T-80 BV 1/35 Zvezda

Previous topic - Next topic

Suhoj

Evo ga jos jedan "tetejac". U pitanju je T-80 BV. O samoj maketi malo da kazem: cim kazem Zvezda, znate kako se uklapaju delovi, inace ima dosta detalja, lepa maketa, lep tenk....Ubio sam se ziv dok sam ga sklopio, trebalo mi je nedelju dana intenzivnog rada, a evo sad je sklopljen i obojen u osnovnu boju (matt 68). Jos nisam odlucio koju cu kamuflazu da radim, dvoumim se.. Evo slika te dve kamuflaze izmedju kojih se dvoumim, pa i vi predlozite koja je bolja....
Ova druga se dobije u sastavnici, a prva ne...
BTW, ovu prvu sam vec radio na T-80 UD.....



A sada, posto sam vas smorio sa pricom, red je da stavim i neke slike trenutnog stanja makete....





P.S. Boja deluje mozda malo cudno, ali je to zbog osvetljenja....

Molim vas kritike, komentare, predloge, sugestije i sve sto ide uz to:D

Aki

lepo napreduje,super!
Ja bih vise radio ovu drugu kamuflazu,izgleda mi nekako zanimljivije...

PELE

Bas mi se svidja! Super si poceo, svaka cast!
Jedva cekam da vidim jos slika u radu.........



Pozdrav! ;)

Hawkeye


'Уживај младићу за младости своје!'

Suhoj

Quote from: Hawkeye on 25-10-2008, 16:15:16
Kada ce farbanje  :) ?
Pa uskoro, za sad je dobio samo osnovnu boju...

Goran A.

Kako ces da obojis tockove i gusenice kad si sve sastavio?

Suhoj

Quote from: AG02 on 25-10-2008, 17:04:25
Kako ces da obojis tockove i gusenice kad si sve sastavio?
Cetkicom....

Goran A.

Ne cime, nego kako? Mozes li da pridjes gde treba. Pitam zato sto sam primetio da ima maketara koji sve sastave pa farbaju a neki naknadno lepe stitnike, oklop, blatobrane itd. Je li u pitanju tehnika ili prosto tako hoces?

Suhoj

Aaaa, to pitas, ma nije nikakav problem da obojim, to mozda kod nekih tenkova iz WW2, ali na T-80 npr. gornji deo gusenice se uopste ne vidi zbog branika i "suknjice" sa strane. Za ovo ostalo nije problem, samo treba imati strpljenja i sve ispadne kako valja. Ja preferiram bojenje kad se sve zalepi, ali opet, to je sve stvar ukusa....

milanco

Ja imam isti takav u 72ojci i radio sam drugu semu i mogu ti reci da bas lepo izgleda takav i predlazem ti zato drugu semu ;)
Zelim ti srecan rad i sto pre da vidimo tenak gotov :D
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

stefa

Lepo je ovo ispalo...

Hehehe,nece nama Ognjen da slusa pa nece.Kada mu kazes da ne lepi tockove,kaze necu vise pa ih opat zalepi! ;D :DNaviknite se...

Suhoj

Evo ga, borio sam se s njim jutros od 9, ali je vredelo.....
Na kraju nisam radio ni prvu ni drugu kamuflazu koju sam gore naveo, vec sam uzeo jednu kamuflazu koju sam video na nekoj slici na netu...
Naravno, kakav sam baksuz, dogodila se jedna manja nesreca sa ab-om, pa sam malo zabrljao, i onda sam uzeo da radim what-if kamuflazu, koju vidite na slici....
Na kraju krajeva, sve je super ispalo, i ja mislim da je lepa ova kamuflaza....
E sad, na vam je da komentarisete...:D







I za kraj oba T-80 koje radim....


djos & filip

Svaka cast, stvarno lepo izgleda-ju

To da je what-if, vrlo je diskutabilno jer u kakvim sam ih sve shemama bojenja video.....ima svega

Kao bivsem tenkisti, ovaj pogled na ove dve zveri bas prija

Veliki pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Hawkeye

Trebao bi da promenis ime u T-80  ;D ;D ,kapa dole za makete!

'Уживај младићу за младости своје!'

milanco

svidjaju mi se i ovako what-if vrlo pedantno  :) a sada prljanje ;D
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju