MIGov manual sa onog DVD-a... ali je sve to malo teze za primeniti u 1/72... pogotovo ako je ovako mala maketa... no dobro.. uzivo nisu ovako jarke boje blata... malo je blaze....

najvishe mi zapravo krivo shto sam same gusenice preterano prekrio blatom.. no dobro.. trudio sam se koliko je moguce da izvuchem par detalja gunmetal olovkom (pregibi linkova)....

u svakom sluchaju, ove tehnike sa pigmentima su idealne za experimentisanje i moze se dosta toga postici, bitno je samo pratiti ono zlatno pravilo - NE PRETERIVATI - ako se nanese suvishe pigmenata, prekriju se svi prethodni slojevi i dzabe sav trud! a sa manjim kolichinama se moze postici toniranje nijansi, pogotovo sa korischcenjem vishe razlichitih nijansi pigmenata!

tripko

Jedino sta mi se nesvidja je cebe, i blato ali na gusenicama, blato po tockovima je super.
A super si zaprljao tu zimsku shemu to mi se zaista svidja.

Goran A.

Obzirom na velicinu nije moglo bolje! Kolicina blata je u redu. Prilikom sporijeg kretanja blato se nagomilava i to prilicno. Razbaca se tek kada se krene brze. Moguce je da vara uvecanje na fotografijama, maketa je stvarno minijaturna! Siguran sam da je sve ok, nezahvalno je fotografisati 1/72.

Sandman

da.. blato na gusenicama kad sam nanosio se zalepilo izmedju onog zazora izmedju samih gusenica i bokova tenka - to me je najvishe iznerviralo.. pokushavao sam da popravim ali kao shto rekoh, jaaaako mali prostor za manevrisanje chetkicom - blato sam chak chachalicom nanosio!!  ::)

a za cebe - ovo mi je prvi put da se igram sa miliputom u ovu svrhu - znam da treba da bude josh vishe "zamotaja" ko na Tripkovom Su76... al dobro, sledeci put,....   ;)

djos & filip

Sjajno izgleda  :o

da ne ponavljam i ja pricu oko blata, verovatno i ono bolje izgleda u prirodi nego na fotkama. Digitalni fotoaparat cesto na neki blesavi nacin menja stvarni izgled objekta, plus svetlo...itd.

Zimska kamuflaza je savrsena, i ako sam taman odlucio da odmorim od tenkova....mislim da ovu tvoju ideju MORAM DA PROBAM :)

Ako ista znaci komentar pocetnika....maketa ovakva kako si je uradio stvarno godi oku

Pozdrav


Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

gasha

#9
Sta reci, cika Sandman se probudio iz letnjeg sna. Odvalio si ga. Onaj detalj sa ciradom mi se bash dopada.

Dada

Cebence, cebence, gde si kada mi je hladno :) , malo deluje kao juka za picu pa umotana :P Samo da si ga mozda malo vise utanjio pre uvijanja, no moze i ovako da prodje :) Bravo Srki, lepo si ga doterao kraju. Heh, vidjao sam i prljaviji oklop ovde na poligonu, tako da je ovo sasvim ok, svaka cast na detaljuisanju ove malene klompe.

muaddib

Quote from: hartmann on 02-09-2008, 23:56:45
Quote from: airbamby on 02-09-2008, 23:38:28

P.S Jest da meni te stvari ne smetaju i da jako volim strokava vozila i avione  ;D ali mozda ima malcice viska blata odozdo?

Slazem se, malo VISE blata na gusenicama  :). Valjda se tenak krece?
Inace sve ostalo je brrrrrrrrrrrillliant!

Kad bi ga stavio u okvir neke diorame taj višak blata bi se optički poništio, ovako na ovoj pozadini stvarno izgleda kao višak.

medico

Srki, odlicno izgleda ! stoje primedbe za blato ipak imajuci obzira da je 1/72.
white wash , slivanje bojom i ostalo je odlicno ispalo ! da je 1/35 bilo bi jos uverljivije

Boki

Možda grešim, ali meni "ćebence" izgleda sasvim O.K. Mislim da je maketa suviše mala i da je potrebno mnogo veliko iskustvo da bi se postigli realističniji rezultati. Uostalom, videćemo uživo za neki dan. ;)

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Sandman

hvala svima na komentarima i kritikama ;)

ja sa svakom novom maketom po neshto novo isprobam, tako da dok ne obrnem krug na svakoj maketi ce uvek biti omashki, shto vecih shto manjih :D

najbitnije je da se iz svega toga neshto nauchi, a i da se zabavimo.... ;)

pozz svima, pa ko bude u Nish u subotu, videce BT-7 uzivlje ;)