Italeri MiG 29 UB Fulcrum 1/72

Previous topic - Next topic

Dada

Iako je ovo veoma poznata maketa, nisam video da je iko na forumu okacio neku recenziju. Posto sam nabavio juce istu resih da postavim neke slicice.
Kit No.192 Razmera, kao sto naslov kaze je 1/72. U pitanju je mig29 dvosed-trenazni (odgovara za JRV 29ku)
Delovi su dati na 3 sveto siva rama + jedan prozirni (fantasticnog kvaliteta). Delovi su lepo izliveni, linije panela su u negativu (ukopane). Konturno dosta tacna maketa. mozda je par linija panela pogresno ali ne ulazim u to... Ne spada pod moj domen. Od podvesnog tereta u kutiji se nalaze 4 rakete R-60 i 2 R-27 i 2 potkrilna tanka za gortivo. Dati su dekali za vise verzija: ruski, cehoslovacki, DDR-ov i Luftwaffe-ov. Sastavnica je tipicna za Italeri isavijana na par strana formata A5.
Evo i par slicica da se vide detalji:

Maketa bi trebalo da se sklopi sa minimumom gitovanja (horizontalni spoj nosa i duzni spoj polutki usisnika)
Par zamerki: Ako imate mogucnosti, bilo bi dobro da zamenite sedista(lepo su detaljisana i odlivena, ali ne lice na K-36, koje je bilo u mig-u), izduvi, nekako ne deluju realno(postoje "dosta jeftini" rezinski setovi), mnogo debelo za one limice koji formiraju "burner can", a i oblik mi ne deluje na onaj kada je na pisti...
Sve u svemu odlicna maketa MiG-a 29UB kada se uradi i iz kutije(ima onaj fenomenalni oblik, sto se vidi i sa jedne od slika, gde sam samo onako poslagao delove), a tek ako se jos malo ulozi u nju...
Poz,
D

oddball

Супер је макета и прилично се лепо уклапа, једино је мали проблем код споја репова са трупом. Ту ћеш морати да гитујеш.
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

Miljan

Kod moje Italerijeve 29ke je npr poklopac kabine malo shire odliven.

Dada

Zato ga radis otvorenog :) Taman da se vidi kokpit :)