PzKpfw II F, Revell 1/76

Previous topic - Next topic

Bojan Ue

Evo drugari da pretstavim ovog malisana, cirka 6cm, gotovog. Maketa je ok, lepo se sklapa, gusenicama nisam bas preterano zadovoljan. Gumene su, nisu celave, imaju texturu ali sam imao problema malo kod postavljanja, prilikom savijanja jednostavno boja je pocela da otpada ali sam naknadno to popravio. Radjeno je cetkicom, zaprljano pastelima. Malo sam imao problema i sa dekalom registracijom na jednom boku kupole, kad sam kapnuo Micro Sol jednostavno se povukao kako bi i trebalo a posle ispruzio ali zbog ispupcenja na kupoli savio se i sad malo nerealno izgleda. Vide se malo i spojevi gusenica, ali sta je tu je, maketa je gotova idemo dalje. Evo slika
                                                          
Komentari dobrodosli! Pozdrav.  :cheers 

Messerschmitt

У лепо си урадио овог малишана!!!Чини ми се да он има и неку подлогу?Јесу ти те зеленкасте флеке од пастела?хм,ауспух ми делије мало... само га мало зачађави.

dragos


lord sir giga

Razmera je blagi uzas(ono stavim ga pored 1/72 jeep kad ono skoro isti) al lepo uradjeno.
Aco vraticu se avionima cim stignem ne brini :zvizduc

Hawkeye

Odlicno uradjen panzer  :bravo  :super !

'Уживај младићу за младости своје!'

Bojan Ue

Hvala svima na komentarima.
@Messerschmitt: dobija se podloga i nesto malo zidina kao i 2 figurice. Slikao sam pod vestackim svetlom pa ti se cini da je pastel zelenkast. U osnovi je zemljana boja, jer sam mesao braon, pesak i crnu boju kao i malo bele. Hocu, malo cu da zacadjavim auspuh.
Nego gledam na ovim slikama bas se vide spojevi gusenica, bas me nerviraju ove gumene gusenice, mnogo lepse izgledaju one clankovite kad se lepo sloze a i lepse primaju boju i ona ne otpada sa njih pri manipulaciji.
Pozdrav svima.  :cheers

Messerschmitt

И ја мрзим те гумене гусенице,и кад се ураде лепо делују пластично.Иначе како се макета склапа и каквог је квалитета...?делује ми занимљиво,можда је узмем некада... :think

Bojan Ue

Maketa je ok kvaliteta, odlivci su dobri, plastika solidna, nivo detalja vrlo dobar za ovu razmeru. Ima malo da se gituje i to na zadnjoj ploci tela tenka na spoju sa gornjom plocom. Eto, sve u svemu zanimljiva maketica, moze i dioramica da se uradi sa njom a uz sve to cena je vrlo pristupacna.  :cheers

Bartsimpson

Lepa maketica,lepo odradjeno :mjetal