Italeri 1/72 Spitfire Mk.Vb 'Slovenec'

Previous topic - Next topic

Profa

@ TataMeda: blic je čudo - što vidiš ovako, golim okom se praktično ne vidi... Blic je prilično pojačao efekte, pa ću danas da ga slikam na dnevnom svetlu, ako prilike dozvole...
Inače je fixirano lakom - Vallejo saten ;)
@Sandman: u pravu si, ni ja nisam preterano zadovoljan - ovde više leži "struganje" nego "ljuštenje" boje. Probao sam na par mesta to naknadno da popravim:

Sledeći put ću za ovu stvar upotrebiti neku drugu tehniku, definitivno ovo nije rešenje za sitne oguljotine - dobro je za japance i francuze, ali nije pravo rešenje za engleze i amere...
Bogu fala što sam Lala! :)

Goran A.

Ofucan i musav, dobro je ispao! Sjajnost boje je bas kao na slikama. Odlican!

Sandman

ovde bi vishe leglo "guljenje" pomocu srebrne olovke na matt podlogu! ;) fino zaoshtrena olovka i lagani potezi i bilo bi bash kako treba...

a za japance (kad ih vec pomenu) mislim da se najbolji efekti postozu sa tehnikom soli jer su se i oni gulili dosta neravnomerno... ovo sa kalodontom je dobra stvar za piling boje vishe - znachi bukvalno skidanje slojeva farbe u ljuspama - neshto slichno kao shto se na nekom od onih tenkova sa Kalisha bila zgulila boja....

gasha

Aj ja malo da ukazem na nedostatke. Dosta su te hvalili >:D

-Rondele na krilima imaju bele ostatke na spoljnoj ivici, koje bi mogao da eliminises, zafarbas
-prljanje linija panela na trupu iza rondele je preterano, bas se sliva.
-srebrna boja na izduvnicima ??? sumnjam, ja bi to uradio kao nagoreli metal.


djos & filip

Da ne ponavljam pricu, zamerke, samo oko prljanja, rondele, isti problem sam i ja imao, Blue Rider oznake nisu bas hi-tec.

Ali maketa u kompletu.....SJAJNOOOOOOO. Jos jedan Spit sa nasim oznakama, pravi raj za oci  :D

pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Kerber

Dobro je sto je uradjena jos jedna maketa, pa jos sa nasim partizanskim oznakama...Ipak si stigao do kraja.
Dopada mi se. Ima tu i tamo sitnica koje malo upadaju u oci, al' to je to. Da ne ponavljam opaske.

Profa

Evo današnjih fotki, bez blicanja:




@Gasha: rondele smo Sandman i ja već pomenuli i elaborirali - beli pojas je vrlo uzan i postoji šansa da prebojavanjem zeznem plavu :-\ Probaću, u svakom slučaju...
Što se prljanja linija na zadnjem delu trupa tiče (iza 'X'), tek posle vaših napomena sam se upiljio i zapazio - to ću definitivno da popravim.
Izduvi su bojeni bojom čelika, pa je preko toga išla Hu 173 - meni se ovako definitivno više sviđaju nego monotoni gunmetal :)

Niko nije zapazio da je crna malo pobegla kod naslona za glavu, kao i to da je neobojen spoj vrata-trup :o I to će da dođe na red ;)
Bogu fala što sam Lala! :)

Hawkeye

Dobro ti je ispao ovaj 'slovenacki" spit  ;D !

'Уживај младићу за младости своје!'

Shakal

Majstorski,nema sta. Odlicno je.  :o

Profa

Danas sam malo experimentisao sa novom stonom lampom, da i ja pravim kao bolje slike ;D

Jel' to sad bolje?
Bogu fala što sam Lala! :)

Goran A.


airbamby

Podloga kao na ovim a svetlo kao na starim...
Dobitna kombinacija  0:)
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

tenk

definitivnobolje nove!ostrije su i jasnije! ;D
www.oluj.org
"May God have mercy upon my enemies, because I won't."