Heller - Golden Hind

Previous topic - Next topic

alek

Zavrsen je ovaj "brodic"  :bravo  U Nisu mi je doneo prvo mesto, mada je realno bilo uzasno malo brodova/podmornica. Evo malo slika, nisu nesto posebno jer em sto ne umem da slikam lepo, em sto je maketa velika pa nemam adekvatnu pozadinu i osvetljenje.










Nadam se da vam se svidja  :)

Sandman

video sam ga uzivo u nedelju i moram priznati da mi se svidja!

lepo si odradio texturu drveta i na palubi, a i na bokovima....
jedino mozda da si konac malo potopio u chaj/kafu na 24h - da dobije neku tamniju nijansu boje brodskog konopca, no svaka chast za strpljenje pri vezivanju i provlachenju ovoliko konca po brodu! ;)

Hellerove makete jedrenjaka su, moram priznati, po mom ukusu.. a odlivena textura drveta olakshava posao pri farbanju kasnije!

shta je sledece na tapetu? :)

alek

Hehe videces za koji dan ;)
Btw konopac jeste bio potopljen skoro 2 dana u crni caj ali je takav da uopste nije poprimio boju :( Ako si primetio neki su malo tamniji a neki svetliji, to je zato sto sam neke drybrushovao a neke sam posle stavljao pa sam zaboravio  :doh Steta sto nisam mogao da popricam sa tobom uzivo tamo jer mi se bas svidjao onaj tvoj gusarski i generalno sam po njemu i koristio tehniku za farbanje ovog ali tamo sam bio u par navrata u nedelju a nisam ni znao kako da te prepoznam  :) Mozda na ovom sledece takmicenju u beogradu.

Sandman

nije problem, bicu prisutan na NG kupu pa cemo se vec dotle dogovoriti za prepoznavanje :D

drago mi je da ti je onaj Corsair koji sam radio bio uzor, mada smatram da je tvoja textura drveta mozda i bolje ispala ;)

shto se tiche konca, moguce je da je ovaj tvoj konac bio malko "plastificiran", poshto postoji deblji konac za shivenje koji kao da je presvuchen nekim tankim slojem plastike... najbolje je uzeti obichan konac.... e sad oko boje konca, tu ipak treba experimentisati...  :-\

nadam se da se vidimo na NG kupu, sa ovom, a i tom sledecom maketom ;)

pozz

Messerschmitt

У одлично си урадио та бродић! На први поглед ми се учинило да је од дрвета,свака част за текстуру дрвета...
Која је размера?

alek

Uhhh razmera je jedina tamna strana ove makete. Na kutiji pise 1:200 sto naravno nema veze s mozgom... Po mojoj slobodnoj proceni a i po nekima sto sam video na netu, razmera je oko 1:100 Otprilike, 90 do 120 ali tu negde, 1:200 sigurno nije jer bi onda oni topovi bili u stvarnosti po 10m  ;D Steta sto nije u 1:75 ili bar tu negde pa da stavim i neke figurice, ovako je ipak premali za figure u toj razmeri. Planirao sam na tamo da izbunarim Airfixov model istog broda, em je tacniji em je u 1:75 pa moze da idu i figure. Jeste da je mnogo redak ali vec sam ga nasao na par sajtova koji salju kod nas pa cim se skupi kinta... (mada imam poprilican stek, treba i to da se napravi)

Sanja_Beli

Bravo Alek zasluzila je nagradu nema sta, svaka cast samo tako nastavi. Mada izgleda kao da ti je neko pomagao :)

alek

Naravno, imao sam moralnu podrsku drugara ciji je avioncic umesto na polici, zavrsio u kanti  :(

Aranza


Iwtcha

Prekrasna maketa. Fenomenalno napravljena.

Kerber

Opasno dobro !

Bravo !
Ipak je prvo mesto zasluzeno.

Vizant

Extra... bas za dnevnu sobu :)
Ja volim brodove al se ne usudjujem da pravim jedan....

LordNelson

Izvanredno! Da ne napominjem koliko mi se posebno svidja zbog toga sto je u sluzbi Britanske Imperije.  ;)