JRV MiG 21 BIS Zvezda 1/72

Previous topic - Next topic

Dada

Hvala Pedja... Sve je isprskano prvo onom zdric zelenom, pa posle za 10ak minuta cetkicom i cackalicom naskrabano to sto vidis. Sediste, kao i jos par kokpita i nekih zavrzlama uzeo od g.Liksa sada na NG kupu.

Dada

#16
Jedna divna vest.... Verovatno MrMusculo :) :) Jos nije 100% sigurno, samo me ovo zadrzava da sredim maketu:

Problem je nastao kod farbanja, jednostavno mi se ne da Humbrolova Light Ghost Gray, jako lepo deluje dok je u kantici, vidi se da je sveza boja, nema zgrusanog pigmenta niti mulja na dnu, ali kada je nabacite na maketu, pojave se neke grudvice koje se ne daju skinuti sa povrsine, a da se ista ne osteti.
To se lepo vidi sa slecece dve slike:

Pa posle toga mi je manji problem napravio lak, pa onda dekali nisu NIKAKO legli, sramota me da pokazujem ove slike :) ali evo ih... Ako uspem da saniram ovo, ostace u zivotu, ako ne, znase ko nastupa :) Zao ce mi biti samo dekala. jer sam ih jedva nakombinovao za 17111...
Evo bruke:

Uspeo sam za sada da sredim zvezdicu na levom krilu, sastavio sam je da se skoro ne vidi ona pukotina i silvering na stensilima... Sledece je opsecanje filma na brojevima, da se bar malo ublazi steta...

Eto, shit happens :D
Izgleda da mi se konstantni cajtnot malo obio o glavu... No nema nerviranja nikakvog, sredicu ja njega ili na ovaj nacin ili... :D
Mozda veceras bude izvestaj sta se desilo do kraja :D
POz

Miljan

#17
Ja nisam imao problema sa ovom bojom prilikom cetkarenja.Da nije boja ushla u neki hem.proces??Lepo ti je legla zastava na repu s'obzirom naono ispupcenje(dal je neki IFF ne znam)

Goran A.

Grudvice skidaj finom smirglom (jako finom) i to lokalno. Posto ces verovatno prljati maketu a ja cu ti reci gde i kako, problem sa grudvica postace nebitan. Nemoj nista u musculo sve moze da se sredi.

Goran A.

#19
Obavezno wash na panelima. Svi migovi su puni strafti od cizama na trupu i krilima. Ima belicastih fleka na boku ispod vetrobrana i to od radarskog alkohola. Sve to mozes uraditi suvim pastelima i to sa tanjom cetkicom. Ispod desnog zakrilca na trupu imas horizontalnu razmazanu fleku od hidroulja sve do izduvnika. Na trupu ispod levog zakrilca imas uljnu cadj od suflera. Pa masne fleke u pravcu strujanja i to sa svake tacke za podmazivanje, itd.

Dada

#20
OK, Hvala na smernicama... Veci deo grudvica je skinut smirglom 2000. Sada seckam filmove na brojevima... Majku im, sada kada ne treba oni drze kao ludi :P :) MOzda nesto i bude od njega na kraju :) Wash cu da opalim verovatno danas, nekom malo tamnije sivom gore i skoro crnom kako se paneli na donjakama priblizavaju izduvu... Trudicu se da ga ne usvinjim bas previse, videcemo :)
@Miljan: Zastava je farbana, nije dekal :)

dodge

Zaista fantastican migonja. Interesuje me gde si nabavio sic tj sediste resinsko? Ja se dvoumim da li da uzmem BIS 1/72 ili PF 1/48 sledeci. Ali stvarno je avioncic super

Dada

@dodge: prvi post na ovoj strani ;)

gasha

Medo, ne nerviraj se. Sada lagano predji na akrile. Cini mi se da je to mnogo srecnije resenje.

dragan_mig31

auuu loso.dalibore uzmi MM light ghost gray MM1728 ona nece da ti zadaje probleme :)

Sandman

a bre shto si brzao? :(

ubuduce ako vidish da ne ide odlozi na stranu maketu pa zavrshavaj kad stignesh - ionako i sam znash da je ovo samo hobi i da treba da bude uzivanje ;)

par stensila ti je isto malo pobeglo ukrivo na krilima  :-\

chime si inache razredjivao boju - razredjivach obichni ili nitro?

nemoj da bacash u Musculo - sredi koliko mozesh, a poshto ti Goran lepo napisa kako weathering da odradish, onda cesh vec zamaskirati koliko toliko greshkice.... ;)

ajd i ponovo - NE u musculo! :P

Suhoj

Eto zasto ja mrzim Humbrol ;D 0:)
I meni se 2 puta dogodila sasvim ista stvar sa tom bojom >:(
Ali nadam se da ces uspeti sve da sredis, bez brige! ;)

PELE

Cini mi se da si brzao malo.......malo vise.... ;D

Popravi samo te dekale, farbu, i bice odlican



Pozdrav!

Dada

Zahvaljujuci brzoj reakciji AG02, migce nije proslo kroz musculo, vec kroz sanaciju... Mozda je ipak trebalo da ga propustim kroz misicavog, ali hajde... Neka ga, neka stoji na polici :)
Sredio sam dekale koliko sam mogao, moracu da zafarbam na 2 mesta broj 1 jer je vidno ostecen u toku skidanja filma sa dekala. Rondela na donjaci takodje... Avionce u medjuvremenu ispolirano, i dofarbano gde treba. I dalje nije to onako kako sam ja zamislio, ali... Takodje je sediste zavrseno i uglavljeno u kokpit.
Evo i slicica:



Goran A.

Sta bih ja tu uradio: Izlakirao bih ga sjajnim lakom dva puta, lepo razredjenim nikako gustim i to da popuni hrapavost boje, blago ispolirao, malo isprljao onako kako u eksploataciji moze da izgleda plus wash po panelima ali diskretan i onda ponovo matirao u dva sloja razredjenim matom sa srednjim pritiskom. Povrsina ce se izravnati a optika uciniti svoje.