Airfix 1/32 Aston Martin DB5

Previous topic - Next topic

Sandman

Iz moje riznice rariteta i stariteta izvukoh josh jedan projekat zapochet pre mozda chak i 10 godina!  :D

DB5 je jedan od legendarnih Aston Martinovih modela, a verovatno je svima poznat iz filmova o Dzejms Bondu (Goldfinger iz 1964. i Thunderball iz 1965. godine)....

Ne verujem da cu se igrati sa doradama da ovu maketu dovedem u "JB 007" standard, mada nadjosh shemu za sve "dzidzabidze" koje je Q ugradjivao na Bondov DB5 ;)

Jedina slichnost sa Bondovim DB5 ce verovatno biti srebrna boja karoserije u koju planiram da ga pfarbam na kraju, jer je ova plava sa naslovne strane kutije blago recheno ochajna za ovaj auto!

Evo naslovne strane kutije:



A evo shta sve ima od delova i shat je uradjeno...
Ofarbana su sedishta i unutrashnjost kabine, u neku boju koze, mada nije iskljucheno prefarbavanje, ovaj put airbrushom ;)
Felne su ofarbane srebrnom bojom (sve je radjeno chetkicom!), a tochkovi su inache bili shuplji sa unutrashnje strane (ka shasiji) pa sam te shupljine ispunio plastelinom i na kraju sve ofarbao crnom bojom, mada ce ovo ponovo da ide u matt crnu sa malo sive da ubijem toliku tamnocu boje ;)

Jedini problem koji je nazalost posledica losheg transporta makete je to da je prednji desni stub shofershajbne skoro polomljen napola (plastika je presavijena ali nije skroz otkinuta), i bice ga malo teze srediti jer je i sam krov tu vec nalegao ka unutrashnjosti kabine usled pritiskanja poklopca kutije tokom transporta  :'( :( >:(


Goran

Svaka čast na odabiru makete.

Night Fighter

Auuuu, blago tebi, ovo obavezno da uradis i slikas! Jedva cekam da vidim!

medico

Sand, zastiti staklene delove maskolom ( homemade ili onim industriski) uglavi ga u karoseriju pa onda super lepkom zalepi taj beshe li prednji desni stub , ostavi da odstoji jedan dan i trebalo bi da to bude to !?
ovo gore za maskol podvlacim jer je moguce da shoferka malo zamagli oz super lepka tokom lepljenja !!!

Sandman

Quote from: medico on 12-12-2006, 13:40:09
Sand, zastiti staklene delove maskolom ( homemade ili onim industriski) uglavi ga u karoseriju pa onda super lepkom zalepi taj beshe li prednji desni stub , ostavi da odstoji jedan dan i trebalo bi da to bude to !?
ovo gore za maskol podvlacim jer je moguce da shoferka malo zamagli oz super lepka tokom lepljenja !!!

OKI, thnx medico, ...mada s obzirom da ti imash maskol, mozda eto mene kod tebe jedan dan na jednom majstorisanju u "garazi"... ;)

SALE

Sjajan izbor Srki, nema sta...i ja jedva cekam da ga zavrsis  ;D

Kad si vec pomenuo cika Bonda, OBAVEZNO pogledaj sajt koji sam okacio na forumu Automobili...

Sandman

Quote from: SALE on 12-12-2006, 15:52:18
Sjajan izbor Srki, nema sta...i ja jedva cekam da ga zavrsis  ;D

Kad si vec pomenuo cika Bonda, OBAVEZNO pogledaj sajt koji sam okacio na forumu Automobili...

hvala pre svega svima vama na chestitkama za izbor makete... kupio sam je u nekoj maloj knjizari prekoputa Beogradjanke (ne postoji vishe sada ta knjizara) pochetkom 90-ih godina, i mislim da je presudnu ulogu u odabiru ove makete imao serijal filmova o Dzejms Bondu koji se nekako u to vreme vrteo na nashim televizijama...

videh ovaj sajt, ali na one 2 slike DB5 od JBonda nema OVO:



:D ;D 8)

Ako neko ima maketu ovog auta i zeli da ga radi sa doradama za tajnog agenta 007, mislim da ce mu ova slika dobro doci ;)

medico


OKI, thnx medico, ...mada s obzirom da ti imash maskol, mozda eto mene kod tebe jedan dan na jednom majstorisanju u "garazi"... ;)


aaaa da ipak napravish home made maskol  ;D hehehe salim se samo javi pa da se organizujemo !

Sandman

evo prvih novih radova na ovoj maketi...

ofarbao sam zadnje amortizere, unutrashnji deo prednjeg dela karoserije, i upravljachku konzolu ...


Kerber

Cuo sam, mada nisam probao, da prethodno potopljenoj kabini u future (pronto), ne smeta isparenje super lepka.
Ne znam da li da ti to preporucim, ali, ako neko ima vec sa tim ikakvog iskustva, nek se ovde javi...

Pozz

PS - odo' ja na posao!
SHOW MUST GO ON ! ;D

Sandman

...a danas su svechano pokrenuti kompresor i moj voljeni Aztec....  ;) :D

isprskah grane auspuha, motor i delove ogibljenja u Model Master Steel boju...



donji deo shasije sam takodje isprskao u Steel boju....



kao i motorski deo, mada se taj deo nece ni videti jer se hauba ne otvara, a motor nije dat kao ceo deo nego samo kao donja polovina...


Nikola

Sta je na kraju ispalo od ovoga?

Sandman

Quote from: Nikola on 03-07-2007, 01:31:50
Sta je na kraju ispalo od ovoga?

trenutni gubitak motivacije za nastavak radova  :P
stoji i dalje na istom nivou kao ove zadnje slike....

chim dobijem inspiraciju eto nastavka ;)