Kampanja "Cufte - nekad i sad"

Previous topic - Next topic

Sandman

Poshto smo u toku ove godine u M-Hobby radnji imali jako bogatu ponudu maketa japanskih vazduhoplova, pala mi je na pamet ideja da vam predlozim da od 01. januara krenemo u kampanju sa nazivom "Cufte - nekad i sad". :)

"Cufte", naravno zargonski, su japanske oznake pripadnosti - chuveni crveni krugovi na trupu i krilima, pa otuda ovaj pomalo shaljivi naziv kampanje....

Shto se tiche maketa koje bismo radili, dolazi u obzir sve shto je letelo sa japanskim oznakama - bilo da je iz starijeg perioda WW2 i ranije, bilo da je iz modernog perioda.... Ne bih ogranichavao radove samo na vazduhoplove japanske proizvodnje, vec dolazi u obzir i bilo koji drugi avion/helikopter strane proizvodnje koje je Japan uvrstio u svoje vazduhoplovstvo...

Dakle, pored svih onih silnih Mitsubishija, Nakajima, Aichija, Kawasakija,.... dolaze u obzir i F-86 Sabre, F-104 Starfighter, F-4 Phantom, F-15 Eagle,... i uopshte svi avioni koji su nosili japanske oznake...

Ovime imamo jako shirok izbor maketa koje mozemo upotrebiti, a opet, dacemo forumu mozda malo na egzotici - pogotovo ako se neko pozabavi nekim modernijim avionima koji su imali sharenije kamuflaze od aparata iz WW2 ;)

Kampanja bi pochela 01. januara 2009, a zavrshila se 01. jula 2009.
U obzir dolaze sve razmere!

Eto, u narednih mesec dana mozete se izjasniti, pa ako imamo dobar odziv zapochinjemo ovu kampanju ;)

pozz,
Sandman

Profa

Ameri su ih tokom WW2 zvali Meatballs = ćufte ;)
Da, naravno da dolazi u obzir, samo se treba izboriti sa vremenom... ::)
Count me in! :D
Bogu fala što sam Lala! :)

Hartmann

Moze, ako stignem  :D. Tamiya Ki-44 stari
''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"

Dada

#3
EDIT: Ispadam...

tripko

Jos samo da nabavim nekog japanca

Sandman

Quote from: papa_bear on 24-11-2008, 12:42:23
Heh da upropastim sejbra sa japanskim oznakama?! Nema sanse :D

ima onaj nesrecni HobbyBoss ;) uz njega i dadoshe bash japanske oznake :) pa kome greh da skrnavi Academca ili Fujimija eto pristupachne prilike ;)

ja cu najverovatnije raditi Fujimi 1/72 D4Y3 Judy, a mozda i neka druga maketa upadne.. videcu josh ;)

Quote from: tripko on 24-11-2008, 12:45:05
Jos samo da nabavim nekog japanca

imash HobbyBoss Sejbra vec ;)

airbamby

Uvek zainteresovan....
Samo jos da izaberem sta cu da radim ima toliko toga u mom steku sa Japanskom tematikom  ::)
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Warhawk

#7
Hairyokushoku gotta kumogata!!! cimam se, dobra ideja!  ;D
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

gasha

Imas glas i od mene, ali ti prvo zavrsi Heinkela D:) a ja cu da pazarim nekog kawasakija. >:D

Sandman

Quote from: gasha on 24-11-2008, 14:27:04
Imas glas i od mene, ali ti prvo zavrsi Heinkela D:) a ja cu da pazarim nekog kawasakija. >:D

Heinkel cheka rezanje trupa i maske za kammo ;)

djnik

Ja mislio ti pricas o Grkinjama :) Count me in ;)

Lanmi

Za, naravno (mada i za druge kampanje sam obecavao pa corak). Ime kampanje mi se ne svidja.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

Night Fighter

#12
Mogao bih da prilozim skoro zavrsenog "Hayabusu", ako moze.
Slazem se sa Lanmijem, ako se neko prijateljski ponaso prema nasoj zemlji to je bio Japan.

Hawkeye

Ja se ukljucujem sa Dragonovim Ki-61,a sto rekoste i mene iznenadjuje prijatno odakle zelja bas Japancima da nas pomazu-zasto?

'Уживај младићу за младости своје!'

Boki

Najverovatnije ću se i ja pridružiti ovoj akciji s obzirom da planiram jednog japanca već neko vreme.

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.