KV-85, Eastern Express + Trumpeter, 1:35

Previous topic - Next topic

T34

Dvije makete da bi dobio jednu kvalitetnu, iako ću na kraju iskoristiti manji broj dijelova sa Trumpetera nego što sam mislio.
Za početak skinuo sam užasne rešetke za hlađenje motora, netočne i oblikom a bome i samim izgledom. Ne radim često takve zahvate i prilično znoja mi je uzelo Srećom boltova ima dovoljno viška. Eto vidi se razlika u boji plastike, nove mrežice su sa Trumpa. Tenk će nositi ime Sergeja Mironoviča Kirova, uz grb Garde i neki miksani taktički broj.



Maketa je zapravo komad plastike oko litra flasha, očaj. Đabe detalja kada je pola djelova neupotrebljivo, deformirano i sl.
Napravio sam ovaj dio napred koji nedostaje maketi a nastavlja se na bočna proširenja; sada tu i uzduž spojeva tijela tenka ide miliput, na kupoli također, teksturiranje itd...



Pored trupa KV-1S. Mislim da neću puno petljati kad dođe red na njega, isti kalup i trup, a maketa je neusporedivo bolja i ne zahtijeva čerupanje druge - ne baca mi se baš još jedan Trump.



Evo najosjetljiviji dio je obavljen uz malo pažnje i par posjekotina; fino sam ošmirglao i polijepio nove mrežice motora, presadio boltove i par kukica, poklopce pristupa transmisiji i štit mitraljeza.
Samo kućište mitraljeza je katastrofa, no za razliku od IS serije, nije jasno definirano već je amorfno stoga se može lako definirati miliputem, još kad nalegne Mr. Surfacer bit će OK. Napominjem da su vanjski bridovi dvodijelnog poklopca zapovjednika totalno smeće, oštetio sam ih skidajući flash s njih (ili njih s flasha, kako se uzme) pa ću morati stirenom, uf. Možda sa kovanicom, jer nemam one stencile za rezanje geometrijskih oblika?
Za sada dosta, javim se nakon puno miliputa!

Aki

Andro srikes again!  :mjetal
Odlicno,svidja mi se detaljisanje!
Vidim da ces ga okititi friulkama  :naughty

zamorano

Podržavam izbor teme, jedan od mojih omiljenih ruskih glavonja ;)... Lagano ga cifraj a mi ćemo da uživamo.

T34

#3
Krasno, sreća što nisam polijepio poklopac motora - uz svo brušenje i rezanje zadak kupole ne može preko njegovih šarki i njega samog, poludio sam. Tako da sam morao hitno naručiti rezinsku zamjenu - pošto postoji jedan jedini KV-85 vjerujem da je i taj nedostatak otklonjen.
Također, naručio sam čitav sprue "C" Tamiyinog Staljina, a dotle ću očerupati moga kojeg imam jer su mi živci pri kraju sa ovom maketom.
Čekam i stirenske rodove za rukohvate, te MasterKlub gusjenice točne za ovaj model...kad je bal nek je maskenbal.
Evo korigirano kućište mitraljeza, još malo brusiti i teksturirati, uklopiti će se fino u kupolu.



Evo ako kog zanimaju neki detalji vozila...pozz.


Aki

Bice ovde bas dosta posla oko prepravki.
Odlicno si uradio kuciste mitraljeza!

Eraser

Opaaa vid' ovo,nisam nesto u poslednje vreme pratio forum pa nisam ni video da si poceo da radis kv.

Bice ovo jos jedna tvoja majstorija,samo napred...

Momcha

Lepi detalji za pocetak.Mozda si mogo da iskoristis Zvezdino kuciste sa IS2 za zadnj mitraljez.Jeftinije je od rezina.
Bila bi potrebna mala obrada.Kako planiras da ga farbas,zelen ili...?


PELE

Bice ovo jos jedno tvoje remek delo, u to sam ubedjen! :)

Odlicno izgleda za sada, samo napred!



Pozz

T34

#9
Momcha, nije rezin to sam napravio od miliputa, a već sam napisao da je ovde potpuno integrirano u oklop i ne izdvaja se izgledom kao na IS.
Evo još ovo sam napravio, sad mučim muku sa varovima. Da se razumijemo, ne tvrdim i nikad nisam tvrdio da je ovo nešto (Discodancer di si?) ;) ali vjerujte da je maketa toliki škart da je uspjeh da na kraju sve bude samo uredno, a za ostalo će se lako.
Zeleni, zeleni! Evo dijelova sa Tamiye bez kojih se ne bi moglo dalje, i početka miliput patnje.  :-\




Momcha

My mistake  ;D
Zaoboravih da te pitam,jesi li zastitni prsten za prednji deo kupole od sibica pravio?

T34

Quote from: Momcha on 20-06-2009, 15:25:48
My mistake  ;D
Zaoboravih da te pitam,jesi li zastitni prsten za prednji deo kupole od sibica pravio?


Ne, već od jednog dijela sa Crusader MkIII kojeg imam duplog, mislim držača bočnih štitnika za pijesak, pa sam odrezao i lijepio pod odgovarajužim kutem.

T34

Dugo me nije bilo, pa eto imam par projekata koji su se po običaju otegli.
Moj KV-85 doživio je neke promjene; naime, kad sam već toliko potrošio i vremena i novca odlučio sam da promijenim mnogo toga kako bi to zbilja na kraju bio KV-85. Kako se sve mora naručivati izvana a volja oscilira projekt se otegao a nije ni jedini na kojem radim.
Evo samo ova slika sada, a kasnije stavim mnogo više i kažem što sam mijenjao.
Pozdravljam...




Aki

Idi bre,al' si ga izdetaljisao.
Fenomenalno!

milanco

"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju