Revell Koenigstiger 1/72

Previous topic - Next topic

zamorano

Aj' da dam i ja moj doprinos "Šverpancer" odeljenju :)



Pravljen pre godinu i nešto, direkt iz kutije. Šta još reći? Maketa se sama sklapa, ne sećam se da je bilo ikakvih problema: treba kao i uvek malo voditi računa o gusenicama (tu mi se omakla po neka), inače sve ostalo je dušu dalo za umetnike.







I na kraju obavezna fotka da se vidi razmera...


Aki

Sasvim lepo uradjeno!
Samo,ja bih ove revelove sajle zamenio,jer su malo predimenzionirane....

Goran A.

Lepo odradjeno bez pretrivanja. Ja sajle ne bih menjao, na kraju to je 1/72.

Aki

#3
Pa bas zato sto je 1/72.Predimenzionirani detalji na tako maloj razmeri ,mogu dati maketi nerealan izgled.
Ali,sve u svemu,ti si lepo sredio ove sajle...

Raw_Shooter

Nice !!!  Excellent model in 1/72....Personally I love your "heavy" wash and the mud on the front armor  :) :)  I think that smaller is a model more contrast for capturing the shapes  ;) ;)  but in "big" scales the continuity of "lights" to "shadows" must be very very smooth (thanks to blending).

Boki

Odličan je. Sve mi se sviđa, od boja do suptilnog weatheringa. Bravo.

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Trutek

Lijepo lijepo...to sto si rekao maketa se sama slaze, ja sam samo na 2-3 mjesta mrvicu kita upotrij**io ostalo sve islo ko od sale (ja radim sa porscheovom kupolom), i gusjenice sam prvo par onih pojedinacnih clanaka lijepio zajedno pa onda pustio par minuta i onda formirao po kotacima.

Najvise sto mi se dopalo kod te makete je to sto gusjenice mozes sloziti odvojeno i tek ih na kraju staviti gore sa kotacima, majstorski odradeno od revella, kad bi svi tako imali bilo bi puno lakse za raditi...  8) 8) 8)

zamorano

Hvala - da, u pravu ste, ja sam se više bavio umetničkim aspektom nego tačnošću, verovatno je pitanje ukusa da li nešto treba da izgleda lepše ili tačnije (kad već n'umem oba :)).

Quote from: Trutek on 18-12-2008, 23:23:31
i gusjenice sam prvo par onih pojedinacnih clanaka lijepio zajedno pa onda pustio par minuta i onda formirao po kotacima.

Da, apsolutno je prava stvar odvojeno farbanje, nikako mi nije jasno kako ljudi uspevaju da rade dobre makete ako ih sve zalepe unapred (što znači da imam još da učim, neka, ima vremena :)). Upravo to isto sam i ja radio, formirao gusenice po točkovima - s tim što na dva mesta nisam zalepio spojeve tako da sam mogao posle da ih rasklopim i skinem i bojim tako formirane. Ti spojevi se malo više vide, ali biće bolje sledeći put.

Suhoj

Odlicno!
Pogotovo mi se svidja ona prva slika 0:) ;D

zamorano

Quote from: Raw_Shooter on 18-12-2008, 22:30:37
Nice !!!  Excellent model in 1/72....Personally I love your "heavy" wash and the mud on the front armor  :) :)  I think that smaller is a model more contrast for capturing the shapes  ;) ;)  but in "big" scales the continuity of "lights" to "shadows" must be very very smooth (thanks to blending).

Thanks... One rule that I believe works well for 1/72 armor is not having too much contrast in adjacent colours. For example, I avoid doing chipping with pure metallic colour but mix it with base colour so that these details don't stand out too much. This helps the model get that subtle effect that makes it somewhat more realistic. Next time I think I'll try to get more variations on the overall colour, to make it less monochromatic and hopefully produce more shadow- or dirt-like nuances, something like that.

Hawkeye

Extra maketa i rad na njoj  :o :o :o !

'Уживај младићу за младости своје!'

PELE

Maketa je odlicna, nema sta........ :o



Pozdrav!

Messerschmitt

Одличан рад!Веома ми се свиђа!Размишљам и ја да купим један...

zamorano

Quote from: Messerschmitt on 19-12-2008, 22:23:22
Размишљам и ја да купим један...

Šta da ti kažem osim - preporučujem! I ovo i Tiger I i Panzer IV-ka i III-ka od Revell-a su odlični, čisto uživanje za rad. (Da ne pričam o tome da nemaju ni kabinu ni poklopac iste, ma milina ;)). Treba samo videti šta je noviji kalup, ima tu prepakovanih Matchbox-eva u 1/76 koji mislim da nisu loši ali nisu baš tako dobri.

T34

Ma daj čovječe prvoklasno!!! Predivno!!!