PzKpfw II F/G, 1/35 Tamiya

Previous topic - Next topic

Bojan Ue

Pozdrav drugari, poceh da radim jos jednog panzera. Maketu sam ukratko pokazao u recenzijama a i ovde da kazem da je maketa ok, glavni delovi su fino izliveni i dobro se uklapaju. Sitnije delove treba malo osmirglati jer su malo losije odliveni ali se da lako srediti. Cevi mitraljeza sam zabusio jer su bile zalivene kao i izduvnik. Antena je data u lezecem polozaju u svom nosacu zalivena tako da se prakticno ne vidi ali ja cu je uraditi u podignutom polozaju od zice. Evo malo i slika:





Nadjoh mrezicu od komarnika i pokusacu da od nje napravim mrezicu za auspuh. Malo su krupnije rupice ali ne nadjoh trenutno nista bolje. One mrezice od cedaljki su mi mnogo zilave i nekako migolje i ne odgovaraju mi.

Malo se dvoumim ovde da li da stavim napred ovo parce gusenica kao sto je po sastavnici ili da dodam umesto njih sajlu. Mozda dodam i ovu kutiju za alat na kupolu.

Uz maketu ide odlican izbor dekala za cak pet aparata. Verovatno cu da uradim africku verziju jer uz maketu idu i figurice Afrika Korps pa bih mogao da ih kasnije uklopim u neku dioramicu!

Treba mi i mala pomoc od kolega oklopnjaka posto deo sastavnice gde su kamuflazne seme nije preveden.

Interesuje me ova tufnasta kamuflaza, zapravo koje su tu boje upotrebljene ??? Jel to isto verzija africke kamuflaze ??? Pozdrav svima ;D

divvac

super maketa! trazim ovu maketu 1/72 ali je ne nadjoh...
nego kako to busis? burgija,neka mala ili zagrejes zicu?
pitam jer trebam da burgijam cev isu-152...
nego ako bi mogao da uslikas detalj te cevi i izvduvnika ,sto si izbusio da vidim kako to treba da izgleda :D
moja Prva turska

gasha

#2
Ta kamuflazna sema je sa istocnog fronta 1943. Pustinjska shema ti je za ranu fazu panzer gray a kasnije je nanosena preko nje boja peska.

Bojan Ue

#3
@Divvac: za busenje koristim mikroburgije razlicitih debljina: 0.3, 0.5, 0.7, 1.0mm njih pazarih davno na buvljaku na nbg za nekih 20din komad cini mi se. Evo kako izgleda

Nikakva filozofija, jednostavno proizvodjac je izlio zatvorenu cev, uzmes burgijicu i lagano uvrtis malo i to je to :cheers
@Gasha: nadjoh na netu nesto od profila, da to je kamuflaza sa proleca pa do jeseni na istocnom frontu 1943. boja sand a ispod probijaju tufne panzergray! Hvala u svakom slucaju!

divvac

hvala Bojane!  :cheers
poznato mi je to za zatvorenu cev imam tri,cetiri takve...
samo da pazarim burgijce pa cu i sa strane cevi mozda malo da ih busnem,cisto zbog detalja :)
moja Prva turska

Bojan Ue

@Divvac: uzmes parce rama, izbusis rupicu kroz sredinu, nalijes malo super lepka, ubacis mikroburgijicu i sacekas da se osusi i eto ti mikrobusilice na rucni pogon ;D jeste da je mozda malo primitivna sto bi rekli ali bar meni radi posao :naughty Samo pazis da ti burgijica bude sto vise u osi sa parcetom rama da bi rupica bila pravilnija kad busis!

divvac

ok ;)
pokusacu i to!!!
samo da prestane skola,i da se vratim maketama.....
vec sam ubacio u stek pooooodoooosta maketa.... celo lato ima da se radi  :cheers
ustanem,makete,rucak,makete,izlazak...i jos samo da tu negde uglavim komp,net i MK :D
moja Prva turska

Aki

Lepo ti ide,super!
Ova maketa je bas matora,i siromasna detaljima,ali moze jako lepo da se uradi.  :cheers

Bojan Ue

Evo malo progresa: Prajmovao sam maketu kao i gusenice sa crnim mat akrilnim sprejom Happy Color, dodao sam sajlu i napravio antenu od zice i to je sve u samogradnji, dodacu takodje i jedan kanister, on je od druge makete ali posto tamo ima 3 komada jedan cu ovde upotrebiti. Takodje imam nameru da napravim i farove a to cu da probam sa dvokomponentnim Bizonovim superlepkom. Eto za sad toliko pa sledi mi farbanje a evo i slika:






Kritike i predlozi uvek dobrodosli ;D Pozdrav!

Aki

Svidja mi se kako si ga izdetaljisao!
Veoma dobro!!!  :cheers

Momcha

Samo napred.Kako planiras da ga farbas Afrika,Rusija...?

Bojan Ue

Mislio sam da ga farbam kao africkog! Naidjoh na problemcic: radim cetkicom i kad naneh prvi sloj farbe enamel Humbrol 94 kao da se boja malo razliva, nece da se lepo razvuce ??? Da nisam zeznuo stvar sa ovim sprejom ??? Inace gusenice su odlicno primile i sprej i prvi sloj farbe i farba uopste ne otpada ni pri grubljoj manipulaciji gusenicama!

Momcha

Svetlije farbe se nanose u vise slojeva,bas iz razloga sto ne "legnu" iz prve.
Mislim da primer nema veze s`tim.Probaj kad se osusi da ponovis jos neki
tanak sloj.

Bojan Ue

Da tako sam i mislio, kad se prvi sloj dobro osusi nocas stavicu jos jedan malo manje razredjen. Hteo sam da uzmem sivi sprej ali ga ne nadjoh nigde pa kao alternativu uzeh crni mada je za ovu sand boju bolji sivi jer je prirodniji kontrast a za npr panzergrey moze crni.

Bojan Ue

Evo posle duzeg vremena malo progresa i sa ovim projektom! Ipak sam se odlucio da ga ne radim kao africkog jer radim onog Pz IV kao africkog, pa malo da ubijem monotoniju ovaj sam ofarbao u panzergrey, izlakirao sam ga sjajnim lakom i postavio dekale. Slike
                          
Sad sledi wash i matiranje. Pozdrav do narednog javljanja!