T34/85, Zvezda 1:35 pocetnicki! :))

Previous topic - Next topic

Raspucin


E pa ljudi moji ovo mi dodje jubilarna peta maketa  ;D. i ujedno treci tenak

Prva dva su bila Arifixovi 1:76 Tigar 1 i Chieftain, gde je Tigar jos i podnosljiv a Chieftain tuga bozija - kao maketa, mada ja je sigurno nisam unapredio  ;D
Chieftain sada sluzi kao test poligon za razno razne weathering zezancije.  :headbang

Krenuo sam ambiciozno sa dosta vecom maketom i mislim da nije lose ispalo, ali u sustini se ne usudjujem da radim weathering dok se malo ne ispraksiram da ne bi upropastio sve. Od minimalnih promena je iskrivljavanje blatobrana, otkinut je deo auspuha da izgleda kao da je napukao, tockovi su utrljani sa belom pastelnom kredom da bi nadam se izgledali kao istrosena guma, malo je ulubljen jedan spoljni kanister za gorivo, a ostatak je manje vise po uputstvima. Lakiran je mat lakom ciji mi se finis nije dopao pa sam krknuo gloss. Strucno sam upropastio "Besstrasni" dekal, (ne ynam sta se desilo, naneo sam enamel gloss lak preko dekala da ga zastitim a on ga smezurao...) pa sam ga zamenio sa I24 koji doduse ne moze da stoji tamo gde je predvidjeno zbog jednog strceceg dela pa je morao malo da se pomeri udesno.

Na jednom malom Revellovom Shermanu cu da probam filtere, drybrush i prljanje sa pastelama, pa ce i ovo Sovjetsko cudo to snaci kad budem bio malo samouvereniji  :super

Zasad planiram jednu malu sovjetsku zastavu da razbije monotoniju boje. Evo su slike:



Raspucin

#1
inace na moju zalost ispostavilo se da Humbrol 30 u spreju nije isto sto i humbrol 30 u emajlu, sto sam otkrio na tezi nacin popravljajuci neke greske i napravivsi par malih flekica na levoj strani tenka.  Tu ce doci zastava ;D

iguanac

Gusenice - nisu crne!
Valjalo je da ih ofarbas u steel ili burnt iron, ili u mesavinu rust+gunmetal...potom pastelima, ili washom da ih uprasnjavis, pa na kraju drybrush sa gunmetal, steel i aluminium, ili vec grafitnom olovkom po gaznim povrsinama. Bice mnogo realnije.
Preporucio bih ti i da uradis wash sa jaaaako razredjenim crnom bojom po samom tenku, kako bi se istakla udubljenja, a potom da sa drybrush istaknes ispupcenja.... Sad u stvari dolazi onaj najlepsi deo ighranja sa maketom do realnog izgleda! Opusti se i samo napred!
One day you'll realize there's more to life than culture... There's dirt, and smoke, and good honest sweat!

"Dogod budete čuli na Ljubinom Grobu pucanje naših pušaka, Nijemci neće proći. A kad toga ne bude, znajte da na njemu nema više živih proletera."

https://n-ever-finished-models.blogspot.com/

Raspucin

#3
tacno je, nisu, ali sam ih video ofarbane u crno na vise slika... Ne znam da li je to iskljucivo posle rata tako farbano u muzejima ili su ih farbali i tada u crno...Prvobitno sam ih ofarbao u gunmetal ali ocajno izgledaju, totalno plasticno  :'(
Ponadao sam se da cu im naci zamenu tako da je ovo privremeno...
Probacu to sto kazes na malom Shermanu da uradim, pa cu se vratiti na ovaj, fala  :super

Messerschmitt

Ако је трећи онда је супер!!! ;) Само напред!!!И слажем се са Профом за гусенице,није реално... :headbang

Raspucin

Prefarbano u medjuvremenu! Malo se mucim sa prljanjem tenka pastelnim kredama, nece da nalegnu bas svugde a ne pomaze to sto ne znam, koliko gde treba da se zaprlja... Uradio sam i nesto drybrusha  :)