Fujimi 1/72 D4Y3 "Judy" + Hasegawa 1/72 Toyota GB Starter Truck

Previous topic - Next topic

Sandman

srecom pa nije bilo mnogo detalja oko delova koji su popili sadrzaj meshalice za beton :D ...
svega par linija panela koje sam preurezao, a par linija je brisano na nosnom delu (oko uvodnika za vazduh)....

sada su zalepljeni i horizontalci i vertikalac, i maskiran je poklopac kabine....

sledi farbanje ramova poklopca sa unutrashnje strane, njegovo lepljenje za trup, farbanje prostora za stajni trap u Aotake plavu i maskiranje istog, i krecemo polako sa prajmerovanjem ;)

Sandman

vertikalac i horizontalci zalepljeni i spojevi sredjeni surfejserom...



poklopac kabine maskiran Tamiya trakom....



...i chetkicom ofarban sa unutrashnje strane...



prostor za stajni trap, noge i poklopci stajnog trapa isprskani sa akrilnom Gunze Aotake (Metallic Blue Green)





poklopac kabine zalepljen na trup....



josh par pripremnih koraka i krecem sa nanoshenjem prajmera (osnovnog sloja pre farbanja)....

Warhawk

この彗星は素晴らしいになります!!!  :naughty

Jako lepo ovo izgleda...

Prosto se ne zna koji je lepshi, ovaj ili D4Y2 sa rednim motorom...
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

PELE

Mislim da je maskiranje canopy-a bio najzanimljiviji deo... ;D

Lepo izgleda za sada, samo napred.



Pozz

Dada


Sandman

Quote from: warhawk on 08-06-2009, 20:47:14
Prosto se ne zna koji je lepshi, ovaj ili D4Y2 sa rednim motorom...

zanimljivi su i jedan i drugi... no obzirom da sam ovog dobio na poklon ne bunim se ;)

zanimljiv avion, malo muchan u sklapanju trupa i krila no dobro... sredilo se ....

poklopac kabine je mozda malko otishao ukrivo u odnosu na uzduznu osu jer nije dobro nalegao pa sam ga lepio "natezanjem" na zadnjem i prednjem delu.... nije mnogo ni primetno na kraju krajeva...

Quote from: PELE on 08-06-2009, 20:56:40
Mislim da je maskiranje canopy-a bio najzanimljiviji deo... ;D

posle gitoshmirglanja koje je trajalo par nedelja, sve je zanimljivo! :D

Quote from: papa_bear on 08-06-2009, 21:04:14
Vidim ja da ce Shiden u musculo :D
Opako napredujes!

polakooo.. nemoj da spremash razanj dok je zec josh u shumi ;)

tek cemo videti kako cu se snaci sa tehnikom chipinga solju....  ::)

sledi vishe slojeva prskanja farbe i zashtitnih slojeva laka zbog chipinga.. nece ovo ici bash tako brzo ;)

hvala na komentarima u svakom sluchaju!

Sandman

danas je na scenu stupio Mr. Surfacer i pripremio Judy za sledecu fazu ;)



na nosnom delu se vidi jaaaako slaba linija spoja polutki trupa ali necu dirati nishta jer je zaista skoro nevidljivo - nakon farbe, chipinga i weatheringa se to verovatno nece videti mnogo, pogotovo imajuci u vidu da tu ide zelena boja kamuflaze...



izduvne cevi motora sam malo zabushio pre par dana ali zaboravih da slikam...



na donjem delu trupa se jedino na zadnjem delu - u predelu zakrilaca, i iza onog "prozorcheta" na trbuhu - pomalo vidi linija spoja... to je deo koji me je najvishe i muchio u fazi sklapanja makete, i posle par nedelja gitovanja, eto i dalje se malko vidi spoj, ali zaista ne zelim da diram nishta vishe jer je ne toliko uochljivo - jeste vidljivo ali ne tako jako, tako da cu ostaviti ovako kako jeste...





sledeci korak ce biti najverovatnije prskanje cele makete u boju aluminijuma, kao osnovu za chiping kasnije....

kazem, najverovatnije, jer se dvoumim oko redosleda prskanja aluminijuma i zute boje na napadnim ivicama krila - zbog chipinga bih najradije radio prvo aluminijum pa onda zutu, ali onda me cheka maskiranje i zashtitni sloj Future-a iz vishe koraka zbog chipinga... videcu josh...

Trutek

Kojim surfacerom si spricao i kako...jesi ga razrjedivao necime, spricao si sa ABom???

Sandman

koristio sam Surfacer 1000, i prskao ga pomocu Aztek erbrasha - high flow dizna (tirkizna).... razredjivao sam ga sa Gunze thinnerom (mada i nitro razredjivach radi posao!), otprilike 50-50 odnos, medjutim pojavio mi se u prvih par minuta prskanja onaj i od ranije neobjashnjiv fenomen - na jachem pritisku se u kontaktu sa plastikom od Surfejsera stvara "pauchina"  ??? kada sam dodao josh malo thinnera i prskao na stranu, izgleda se smesha sredila kako treba i posle je bilo ok....

ako neko zna da objasni ovu pojavu bilo bi super, jer se javlja rizik prskanja "pauchine" direktno na vece povrshine kao shto je cela maketa .. srecom pa sam prvo prskao na delove koji su josh uvek bili na ramovima (pito cev i antena)

pretpostavljam da se za bolje efekte Surfejser treba razrediti na gustinu mleka....

djos & filip

Super napredujes, a sto se tice gresaka koje navodis, mozda su pod mikroskopom stvarno vrlo uocljive   :hahaha

Jedva cekam da vidim farbu na ovom lepotanu.   :bravo

Pozdrav 

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Warhawk

Meni se isto stvara ta pauchina, ja je samo posle oduvam praznim airbrushom.
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Sandman

Quote from: warhawk on 12-06-2009, 09:40:56
Meni se isto stvara ta pauchina, ja je samo posle oduvam praznim airbrushom.

kad sam prva 2-3 puta koristio Surfejser kao prajmer, nije mi se deshavalo ovo sa "pauchinom"...

nisam sasvim siguran da li je to do:

- njegove razredjenosti/gustine jer sam zbog gushce smeshe (pre nego shto sam ga josh malo razredio) morao da koristim jachi pritisak (>1 bar)

ili

- posledica Gunze thinnera kojim sam prvo "produvao" diznu pre prskanja Surfejsera....

ovo drugo mi pada na pamet kao mogucnost jer sam video da je efekat pauchine kod vojnih vozila jedan lik uradio koristeci nitro razredjivach uz, sada se vishe ne secam, neku boju ili lak... mozda je to samo neka hemijska reakcija  :-\

u svakom sluchaju sledece prajmerovanje Surfejserom cu probati u startu sa gustinom mleka, pa cemo videti da li se i onda stvara ovaj, ne bash prijatan efekat....

Dada

Mozda se prebrzo sushi, pa lepi takvu povrsinu na maketu!? mislim jos dok je u letu izmedju dizne i plastike?
Inace lep napredak, konacno izgleda kao avionce :D

Sandman

danas sam odradio jedan korak koji mozda nece ni biti vidljiv, niti ce kasnije imati nekog velikog efekta, ali znatizelja je chudo :)

elem, naprskao sam Gunmetal bojom preshading po linijama panela - zelim da isprobam da li ce to mozda malko istaci linije panela na aluminijumu koji ide preko ovoga... ali tek kasnije - na kraju - kad zavrshim i kamuflazu i sam chiping... znachi ideja je da se na oguljenim delovima primete suptilno istaknute linije panela....





razmishljao sam da sledeci korak - aluminijum - uradim sa MM metalajzerima, ali sam odustao iz razloga shto ako se omashkom predje vishe puta isto mesto, metalajzeri na jako nepredvidiv nachin umeju da naprave "brazge" na povrshini... tako da ce posluziti obichan enamel MM Aluminium.... narednih dana sledi to i lakiranje Future-om kao zashtita za sledece korake maskiranja i posipanja soli....

Sandman

mislim da sam postigao zeljeni efekat sa preshadingom pomocu gunmetal boje ;)

na spineru i poklopcima stanog trapa se oko urezanih linija "panela" vidi tamniji sloj gunmetala ispod aluminijuma (MM enamel Aluminium sam koristio)....





na celom avionu se takodje sada vidi taj efekat - kad budem odradio guljenje kamuflazne zelene na pojedinim mestima, tamo gde su linije panela, videce se varijacije boje metala kao posledica preshadinga... + wash koi bude pao preko svega trebalo bi da da dodatnu draz... videcemo koliko sam bio u pravu kad sam se odluchio na ovaj korak, ali dok se ne isproba ne moze se saznati shta ce biti na kraju ;)

u svakom sluchaju, deluje mi ok....











sledi zashtitni sloj Future-a, a zatim maskiranje krila za napadne ivice koje idu u zutu boju - na tom delu ce prvi put pasti sloj soli i uchenje ove tehnike chipinga....