JRV G-4 Supergaleb

Previous topic - Next topic

Dada

Ok, ja cu vicem koje brojeve dobijem, pa ako nemam dobru sliku da nadjemo sta i kako.

mutayu

No frks, zna se to po evidencijskom broju!

Dada

Evo ga i ovde malo nastavak...
Bice 734 (fala Bamby) :)
Evo i fotkica:

Ova prva fotka je uhvacena pod probnim svetlom... Ubedl;jivo najjaca, ali zbog pregrevanja aparature, ostale su pod uobicajenom lampom slikane.


Evo ih i zajedno dva projekta sa kojima se gnjavam vec dugo dugo :)

Ako neko ima fotki 734ke neka ih baci ovde ili na private (mail) ako nece da deli :)
Ja imam jednu, koja je sejvovana dok jos nije bila ucitana skroz, pa se na njoj vidi samo rep i hrbat.
Cudno mi je da nema crnih polja na hrbatu... Neka me ispravi neko ako gresim.
Caos!

airbamby

Lepo napreduju ove ptice....
G-4 je prelep 0:) 0:) 0:)
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Suhoj


mutayu

#20
Ne treba da ima nista crno na hrbatu! To crno su antene ADF-a na ranijim primercima. Ovaj tvoj (734) treba da ima belu peraje antenu ADF-a(kao sto je i ima).
Inace 23734 je pogodjen 09.11.1991. kod Vinkovaca a srusio se na nasu teritoriju. Pilot je ziv i zdrav i letucka i danas. Ostaci aviona tj. veliki komad se nalaze iza Muzeja na Surcinu.
Ja imam dve slike. Jedna od njih je ta dopola ucitana a evo druge:

Dada

Hvala!
@mutayu: Grazia za info! Extra! Volim da znam po nesto o masini koju radim kao maketu...
Sada ostaje da kada stigne kinta kupim lak, pa zavrsni radovi mogu da krenu :)

menestenasli

Ako mu je broj 734, da li to znaci da smo imali 700 a mozda i vise aviona?  :o
Znam da je off topic ali me strasno zanima.

mutayu

QuoteAko mu je broj 734, da li to znaci da smo imali 700 a mozda i vise aviona?
Naravno da ne znaci! Super galebovi su oznaceni na sledeci nacin:23004-prvi prototip. 23005-prototip serijske verzije, 23601-606 predserija, pa onda od 23621 do 23745 ali sa velikim prekidima izmedju.

Dada

#24
Mali nastavak... Dekali su polegali... Maketa je lakirana prontom, zbog manjka ke$a za MM lak. Iskreno prezadovoljan sam kako su nalepke sele... nigde filma nema. Jedino sam se iznervirao opet oko one temeljne crne, koja jednostavno nije dovoljno jaka da odrzi boju na mestima koja se njakaju dosta. Tako da ce biti popravka na mestima gde je crna izbila kroz kamuflazu i moracu da nekako bolje uklopim usmerivace na krilima...


Toliko za sada... Wash ce sacekati da se predje par slojeva MM lakom, da bi se dobilo ogledalce na povrsini... Znaci u medjuvremenu ce biti samo sanacija gresaka, sredjivanje kokpita i stajnog trapa, koji je skoro gotov...
Eto ga pa udrite! :D
POz!

airbamby

Odlicno su legli dekali...
Super je za sada...Nadam se da ce i  taj lak uskoro da dodje  0:)
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Boki

Odlično napreduje. To probijanje crne mislim da ćeš moći da središ bez problema.
Sviđa mi se kako si uradio prelaze između boja. Najčešće su, čini mi se, preblagi.
I dekali su odlično legli. ;)

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.


Miljan

Extra je prosto dobijam zelju da kupim jos par komata pa da ih radim.Mislim da mi ovaj avion nikada ne bi dosadio,pogotovu sto mi je najdrazi od svu decu ;D

Dada

Hvala svima...
Avion je ocerupan ponovo... Ovog puta vertikalac... Zastava mi je otisla previsoko pa sam morao da je skinem, a za njom je sishao veci deo farbice koji se nasao oko nje... Pa je masina ostavljena u stranu da oduva malo...