Olovni srpski vojnici

Previous topic - Next topic

djos & filip

Drage kolege, juce svratih u renoviranu vojnu knjigu u Vasinoj ulici, mnogo lepo izgleda radnja, sadrzaj uglavnom isti.

Ali ne lezi vraze morao sam da potrosim pare. Ono sto do sada nisam imao prilike da nadjem su olovne figure srpskih vojnika i velikodostojnika.
Nisam nikakav strucnjak za figure tako da ce ova recenzija vise biti INFORMACIJA nego recenzija.

Posto ne znam da li i jedna druga firma proizvodi ovakve figure, sama cinjenica da se radi o nasoj istoriji cini za mene ove figure vrednim. Pored toga likovi su po meni veoma lepo izvajani, pa se vrlo lako prepoznaju Karadjordje, vojvode iz prvog svetskog rata, srpski kraljevi i plemici.....
Proizvodjac je: Predrag i Nenad (rucna izrada figura srpskih ratnika i znamenitih likova kroz vekove istorije)
Moram da napomenem (kao i uvek) ove figure mnogooo bolje izgledaju u prirodi nego na slikama!

Nadam se da ce neko mnogo strucniji uskoro objaviti pravu recenziju ovih po mani prelepih figura.

Veliki pozdrav








Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

ubermagog

Pa već su više puta pominjane te figure, livene u rezinu, Milten ih je nedavno giljotinirao!

Koja je cena u vojnoj knjižari?
Verovatno mogu da se kod proizvođača direktno nabave dosta povoljnije ;)

ps. hvala za info da je knjižara najzad proradila

djos & filip

#2
UPSSS, izvinjavam se, ko mi kriv kad zalazim u zonu profesionalaca kao totalni amater  :cry   
Ako mislite da treba skinucu ovaj post.
Nikako mi ne ide kako treba pretrazivanje po forumu a probao sam da proverim da li je bilo vec postova na ovu temu i tek sada nadjoh.

Cena figura je 480.00 dinara

Izvinjenje!

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

ubermagog

Nema veze :)

Jedino što mi ovako po slikama deluje da ove olovne varijante nisu pogodne za farbanje jer ima rupica po materijalu - rezinske su lakše za obradu (gitovanje, šmirglanje). Ove metalne su da se kupe i ovakve stave na policu.
Verovatno nisu od olova već od 'belog metala' ili neke slične legure.

bokaso 1

Mozda da se koriste kao spomenik na nekoj diorami..... No ja odnekud nadjoh u 15mm neke Srpske vojnike koji jurisaju i jednog ugarskog oficira i vjnika... Da li neko zna jel pravi ko tako nesto od stanaca....

milten

#5
Pardon, ja ovo ne videh ranije ...
Ovako :
- direkno  od proizvodjaca rezinske kostaju 300 din.
- nisu od olova (olovo moze skalpelom da se sece) vec od neke legure koja je malo tvrdja od one koju koriste ostale firme koje rade isto
- ove od rezina su definitivno bolje za rad, upropastio sam nekoliko malih burgija dok sam jednu metalnu zavrsio
- problem kod ovih figura je sto su radjene kao suvenir a ne kao maketa, iz tog razloga uradjene su sa manje detalja od ostalih komercijalnih figura sto se narocito primecuje kod lica.
- radi jeftinije proizvodnje, odnosno prostijeg kalupa, ruke su uglavnom slepljene sa telom sto kvari utisak
MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/

milten

Quote from: bokaso 1 on 17-10-2009, 13:52:49
No ja odnekud nadjoh u 15mm neke Srpske vojnike koji jurisaju i jednog ugarskog oficira i vjnika... Da li neko zna jel pravi ko tako nesto od stanaca....

Firma se zove HAT radi dosta toga u 1/72 izmedju ostalog i WWI Serbian Infantry

http://www.plasticsoldierreview.com/Review.aspx?id=910
MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/