UH-1H MAF

Previous topic - Next topic

dragan_mig31

danas sam malo radio na huye.sklopio sam trup,grubo smirglao,kitirao i sad cekam da se sve osusi pa da ga osmirglam i urezem na pojedina mesta gde su paneli izgubljeni....





Hawkeye

Au bice ovo DOBRA maketa,koliko vidim!

'Уживај младићу за младости своје!'

Profa

Lepo ovo izgleda, samo što si ga zagitovao k'o mistrijom :D
Držim palčeve za uspešno šmirglanje!
Bogu fala što sam Lala! :)

dragan_mig31

danas je dibio skije.ostaje jos da mu ubacim providne delove u pronto i zatenmnim za zelenu ona dva prozora nad glave pilota...


komoras

jedva cekam da ga vidim gotovog
veoma lepo izgleda uzevsi u obzir i razmeru

Dragane moze li jos neka slika pravog?  :D
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

dragan_mig31

Quote from: komoras on 09-01-2009, 23:03:02
jedva cekam da ga vidim gotovog
veoma lepo izgleda uzevsi u obzir i razmeru

Dragane moze li jos neka slika pravog?  :D


moze kako nemoze :)

evo jedna od pre 3 godine


komoras

bas cudnu semu farbanja ima...  :)

ima li on bese onu antenu po celoj duzini repa?
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

airbamby

Prelepa sema,svidja mi se kako izraubovano izgleda.
0:)
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

dragan_mig31

maketa je spremna za farbanje.sad jos da ugrejem kompresor jer sedi na terasu pa cu da napravim preshading.


dragan_mig31

evo ga sa odokativno mesana ilive drab boja


Sandman

za sad ti ide odlichno.. ja se zakucah sa onim mojim Twin Hjuijem... nikako da nastavim radove  :-[

kako se uklapaju stakla na nosu? ova skroz napred u nosu?

dragan_mig31

#26
Quote from: Sandman on 11-01-2009, 19:00:05
za sad ti ide odlichno.. ja se zakucah sa onim mojim Twin Hjuijem... nikako da nastavim radove  :-[

kako se uklapaju stakla na nosu? ova skroz napred u nosu?

suepr su.nisam ni kitirao ni nista..postavi tvoj twin huye da vidimo kakav je :) koje oznake ce da nosi?

p.s. moram da fejdam boju ali jos razmisljam kak oda uradim,sa jako razredjenu boju ili sa mat lak + pesok boju????

Sandman

Quote from: dragan_mig31 on 11-01-2009, 23:18:51
suepr su.nisam ni kitirao ni nista..postavi tvoj twin huye da vidimo kakav je :) koje oznake ce da nosi?

vec ga ima medju projektima u radu - zapochet josh 2007. :D  :-[
nosice austrijske oznake.. a stigao sam do kapotaza motora i tu se muchim sa gitovanjem onih panela... a pashce i urezivanje zakivaka ... :-/

Quote
p.s. moram da fejdam boju ali jos razmisljam kak oda uradim,sa jako razredjenu boju ili sa mat lak + pesok boju????

probaj da po sredini panela prskash jako razredjenu boju pod jako malim pritiskom.... i dodaj po koju kap bele (ili sand) u svaki sledeci sloj prskanja... nemoj zuriti jer ovde ne primecujesh odmah razliku.. morash lagano iz vishe slojeva.. bukvalno gradish slojeve boje jedan za drugim.. i polako se pojavljuju svetlije sredine panela koje prskash....

dragan_mig31

#28
danas sam pokusao da napravim postshading i malo fejdanje boje.na slike ne izgleda bas najbolje ali to je do osvetljenja i blica.kad ga gledam sad sa gole oci izgled ajako bolje i ne primecuje se toliko ova izlbledela boja.




Sandman

ovo po linijama panela ti je zapravo POSTshading  kako kapiram.. ali mislim da ti je to bio suvishan korak - samo posvetljavanje boje za prskanje po sredini panela je dovoljno da stvori 3D efekat i realistichnost...

hajde probaj da uslikash neku sliku bez blica jer blic hoce da stvori potpuno drugachiju sliku o linijama panela i poljima koja si prskao.....