Opel Astra V8 Coupe

Previous topic - Next topic

Nikolica

Evo ga na ovo san poceo radit prije par dana.Radi se o Tamiyinoj Astri V8 Coupe koju cu doradit i detaljirat sa nekim setovima koji ne dolaze u kutiji s maketom.Radi se o Scale Motorsportovom setu karbona i takodjer o Scale Motorsportovim Photoetched(metalnim) detaljima



Trenutacno radim na karboniranju sasije,evo dokle san stiga...triba malo popravit jednu ivicu jer karbon nije bas uhvatio kako treba al za to nema beda i u biti triba manje vise cilu sasiju presvuc u karbon


Sandman

ovaj karbon je ustvari DEKAL papir sa "motivom" karbonskih vlakana?

Nikolica

Quote from: Sandman on 18-11-2006, 21:59:12
ovaj karbon je ustvari DEKAL papir sa "motivom" karbonskih vlakana?

Tako je.

Nikolica

Evo kako nisan redovito stavlja fotke jer mi se neda dizat jednu po jednu,sad cu vas zasut sa malo fotki nastavka izrade Astre.Radilo se dosta na unutrasnjosti dodano je dosta zica i zicica,takodjer se radilo na kocnicama i ovjesu,felge su gotove,auto je ofarban i naljepljeni su i neki decali....no da krenemo redom

Napravljene su kocnice i felge jos triba zaljepit decale i to ce uskoro bit gotovo



Ovdje je unutrasnjost jos malo ogoljena,bio je zavrsen samo Roll Bar i jos par stvari



Onda se preslo na farbanje karoserije...kao sta san vec pisa kako to sve ide,a u ovom sluvaju karoserija je prvo cijela ofarbana u bijelu a prije toga je naravno isa primer



Nakon toga se islo na maskiranje,za takve stvari koristim Tamiya Masking Tape jer je stvarno cudo od trake i nakon toga san farbao dio koji ide u zutu



Nakon farbanja san se vratija na unutrasnjost,dodano je dosta metanih detalja i detaljcica,zica i jos uvijek nije sve gotovo jer moran dodat jos neke detalje ali o tome cu kad je skroz zavrsim



Karoserija se uredno susila pet dana i na kraju je to ispalo ovko



A s obzirom da je karoserija lipo suva a i da se malo odmorim od uredjenja interijera bacio sam se malo na lijepljenje decala koji mi malo hodaju po zivcima jer su dosta tanki a pomalo kruti pa znaju puknit al sve se to polagano da napravit samo netriba zurit



I proteklih dva dana se zabavljam sa presvlacenjem jos nekih stvari u karbon (ulaz u kabinu,volan i jos neke sitnice).Ovako izgleda unutrasnjos sa kabinom....slike su malo losije kad bude skroz gotov onda cu sve lipo i detaljno poslikat






Vizant

Odlicno, ja pre svega volim ovaj auto, naslednika Calibre v6 na trkama DTM, a i model je extra.
Bravo

Sandman

BRAVO Nikola!
Ovo super izgleda!!!  :o
zaista je pravo uzivanje gledati kako sve ovo radish! :)
Reci mi samo, zice koje pominjesh, jesl su namenjene tome da maketa ima svetlo (farovi, shtop svetla) ili samo zce kao delovi (hidraulika i sl.)?

Pozdrav i samo nastavi sa slikama kad ih bude josh! ;)

Nikolica

Evo jos malo se uradilo,lakiran je nije poliran...uskoro ce biti gotov pa kad sve bude uradjeno onda cu ga i kvalitetnije i detaljnije poslikat