JRV G-4 Supergaleb

Previous topic - Next topic

medico

Quote from: papa_bear on 07-02-2009, 15:14:15
@oddball: Igle secem tako sto ih okrecem pod skalpelom da ocrta liniju po njima, zatim uhvatim pincetom, klemom ili klestima i jednostavno prelomim.
jest , apsolutno najbolji nacin preciznog secenja igala  !

Dada

Evo je i ispravka... Nova zastava spustena na visinu donje sharke kormila pravca :)
Antene napravljene od secnutih od Revellovog FW-190 (izvini Bane :D )
Mozda nije nesto naj ova ispravka, ali meni se svidzzza. Izgleda da cu na kraju uspeti da dobijem partiju protiv gospodina Marfija :D
Leva:

I ona druga :) :

Do, nastavka...

Hawkeye

Prijatelju pa ovo izgleda skoro gotovo,odlican rad do sada,samo nastavi tako,jedva cekam da je vidim zavrsenu!

'Уживај младићу за младости своје!'

djnik

Druze, da nisu zastave na repu malo krive? Pokusaj to da ispravis.

Dada

Jeste Djole, leva strana je malo cudno ispala... Pokushao sam da je ispravim, ali ne smem vise da je chachkam... Neka je ovako... Dosta mi je vise ove makete, gledam samo da je zavrsim nekako :D Onako iskreno...

Goran A.

Steta je da zastavu ostavis tako kad si vec ulozio onoliko truda a i maketa je bas dobra. Sredi zivce, sacekaj par dana i stavi drugu zastavu. Polako!

Dada

Grazia... Zastavu sam zamenio, nije jos uvek idealno, ali verujem da je ovo poslednji put... Ostaje jos da sivom oivicim gde sam dofarbavao manjak na brojevima...
Stali smo i na nozice i dobili kocnicu, koja ce se dofarbati jer je prilicno izakana od dorade...
Naravno tockovi jos treba da se farbaju i da se ukace vodovi...

Caos!

gasha

Meni je skroz cool. Ja bi to finishirao pa na policu

Dada

Hvala Gasho... Tako ce i budne... Jos uvek je malo zastava ukrivo, ali ne mogu vise da je chachkam... ionako nece dalje od police...Sledeci put kada dodjem kucici, sredjujem kokpit i stajni trap...

alaleksic

Lepo privodis ovu maketu kraju,svaka cast!

nebkv

Quote from: mutayu on 18-02-2009, 08:40:44
QuoteAko mu je broj 734, da li to znaci da smo imali 700 a mozda i vise aviona?
Naravno da ne znaci! Super galebovi su oznaceni na sledeci nacin:23004-prvi prototip. 23005-prototip serijske verzije, 23601-606 predserija, pa onda od 23621 do 23745 ali sa velikim prekidima izmedju.
Mala dopuna
621-650
675-700
725-745
Inace maketa je ispala super,nekako su mi u SFRJ oznakama najdrazi.Nedavno sam se zanimao koliko je kombinacija moguce izvesti za SFRJ primerke iz prve kutije G4(od brojeva 682 i 734),pronasao sam 36 kombinacija :)

Miljan

Ehhh da imam negde tu prvu kutiju bio bi presrecan

medico

deckonja , sasvim dobar rad ! svidjaju mi se i dorade . jedino si zezn'o zastavu 'big time'  ::)
voleo bih da mi je ostala koja viska pa da ti prosledim za popravku .

Suhoj

Super je, svaka cast!

Dada

@medico: Doco, zastavu cu da zgulim kada odem kucici, pa cu ofarbam novu... Lepo razmerim, i maskiruam u par koraka. Hvala :)