Spitfire MkVC Airfix 1:72

Previous topic - Next topic

djos & filip

Napredujemo.....brzinom puza ali....

Stigli smo do farbare, kamuflaza je naneta, ostaje da popravimo greske i ofarbamo zute trake na napadnim ivicama kao i traku oko trupa. A onda pronto...i tako dalje...CILJ: da zavrsimo do nove godine  :), Malko smo se zadrzali oko panela na trupu  :-\

Pozdrav







Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

airbamby

Odlicno izgleda...
Bravo momci  0:)
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Goran A.

Cini mi se da ste omasili boje.

djos & filip

#18
@AG02

Pa nisam ni ja bas happy sa ovim sto sam video, za pocetak dole je sigurno ok (Xtracolor Azurno Plava), ali ove gore su Humbrol Tamno Zelena i Ocean Grey....sto bi trebalo da je OK, ali su boje ispale dosta svetlije nego sto sam ocekivao...ali mislim da posle lakiranja ce to ipak biti malko tamnije. Videcemo

Molio bih za sugestiju da li da ponovo maskiramo pa tamnije zelena ili da ostavljamo ovako... :-[

U svakom slucaju hvala na primedbama

Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

tenk

super izgleda,samo kad ga lakirate dodajte par kapljica tamnije zelene,pa prljanje a bilo je jace cunce i bice kao pravi! ;Dj esu li  to paneli na trupu prerezani?
www.oluj.org
"May God have mercy upon my enemies, because I won't."

PELE

Odlican!!!  :o  :o  :o
Uopste nemam zamerki. Bas mi se svidjaju paneli!
Bice odlican na kraju! Samo napred!


Pozdrav! ;)

djos & filip

#21
@TENK

pa.....zar toliko ne lice  :(

Salim se jesu, cak malo preduboko, ali u skladu sa ostalim linijama na krilima. Nije bas profi ali mislim da je bolje nego da ostane kombinacija urezani paneli na krilima a izbaceni na trupu.

U svakom slucaju idemo dalje bez ponovnog prefarbavanja drugom bojom, odluka naseg malog tima uz vasu podrsku :)  (a tesko nam palo  0:)

Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

tenk

ma neee!super su ispali paneli,nego imam istu maketu i znam da su na trupu ispupceni >:(
www.oluj.org
"May God have mercy upon my enemies, because I won't."

airbamby

Quote from: tenk on 30-11-2008, 22:21:35
ma neee!super su ispali paneli,nego imam istu maketu i znam da su na trupu ispupceni >:(
Tvoj je stariji brat u 1/48  :D 0:)

Lepo su ispali paneli a lak svakako malo potamnite i bice on super na polici  0:)
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

djos & filip

#24
Sve je bilo lepo dok neko nije najavio TAKMICENJE!
Carobna rec za mog sina, a to znaci zavrsiti dve makete za 2 dana.....ovo bi moglo da ide u 24h bild :(

Ok da ne tupim, nastavak radova na Spitfire MkVc ponovno maskiranje i korekcija zelene boje, sada je tacno po LiftHere uputstvu. Radove izvodio mladi gospodin, od moje pomoci samo saveti i minimum korekcije. Danas uvece nastavak.....da li ce mo stici do nedelje...nisam bas siguran probacemo.

Veliki pozdrav



Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Goran A.

Sve pohvale mališi! E da sam tako radio kad sam bio klinac... Iskritikuj ga malo da se ne uobrazi!

djnik

Bravo! Cestitam obojici a narocito mladjem kolegi maketaru! Spoj trupa i krila je odlican, sve je glatko. Takodje ofarban je odlicno. Jos samo da dekali dobro legnu i da se odradi neki brzi wash kako bi se istakli paneli i to je to. Ako se odlucite da srebrnom bojom "ljustite" farbu uradite to samo na korenu krila ispod kabine i na jos ponekim mestima gde je habanje moguce.

drakii

Dobar posao, a ima ga da bi se maketa dovela u red, inace podnosljiva kao osnovica, dobro lici, samo napred, pozdrav, a ja sam hteo da krila kombinujem sa Tamiya trupom, salim se

Dada

Svaka cast malom majstoru! Veoma lepooo farbanje.

Sandman

bogme - Filip odlichno radi posao! ;)

prelazi izmedju boja kamuflaze su bash kako treba - dovoljno oshtri za tu razmeru a opet malkice i ublazeni - taman!

jedino shto ste mozda trebali da zalepite horizontalce pre farbanja - da vam se od lepka ne prolije fleka preko sad ofarbanog repnog dela - vodite rachuna pri lepljenju, samo pazljivo i sa manje lepka, da se ne razlije preko spoja!

nadam se da cete uraditi ovog spita za sutra - ako ne donesite ga makar za izlozbeni deo, stvarno bi bilo lepo videti ga uzivo! ;)

pozz