Italeri 1/72 Spitfire Mk.V Trop

Previous topic - Next topic

Dada

Da ne otvaram novi topic, nastavicu ovde, ima veze sa prethodnim stranicama.
Nakon mnogo vremena ponovo je ovaj malisan aktivan, bar u neku ruku... Skoro sam kupio celavog Airfixa, sa novim "C" krilom. Tu je krenula manja hirurgija... Zmaj je Airfixov, dok ce unutrasnjost biti Italerijeva+samogr'dnja, odnosno iscupana iz jadnika sa slika na prethodnim stranama... Kao sto znate, novo 'fixovo krilo je predebelo za ovu razmeru (Sto bi rekao Cherny, Hurricanovo krilo je lamelarno za ovo :) ), pa sam ga istanjio na meru i mogu reci da zaista lepo deluje...
Skoro je gotova hirurgija, urezivanje panela takodje, jos malo pa pocetak farbanjca.
Imao sam u planu da ga radim kao naseg, zbog C krila, ali nadjoh jedan mnogo (bar meni) ludji profil.
U pitanju je grcki Spit.

Kao sto vidite sa slike, izabrao sam ga zbog celjusti i "grcke zastave" spinera.
U deficitu sam sa britanskim kodama, pa ako ima neko viska slovce B kao sto je na slicici ili ono JK328, neka vice pa cemo se dogovorimo za neku primopredaju :D Ako nista onda ce se praviti maske na kateru pa farbanjac, sto je mozda i lepsa kombinacija...
Izvin'te, za sada nema nekih fotkica jer mi digit nije pri ruci, trebalo bi da stigne sutra pa cu ufotkati neke detalje.

drakii

'ajde da josh jednom pronadjem rupu na saksiji, bochnu, da ne kazem onu sa strane, Tamya je NAJJEFTINIJI,   :think, ali Airfix mk V, i mk I, su skoro odlichni, negativizovati ih treba, i malo kitovati spoj trup - krilo,Revell-ov ima greshku u nosu, a i zadnji deo trupa mu je uzi gledano sa strane, da ne pominjem katastrofu od nedostatka ulegnucha na izlazu donjeg dela krila i trupa, moze hibridizacija Airfix - Revell, pogotovu sitni delovi, Airfix-a ima kao Vc, ali ima sve delove u kutiji i za Vb, ima i Revell-ovog Vb, ako ih spregnesh, bude skuplje nego nov Tamiya.....   :doh   ???     >:D

Dada

#47
Spasavam od Italerijevog spita ono sto se moze, da ne bi letelo u djubre sve, a taman ce malo dopuniti ovaj Airfix, tako da je opet jeftinije od tamije :)

djos & filip

Posto smo u nasoj porodici preziveli AIRFIX, kako si mu istanjio krila, molim te za uputstvo, ako moze i koja slikica. U steku stoji jos jedan....pa bi probali i to ali mi zvuci suvise problematicno....

Hvala unapred, i samo napred drzimo ti palceve  :super

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Dada

@ Djos & Filip: Hvala :) Skoro sam malo dopunio alat Tamija skrajberom. E sada on pored urezivanja ima jos jednu funkciju. Moze da se koristi kao hoblic (rende). Prednja strana mu je ostra i jednostavno postavis skrajber na povrsinu koju zelis da deljas pod nekih 20ak stepeni i kada krenes  da guras (skrajber :D ), on ce kao noz da skida odredjenu kolicinu plastike u vidu uvojaka (talashike)
Zao mi je sto su slike ovako nabacane, aparat mi je stigao par minuta pre negio sto cu krenuti nazad za Bgd...
Na naredne 3 slicice se vidi mrezica koju sam postavljao (hvala Srki). Na filteru jos treba malo da doteram onaj prsten sto drzi mrezu. Dok na hladnjaku treba da ubacim vertikalna rebarca koja ce simulirati celije istog.

Glavcina elise i sama elisa doterane surfejserom u normalu... Imale su neke cudne tragove od livenja, a + glavcini je falio deo pri vrhu :P

Sada najlepsi deo :P :)
Ova polutka trupa je moje prvo urezivanje "markiranim" skrajbercicem. Nije tako lose proslo, malo ce morati jos da se popravi. Git je na brzinu nabacan, to ce se lako skine i bez smirgle.

Dok je druga polutka stigla sa nekim nedefinisanim spojem od livenja, po kojem sam odmah pokusao da urezujem panele, ali kao sto se moze videti, nije islo :) ... Izgleda da je majstorima nestalo plastike u extruderu kada su brizgali taj ram, posto ima dosta slognutih delova...

I na kraju stanjena krilca... Ne vidi se bas naj, ali od onih "polu rupa" za naoruzanje, ostali su samo obrisi:

Sama krila sam stimovao spram starih Airfixovih (profil). Od hirurgije razmisljam da mu jos oborim mozda flapsove i to je to.
Pozdrav do nastavka radova, verovatno za praznike...

drakii

Da budem malo uporan, Tamiya je ipak najjeftiniji, razmisli, ali  sam i ja pobornik da svaka maketa moze da se doradi i uradi, a tek mix, Italeri-Airfix, moze da bude odlicno, moze i mix Revell-Airfix itd., probao ja, alimi je kompresor preglomazan za u kucu...., a silno se vreme izgubi reparacijom radjenih starih stvari, a zamisli da pre pojave Airfix-ovog rimejka Metera III , isti privedesh finalnom bojenju, lepo ga usivish, i eto, saplete te novina, utiche na volju, a da se vratim na Spitfire-a, tema bez kraja, nashe petice......, pozdrav   :headbang  :) 

Bojan Ue

Odlican ti je rad za sada, stvarno si puno truda ulozio ali isplatice se na kraju, uostalom najbitnije je da uzivas u radu! :bravo Interesuje me od cega si napravio ove mrezice, lepo izgledaju :o Pozdrav!

djos & filip

Ovo ce biti interesantno videti na kraju i cim vidim kako zavrsena maketa izgleda idem da tanjim onaj par krila koji mi je ostao  :naughty

Sjajno ti ovo ide, drzimo ti palceve, samo napred

Pozdravi od Filipa i Djordja

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Dada

Hvala, hvala... Trudimo se da je izguramo... Volim Spitove jako, tako da cu se potruditi da ovog Grka uradim kako valja...
@BojanUe: Mrezice sam dobio od Sandmana :)