Shenyang J-6 Somalian Air Force

Previous topic - Next topic

Goran A.

Samo ti Pele radi kako si naumio. Na KP-u se poznaju junaci - kaze stara maketarska poslovica.

oddball

Ma onaj Haneto je lud (u pozitivnom smislu, naravno!)
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

PELE

Pozz

Urezivao sam panele prosle nedelje:




Najverovatnije cu uraditi Egipatski MiG-19 jer je povrsina katastrofalna i ne verujem da bi se lepo primila srebrna... :-\ ;D

Goran A.

Ne moze da ne valja! Ako nisi dovoljno dobro osmirglao, ponovo vodenom smirglom 1200 i posle krpicu u ruke i obradi plastiku polir pastom za metal. Nema tu sta da se ne primi.

Sandman

Goran je u pravu!

Shmirgla je iz raja izashla ;)  :D

Iz vishe puta shmirglaj finim shmirglama dok ne dobijesh zadovoljavajuce ravnu povrshinu, a zatim najfinijim shmirglama "polirash", da bi na kraju recimo mogao da upotrebish i onaj zeleni deo od sundjera za pranje sudova (u novosadskom maketarskom zargonu poznato kao "matirung krpa") - iako deluje grubo, ta "krpa" jako dobro glacha plastiku i ja je recimo koristim kao finalni korak u shmirglanju plastike!

Eventualno mozesh i neku polir pastu naneti na kraju, ali mislim da ce ovo biti dovoljno - bitno je samo da zbog boje metala dobro uklonish sve neravnine i ogrebotine od prethodnih (grubljih) shmirglanja....

mutayu

QuoteNajverovatnije cu uraditi Egipatski MiG-19
A ja slikao pola Albanije satelitom, zavlacio se u podzemne objekte u Tirani, zvao MI6 fiksnim telefonom... ;D
Hajde potrudi se malo, ipak su ovi Shqipetari najlepsi.

Goran A.

Pele, to je KP (citaj-maketa za odrasle) nije Tamya, od ovoga ti zavisi reputacija!

PELE

Danas sam radio malo na kokpitu i isekao canopy na dva dela:






Sediste cu skroz da prepravim jer je ovo netacno...

Nastavak sledece nedelje.

Pozz

oddball

otkud ti to da je netacno?!  ;) ajde, ajde, dobro ti ide!
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

dragan_mig31

dobro izgleda :) uzmi malo vodenu smirglu i iglancaj povrsinu.vidim imas ogrebotine i rupe po trupu.sediste je strah i uzas :D ali mozes da to prepravis da izgleda malo bolje :)

lord sir giga

Ma bre radi samo neces je na izlozbu.
A posle nekoliko godina ces je prebaciti na neko mesto, iza nekoliko aviona (koji su tacniji i kvalitetniji).
Bitno je da se radi i uci, nemora ti bas ta maketa izgledati bas savrseno.
Ipak je to KP, Radio sam maketu onako iz kutije i bez farbanja izgleda lepo (mislim naravno koliko lepa moze biti).

ubermagog

preprskaj to u neku sivu, tako se najbolje vide problemi!
Posle će opet i srebrna da se lepo primi :)

PELE

@Airsuba : Hvala ti na savetu!

Jucerasnji i danasnji radovi...





Nastavak ce biti...ne znam kad.  :)


Pozz

PELE

Evo sta se radilo u proteklih dva dana...




Treba da jos jendom preurezem celu maketu  :mjetal :naughty :headbang, jer je bilo dosta smirglanja i gitovanja.

Toliko za sada.


Pozz

Dada

Samo polako, mrdnuo si se sa mesta...