ALIGATOR 4x4 - scratchbuild - samoradenje 1/30

Previous topic - Next topic

MBT - Slovakia

Pozdrav maketari,
stavil som na forumu slike makety vozila ALIGATOR. Oklopne vozilo Aligator - ovo je nove vozilo, koje koristi naša armija i policija:                                                           http://www.vojenskatechnika.sk/aligator/aligator_album.htm
   
       Vozila ALIGATOR koristi i naši slovački vojniki u Šajkovacu, koji chranit mohylu u Kosovom Polji. Makety ja radil v prošlom godine (2007), no slike su nove. I šta skazať k radenju - radenje kak u scratchbuildov - samoradenji. Izgotovljenje načrtu, radenje detaljov i resinov. Svi moje samoradenja ja radim kak makety iz resinu (resin epoxid kits).Tak ja uradim ne 1, no 2 i 3 makety.

I ovo je ALIGATOR našej slovačkoj armady:


I vezija našej policije :  http://www.kerametal.sk/loadimg.php?url=images/text/large/07.jpg
- slike makety stare i ne dobre, uradeny v prošlom godine mobilnym aparatom:





Goran A.

Bilo bi dobro da postavis slike ovih maketa tokom rada. Makete su odlicne, nema se sta dodati!

Hawkeye

Odlicna maketa,da li je to vozilo vase proizvodnje?

'Уживај младићу за младости своје!'

milanco

Svaka ti cast bas lepo izgleda  :o
da bude jo ovakvih radova :)
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

MBT - Slovakia

Quote from: Hawkeye on 28-09-2008, 13:24:03
Odlicna maketa,da li je to vozilo vase proizvodnje?

Hvala vam priatelja na komentare. Hawkeye, Ty mal pitanje. Da, ovo vozilo naše, Slovačke proizvodnje. No motor DEUTZ i transmisija RENK - Nemačke komponenty.

Suhoj


Shakal


MBT - Slovakia

Hvala vam , kolegovia maketari. Ja stavil nove slike, ne znam za šta, no ovi predoshle byli male.


Kerber

Volim da vidim samogradnju, pa jos tako dobro odradjenu.

Bravo !

Jel smo i mi imali ovo u specijalnim jedinicama?

MBT - Slovakia

Quote from: Kerber on 29-09-2008, 20:12:05
Volim da vidim samogradnju, pa jos tako dobro odradjenu.

Bravo !

Jel smo i mi imali ovo u specijalnim jedinicama?

Hvala Ti, Kerber. I Ty mal pitanje, šta by ovo vozilo imali i vaše specijalne jedinice, da? No, kak ja znam, Srbija i Slovakia napisali dokument - dogovor- o spluradenji (kooperaciji) vaših i naših armiji. I možno i Srpska vojska budu koristit vozilo Aligator. Hm?

Mixon

Super izgleda! Policijski mi se najvise svidja, iako je slabija slika!

MBT - Slovakia

Quote from: Mixon on 30-09-2008, 11:52:09
Super izgleda! Policijski mi se najvise svidja, iako je slabija slika!

Hvala. Da, policijski je zanimljivy, puno sjajna schema. I žaľ, slike makety slabije, no nove neuradim. Ovu maketu už ne mam doma.

T34

Divno!!! Ne mogu vjerovati da si to sve sam napravio, nevjerojatno dobro izgleda! ;)

MBT - Slovakia

#14
Quote from: T34 on 30-09-2008, 15:26:27
Divno!!! Ne mogu vjerovati da si to sve sam napravio, nevjerojatno dobro izgleda! ;)
Hvala puno,
nu šta, kak ja chcem uradiť maketu, koju nikto ne proizvodit ( ni Revell, ni Tamiya, Trumpeter i druge..), musim izgatoviť scratchbuild - samoradenje. I to maketarstvo, ja sa bavim samoradenjami.