Academy T-33A 1/48

Previous topic - Next topic

Dada

Dobih ovog lepotancica na poklon, pa rekoh da ga predstavim malo...
Istorijat necu da piskaram jer je stvarno poznata masina, a i mi smo je imali... Reci cu da samo da je ovo trener (dvosed) verzija aviona F-80 Shooting star...
Maketa je novijeg datuma, 2000. godine je izdata, pod brojem 2185.
Slicka kutije:

Delovi se dobijaju na 5 sivih i jednom prozirnom ramu. Svaki ram je zapakovan u svoju kesicu.

Kvalitet odlivka je odlican. Detalji su takodje super. Mozda je kokpit malo siromasniji, ali jedan obican zoom set bi ga obogatio taman koliko je potrebno. Nekada je postojao i rezinski kokpit, ne znam tacno koja firma ga je radila, znam samo da ne postoji vise... Odnosno da su alat rasprodali nekom, a taj nije ponovo pokrenuo proizvodnju...
Naravno delovi su liveni u kontra detalju, sa dosta plitkim linijama panela, sto mi se veoma svidja,,,
Evo par slicica delova, onako na ramovima.



Primeticete na flapsovim i na jos par detalja da su ostali tragovi izbacivaca kalupa, ali nista sto malo smirgle ne moze da resi ;)
Uklapanje je na prvi pogled sasvim ok. Na slici cete videti da samo jedna gumica za tegle drzi obe polutke trupa na mestu...

Sto se tice konturne tacnosti, to cu cisto iz radoznalosti proveriti spram crteza pre sklapanja... Inace, lici :)
Dekali su na zalost stampani u Koreji. Mada i oni mogu sasvim fino da legnu na povrsinu makete. potrebno je samo malo strpljenja i malo toplija voda...

Date su oznake za tri masine... Moram priznati da mi se Swaba mnogo svidja... Da nije vec namenjen za naseg, sigurno bi dobio krstice...
Sastavnica klasicna Academy. Razvija se preko citavog stola + jos jedan list sa dodatnom nemackom kamuflazom i shemom za oznacavanje donjaka na sva tri aparata...


Ako treba jos neki info, tuj sam ;)

medico

to nije bas nova maketa niti original Academy vec prepak Hobbycrafta !