Academy P-40, 1/72

Previous topic - Next topic

EMIL



Ovu maketu sam nabavio jos pre vise od god dana... Trenutno mi se nagomilalo maketa, ima ih preko 10 u steku, pa mi je krajnje vreme da pocnem nesto da radim. Maketa je bila izuzetno jeftina, a kupio sam je iskljucivo radi eksperimenata raznih tehnika farbanja i prljanja makete. Maketa se sastoji iz 4 rama sive plastike i 1 rama sa providnim delovima. Ne znam koliko su tacne dimenzije makete, jer iz gore navedenih razloga to mi u ovom projektu nije toliko bitno. Inace, maketa nije preterano bogata sa detaljima, paneli su urezani, ali ih i nema preterano puno, tj nisu svi urezani. Pored toga sto nisu urezani, nisu ni svi iste dubine, tako da se na pojedinim mestima postojeci moraju dodatno urezati. Pored svega toga, siromasnost detalja se moze videti i na stajnom trapu i unutrasnjosti kabine. Posto sam prvo poceo da radim maketu, a tek potom se setio da to stavim na kutak  :headbang, ovaj projekat na kutku krece odavde:








Na ovim slikama krila nisu zalepljena za trup, ali sam u medjuvremenu to uradio, a slike uskoro slede. Inace, ne uklapa se sjajno, ali uz malo truda, gita i smirglanja sve se da ispraviti  :)


Kerber

Za vezbu je odlican.
Ne izgleda lose ni kad se dotera, mada ima konturnih gresaka...
Samo napred !

EMIL

Rad na ovom modelu je jos malo odmakao...




Ove slike sam trebao staviti jos u proslom postu, ali evo ih tek sada... U medjuvremenu sam dole ubacio kadicu, zalepio krila i jos par delova i sada izgleda ovako




Ima jos par sitnica da se ispravi, tj malo smirglanja i spreman je za farbanje

Dada

Lepo napredujes. Nije to losa maketa, ako izuzmemo tacnost... malko je omasena, ali za vezbu i vitrinu vise nego dobra... Kada se lepo ofarba i dotera, lici na pravi. :)

EMIL

Izvinjavam se jer sam ostao duzan za jedan detalj. Naime, uz ovaj P-40 se dobijaju dekali za avion na kom su leteli americki piloti u kineskoj sluzbi pre zvanicnog ulaska SAD u WW 2, ali ja planiram na moj P-40 da stavim LIFT HERE dekale ''UNREAL YUGOSLAV FIGHTERS'' tj dekale za Kraljevinu Jugoslaviju

Aranza

Obzirom na Monogramov kalup ovo je još i odlično. Do sada je Hasegava dala najtočniji kalup, ali ne brini za to. Pprepravljati i dorađivati neke sitnice možeš, no za veću konturnu grešku ne isplati se mesariti maketu. Daj od sebe maksimum da ga uradiš najbolje što možeš i rezultat neće izostati. Ne zna da li si već montirao spiner sa propelerom, bojim se da će ti biti malo nezgodno bojati. Očekujemo nove slike  ;).

EMIL

Nisam se odlucio ni na kakve prepravke ni dorade, ovu maketu sam uzeo da odradim cisto radi vezbe, da se podsetim sastavljanja i eksperimentisem na farbanju. Proslo je vec par godina od kada sam poslednju maketu uradio. Kolekcija maketa koje sam ja uradio (sastavio i ofarbao) je veoma skromna i resio sam da to ispravim, a broj modela u steku je po prilici velik. Od ovoga krecem. P-40 je dobio prajmer, trebala je biti light ghost gray, ali ipak sam ovo stavio













Inace, ovo je prvi model koji radim sa AB i na koji stavljam prajmer. Nemam bas iskustva, pa boja nije svuda iste isprskana, ali nadam se da ce sledeci put biti jos bolje... Toliko za sada

oddball

za prajmerovanje je mozda najbolja (u Srbiji dostupnih) Humbrol Hu 1. Ona se i vodi kao prajmer a ne kao klasican enamel.
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

EMIL

Znam, poznato mi je to. Cak i imam hu 1, ona mi je takodje bila u opticaju za prajmovanje, ali sam ipak uradio ovom revellovom bojom, ne znam sad tacno koji je broj... Hvala u svakom slucaju za savet!

EMIL

P-40 je ofarban. Gore je MM olive drab, a dole MM plava, 1562. Dole je trebala biti siva, medjutim kako je ovo what if model, ovako sam uradio...




airbamby

Quote from: Aranza on 08-10-2009, 10:13:16
Obzirom na Monogramov kalup ovo je još i odlično.

Aranza, da nisi mislio na P-40 u 1/48.
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Aranza

Quote from: airbamby on 13-10-2009, 14:00:38
Quote from: Aranza on 08-10-2009, 10:13:16
Obzirom na Monogramov kalup ovo je još i odlično.

Aranza, da nisi mislio na P-40 u 1/48.

...ups...

EMIL

Radovi napreduju, ali ne stizem bas uredno da sve objavljujem na kutku. Posle 2 sloja pronta dosli su dekali...











Toliko za sada...

oddball

Da li bi mogao da slikas detalj spoja levog krila sa trupom na mestu gde je prelaz izmedju boja? I sredi thumbnailove da ne otvara ceo photobucket vec samo sliku.
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

EMIL

Nadam se da sam ispravio gresku, tj. da ce sada otvarati samo sliku, a ne ceo album... Evo i slika