JRV MiG 21 BIS Zvezda 1/72

Previous topic - Next topic

PELE

E ovo je vec kako treba............ ;D

Odlicno izgleda za sada!

Ajde polako zavrsavaj. Jedva cekam da vidim gotovu maketu.



Pozdrav!

Goran A.

Ako si pocitao prethodno sustina je da ce lak da odradi svoje sto se tice povrsine, ostalo je dobro i kad zavrsis bice sve to kako valja. Kako rece Sandman nisi valjda koristio nitro razredjivac?

Dada

#32
Hvala majstore. Tako sam nesto i imao u planu da uradim. Taman ujutro pikam nazad za Bgd, pa cem da uzmem sjajni lak, ponestalo u steku... Pa onda kada se vrnem kuci izlakiram, pustim da se dobro osusi i onda poliranje sa papirom 2000 ili ako uspem da iskopam ono cudo za poliranje finoce 8000.
EDIT:
Pa do sada sam trosio MM sjajni lak na nitro bazi, tako da jeste razredjivan sa nitrom... Sada razmisljam da predjem na isti uljani, koji je pakovan u cetvrtastu teglicu. Ili cak na akril...

Goran A.

Problem sa nitro bojama je sto se suse jos u vazduhu ako nije dobro odredjen odnos boje i razredjivaca. Ako je pregusta, povrsina ce biti hrapava. Nisam za to da se koriste maketarske nitro boje, ne znam ni zasto ih prave i zasto ih neko koristi pored odlicnih uljanih i akrilnih. Mozda samo zato sto brzo suse.

Dada

Da, znam za to... Prelazim lagano na akrilike... Uljane mi ne odgovaraju bas previse jer nemam mnogo vremena da radim, a onda jos cekanje na susenje boje... uf :)
Ovu teglicu nitro laka sam koristio od kada sam poceo da "ozbiljnije" maketarim... Ovih dana cu do radnje u nabavku, pa cemo vidimo sta je ciniti :)

oddball

Стварно би било штета да не исправиш ту сполјну фарбу. Кабину си одлично урадио, нарочито инструмент таблу. Пре него што кренеш да полираш са water-paperom 2000 пробај полирање са чистом памучном крпом и пастом за зубе. Ја са тиме "пеглам" фарбану површину и могу ти рећи да даје одличне резултате. Видео си на мом једноседу. Пробај, па ако не буде ваљало увек можеш да наставиш са шмирглом.
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

dragan_mig31

dobro izgleda druze.samo udri dalje

Dada

Pitanjce za istoricare... Da nema neko slucajno sliku doticne masine? Znaci BIS pod brojem 17111. Nadjoh na netu slike samo 17171, ali od 111 ni traga...

Dada

Da me psuju malo sto ozivljavam stari topic :P  D:)
Prica kaze sledece :)
Migonja je naravno popio muskulo i to za sve parice :)
Doradjeni spojevi i ostale gluposti, uradjen kakav-takav preshading (prskalica ceka novu diznu, ovo je najtanje sto izvlaci), pa za njim i MM 1728 LGG.

Malo fotkica:



Treba popraviti zelenu gde se ocerupala i na donjem peraju, dofarbati je do linije panela :)
Sledeci put kada stignem kucici verovatno cu zavrsavam kokpit i mozda padnu i dekali. Ovog puta ce na njega ici ,,pepsike" broj 17126 najverovatnije, videcu kada kupim dekale :)  :pilot
POz!

Sandman

hm, bash ti shirok mlaz sad baca dizna  :-\

ne vidi se bash dobro na svim slikama efekat preshadinga, no kad padne wash bice ok... ;)

nego, kad smo vec kod preshadinga, koristio si zelenu boju za preshading zbog experimentisanja nekog efekta il ti ponestalo crne? :)

Dada

Naravno da je zelena eksperimentisanje :) Skoro da nema razlike u boji ako je preshading zelen ili siv.

Nemsy_29

Hmmmm ovaj kutak bas drma MiG-21 euforija  ::) ::)
MiG odlicno napreduje jedva cekam da vidim kraj  :cheers

Sneni

Quote from: Nemsy on 03-06-2009, 13:26:24
Hmmmm ovaj kutak bas drma MiG-21 euforija  ::) ::)

LOL izgleda da je prešlo i na mene, evo upravo sam kupio jedan Revell-ov 1/72 ;D ;D ;D
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

PELE