Panther Ausf. A 1/35 Tamiya

Previous topic - Next topic

Bojan Ue

@ki: hvala za kritiku u vezi rukohvata na kupoli, savio sam nove i postavio!
Medico: jesam, ali sam sve zivce pogubio sa onim malim okruglim delom oko mitraljeza, jedva ga zalepih, migoljio se i migoljio  :headbang  a i malo da provezbam za onu Stuku  :D

Kerber

Dokle si stigao sa Panterom, jer vidim, zapoceo si drugi tenak...?

Bojan Ue

Jesam zapoceo drugi a verovatno cu i treci :naughty Panter je zastao trenutno zbog cimerita, jer hocu da sacekam drugara da mi donese miliput pa lagano da zavrsim onaj deo kod blende jer sam rezbario kupolu pa nisam mogao da uklopim onaj fabricki ecovani! A i da malo odmorim od duvanja onog dvokomponentnog Bizonovog super lepka jer bas ima neki gadan smek :P :lol Ali zato extra lepi eceraj za plastiku :D Taman cu se malo izvezbati na ovim manjim panzerima do tad! Pozdrav ;D

Bartsimpson

Nadam se da cemo uskoro videti sta si novo uradio na panteru. :bravo

Bojan Ue

Evo malog napretka: uradio sam cimerit na blendi topa i zalepio cev topa. Ostalo je da malo izgitujem spoj cevi i blende, ima malo lufta. Cimerit sam radio sa miliputom po prvi put a za teksturu sam koristio obicnu stirensku plocicu koju sam izezao da bude siroka kao i ovaj ecovani cimerit koji sam polepio. I samo sam bockao po miliputu vlaznom plocicom. Jos malo pa cu krenuti sa farbanjem.
         
Pozdrav!  :cheers

Suhoj


milanco

koj ti je ovo cimerit sto si lepio svudea sem na blendi?? I mora li ovaj panter da ide sa cimeritom?
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

iguanac

U pitanju je ecovani cimerit od Eduarda, koji ja greskom kupih za Italerijevog Pantera - a pasuje samo na Tamijonog, zbog razlike u konturi! Dobra stvarcica. A svaki Panter A je imao cimerit, rani D nisu imali i kasni G nisu imali - A i rani G su po defaultu imali "spanski zid"
One day you'll realize there's more to life than culture... There's dirt, and smoke, and good honest sweat!

"Dogod budete čuli na Ljubinom Grobu pucanje naših pušaka, Nijemci neće proći. A kad toga ne bude, znajte da na njemu nema više živih proletera."

https://n-ever-finished-models.blogspot.com/

Bojan Ue

Lepo je kolega Iguanac objasnio o cimeritu! Ja sam ga na blendi radio sa Miliputom i to po prvi put pa mi je bilo malo nezgodno, nisam mogao bas lepo da razvucem svuda istu debljinu. Uz to bas se lepi za prste i moraju da se vlaze prsti stalno ali za sve treba malo vezbe i iskustva. Vec je na nekoliko mesta na forumu objasnjeno malo vise o tehnikama izrade cimerita i cini mi se i jedan mini tutorijal sa slikama i to bas sa Miliputom.
@Milanco: znam da imas i ti istog Pantera i da te ocekuje isti posao tako da malo provezbaj i moze lepo da ispadne!

Bartsimpson

Na kraju ce sve ispasti O.K.posle toliko truda :cheers

Bojan Ue

Pozdrav drugari! Komp mi je totalno crkao i ne radi vec neko vreme pa sam prinudjen da ovako malo iz komsiluka pratim forum. Uradio sam dosta stvari na Panteru i pala je i kamuflaza ali ce pretrpeti jos malo dorade i preciznog bojenja. Maketa je skroz sklopljena, gusenice su samo ofarbane u osnovnu boju i cekaju matiranje. Resetke na motoru sam uradio od mrezice za komarce. Cimerit na blendi topa je dublji nego ovaj ecovani sto sam lepio ali eto prvi put ga radim rucno miliputom i nisam bio vest da ga bolje izvucem ali generalno sam zadovoljan. Dodao sam i alke za vucu i napred i pozadi a njih sam radio od kalajne zice kao sto sam ranije prikazao. Gitovanja je bilo poprilicno pogotovo na dnu kadice gde su bile ostavljene rupe za motorizovanje makete. Maketa je farbana cetkicom. Evo i slika:
                                                                                  
Toliko za sad, pozdrav do sledeceg javljanja! Kritike i komentari dobrodosli!    :cheers

Momcha

Ako je farbano cetkicom,svaka cast.Mrezica je mozda malo krupnija ali da ne cepidlacim.Za sada sve izgleda ok.
Sad se baci na postarivanje,pranje... Cekam napredak u izradi.
:cheers

drazen

Odlično  četkarenje, kao i sam rad....svaka čast  :bravo

Suhoj

Vrhunski rad!!!
Kako si uspeo prelaze da uradis tako sa cetkicom?

Bartsimpson

Ovo je super,shema je fenomenalna...  :god