Krupp K5 Leopold

Previous topic - Next topic

3EMYH

Evo i mene posle 'krace' pauze.
Sinoc ga dovrsih, ostala je jos pruga da se uradi i da ga malo zaprljam, a posto nisam siguran kako bi trebalo, otvoren sam za sve predloge.
Inace maketa je Hobby Boss 1/72 i bas sam zadovoljan sa njom. Odlicno izlivena, dobro detaljisana, i uklapa se odlicno.
Izvinjavam se zbog slika, ali nisam mogao da cekam da ogreje neko sunce, morao sam odmah sinoc da ga slikam.










Gusha

Bogami, ovde se vidi gomila neprospavanih noci, ispusenih cigareta, popijene kafe, rakije. znaci krv, suze i znoj.Doooobro uradjen! Odradi prugu sto pre da bi diorama bila potpuna.Moj predlog je da osvetlis i razredis boju kojom si ga farbao, pa da sa njom prvo odradis dry brush preko svih isturenih panela i same cevi...redpostavka je da su izbledeli od sunca.... pa da vidimo posle!

Sandman

+ ako se ne varam Bane josh uvek radi chetkicom? Ili si Leopolda prskao nekim sprejem?

ako je chetkicom farbano svaka chast za srtpljenje! ;)

shto reche Gusha, samo malo sad posvetli tu osnovnu boju i ispupchene detalje drajbrash tehnikom malo istakni i bice ko bombona!

3EMYH

Radio ga airbrushom, prvenac moj :).
Negde sam napravio neku gresku, posto mi se pojavise neke gromuljice kao da je prasina po njemu.
Ali dobro, bice bolje drugi put. Farbao sam ga sa nekom matorom bojom koju nadjoh u stekicu. Znaci samo da mu opalim drybrush, nista weathering?

Sandman

mozda samo nisi ukomponovao pritisak i razredjenost boje pa se zato javio taj efekat "shmirglaste" povrshine...

za weathering, pa ne znam, pogledaj ako nadjesh neke referentne slike pa proceni gde i kako da ga zaprljash  :-\

Gusha

Uradi prvo dry brush, kad vidis kako ispada, dodaces weathering gde mislis da treba, ( u coskama, u udubljenjima, tu i tamo gde se slivala voda pa se vidi razlika, malo stroke na podvozu, pa malo prasina, pa malo stroka i blato na mestima gde gazi posada....)!

Aki

Lepo,veoma lepo!
Jos kad se zaprlja,bice...mmmmmmm
Malo mu zaprasi tockove,i obavezno isprljaj onaj deo gde posada gazi,i tako to.
Inace na ostalim delovima ne bi preterivao sa prljanjem,on je bio relativno cist,posada je to odrzavala 0:)

3EMYH

Jel moze jos jedna mala pomoc? Dobija se uz njega i deo pruge. Kojim bojama bi trebalo da se ofarbaju oni kamencici na kojima stoje sine?

Boki

Baš dobro izgleda. Ima jako mnogo detalja (što lepo reče Gusha, vidi se gomila neprospavanih noći).
Još malo finalnih radova i biće ovo odlična maketa.
Što se boja kamenčića tiče, verovatno zavisi gde se pruga "nalazi", ali da ne lupam, pogledaj na forumu www.railserbia.net. Tamo sigurno imaju više iskustva sa tim stvarima.

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Messerschmitt

Svaka cast!jako mi se svidja kako si ga uradio i verujem da ca jos bolje izgledati kad zavrsis i prugu i kad sve dodje na svoje mesto!Veoma retka maketa!Koji je to kalibar i da li je bio u operativnoj upotrebi?

milanco

Bas mi se svidja rad i svaka cat za izbor makete. Sa prugom ce biti prava bombonica ;D
Koliko je kostala maketa??? 
I sto pre da vidimo prugu
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

Gusha

Za bojenje sina, kamencica i ostalog, poneses digitalac, i odes do najblize pruge i uslikas.Neces mnogo da pogresis ako bas tako uradis prugu.To je jedno mesanje nijansi, i dodavanje raznih pigmenata.Pruga je svuda ista....

3EMYH

#12
Hvala svima na dosadasnjim savetima. Krenuh sinoc sa drybrushom ali nisam stigao da ga slikam. Kad ga odradim celog nakacicu nove slike.

@milanco
Maketa je bila nekih 30 dolara preko luckymodela. Mislim i da su mi jedino tu carinici uzeli nekih 600 dindzi.

@Messerschmitt
Posto sam trenutno na poslu, ne mogu sad da ti pisem o ovom topcetu, ali mogu da ti postavim link pa baci pogled...

http://en.wikipedia.org/wiki/Krupp_K5

3EMYH

Evo kako sad izgleda 'topce'!












Profa

Odličan!!!
Drybrush ti je ispao baš kako treba, možda još kakva fleka po udubljenjima...
Jedino mi pruga odskače kao prilično nova - i nju si trebao malo da prljaš, pa blato, pa fleke, pa..., ali to ovde nije poenta ;)

I ja sam se primio na ovu spravu, sa sve Deutche Kriegs Locomotive, ali jednom, kad rasčistim štek... ::)
Bogu fala što sam Lala! :)