F-20 TIGERSHARK

Previous topic - Next topic

dragan_mig31

danas sam odlucio da otpocnem svoju prvu what if maketu.u pitanju je 1:72 hasegawa f-20 tigershark.iza ovoga sam smilsio interesantnu pricu.u 80te jugoslavija je dobila licencu i proizvela je oko 200 komada tigersharkova.u makedoniji su ostali 30 komada.oko 1999te su otisli u IAI na modernizaciju.dobili su novi podovi za laserske navodjene bombe,dispenzeri za IC mamce,novu avioniku i jos poneka stvar.u toku 2001ve su dobro sluzili makedonskoj armiji.kad je alabnija otvoreno i direktno podrzavala siptarske teroriste u 2001ve makedonski f-20 je oborio 2 albanska mig-21.

kako vam se prica svidja?znam da je SF ali jbg morao sam ovako da otpocem radove.

maketa je super jedino sam napravio gresku i nisam dobro sklopio levi usisnik i sad mora da se intezivno kitira i smirgla.kokpit je oob.jedino sediste je malo doradjeno.


Sneni

Odlična priča i avion. Hoće li biti neka maskirna šema?
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

dragan_mig31

Quote from: Sneni on 29-11-2009, 19:28:10
Odlična priča i avion. Hoće li biti neka maskirna šema?

maskirna kao su-25 :)

lord sir giga

>eres za medalju,ali mi se prica svidja.
Bas sam juce citao na vojnom forumu za ovaj avion (F-5G), samo napred.

drakii

Paaa, lepo, ajde finishiraj ga, ti si bar brz, ima sada jedan iranski derivat koji lichi...., samo napred, pozdrav

Hawkeye

Scenario odlican,napravi maketu pa snimi film da gledamo  :cheers !

'Уживај младићу за младости своје!'

Kerber

Lep avion, nadam se da ce ispasti opak.
Jedan od lepsih mlaznjaka u istoriji, bar meni.
Bilo je govorkanja da je trebala bivsa Yuga da ga kupi, kao bili smo zainteresovani, al' nesto se bilo isprecilo....i....dalje znate sami.

Sandman

mislio sam da sam jedini koji ce ovu maketu raditi kao what-if tj. "shta-bi-bilo-DA-JE-bilo" :D

lepo si krenuo, i uobichajenom brzinom za tebe - vec si sve sklopio maltene! :P :D

chekamo farbanje, bice zanimljivo videti linije ovog aviona u kamuflazi vidjeno na Su-25 ;)

Quote from: Kerber on 30-11-2009, 17:30:12
Bilo je govorkanja da je trebala bivsa Yuga da ga kupi, kao bili smo zainteresovani, al' nesto se bilo isprecilo....i....dalje znate sami.

poshto je Draganche reshio da ga uradi kao makedonskog, moj primerak ove makete ce (jednog dana, kad se reshim da je radim) dobiti SFRJ oznake - za kamuflazu se josh razmishljam kako ce izgledati...  ::)

dragan_mig31

Quote from: Sandman on 30-11-2009, 17:35:04
mislio sam da sam jedini koji ce ovu maketu raditi kao what-if tj. "shta-bi-bilo-DA-JE-bilo" :D

lepo si krenuo, i uobichajenom brzinom za tebe - vec si sve sklopio maltene! :P :D

chekamo farbanje, bice zanimljivo videti linije ovog aviona u kamuflazi vidjeno na Su-25 ;)

Quote from: Kerber on 30-11-2009, 17:30:12
Bilo je govorkanja da je trebala bivsa Yuga da ga kupi, kao bili smo zainteresovani, al' nesto se bilo isprecilo....i....dalje znate sami.

poshto je Draganche reshio da ga uradi kao makedonskog, moj primerak ove makete ce (jednog dana, kad se reshim da je radim) dobiti SFRJ oznake - za kamuflazu se josh razmishljam kako ce izgledati...  ::)

jedva cekam da pocnes svoj f-20.ja na tvoje mesto bi koristio onu kamuflazu koju nose j-21 i g-2 :)

Nemsy_29

Dobro je...Ima nas What-if ovde josh...Ja planiram uskoro (za 2-3 meseca) da radim Su-27 SFRJ(jer posedujem 2 primerka  :P).

dragan_mig31

danas su prednje staklo i poklopac kabine dobili pronto tretman i sad sijaju kao pravo staklo.ofarbao sam stajni trap i tockove.hteo sam da budu u aluminium boje je tako izgeldaju bolje nego u bele boje.naoruzanje je 80% kompletirano.jedan lantrin pod,dve gbu10 bombe i 2 piton 3 rakete koje sam sam napravio na osnove stare sidewinder P rakete.jos planiram da dodam dva komada mk-82 ili cbu mk-20 kasetne bombe...



sezan

Resio si da ga nabudzis!Ako ,ako samo kaci ,nece da skodi!
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Sneni

F-20 i jeste avion koji treba da se radi what-if... drugačije ne bi bio ništa posebno ;D
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

dragan_mig31

danas sam sredio maketu a farbanje.dodao sam IFR probe.ofarbao sam kamuflazu.jos treba da se sreduje ali bice sutra sve gotovo za dekale :)