North American Harvard IIB (T-6G Texan) SFRJ RViPVO No 0952

Previous topic - Next topic

lord sir giga

Ma to nije problem ionako mi trebaju cetkice za poklopac kabine, sa sto vise nula.

Nemsy_29


lord sir giga

Koji sam ja kreten, odem juce u Papirkolor kupim famoznu Hu 145, i zaboravim da kupim zutu za krajeve elise :headbang
Ma probacu flomasterom, a ako ne uspe moracu da kupim.
Pitanje Da li da skinem boju Hu 144 sa razredjivacem ili da farbam preko nje?

Sandman

Quote from: lord sir giga on 15-12-2009, 13:46:18
Ma probacu flomasterom, a ako ne uspe moracu da kupim.

nisam siguran da ce ti uspeti - svaki sloj enamel boje ili laka preko flomastera koji sam do sada isprobao je stvorio neki brljavi izgled koji se providi ispod enamel sloja!

ne budi lenj nego kupi maketarsku boju!

Quote
Pitanje Da li da skinem boju Hu 144 sa razredjivacem ili da farbam preko nje?

nikako razredjivachem - unishticesh povrshinu makete!!

ili baci u muscolo ili prefarbaj preko te boje drugom bojom!

lord sir giga

Dobro de kupicu, a i onako ce mi trebati.
Ma za skidanje boje znam da je dobar Muskulo,al mislio sam da je ovako razredjivacem lakse.
Mislio sam umocim cetkicu u razredjivac i skidaj, al dobro necu.
Hvala na savetima, poceh da farbam.

Goran A.

Nisi trebao nista da skidas nego da prefarbas, vidim da je prethodni sloj tanak. Iako radis cetkicom koristi traku ili napravi sablone, bice pedantnije a i tebi ce vise prijati. Vise tankih slojeva ce se uvek isplatiti pa budi strpljiv. 'Ajmo dalje!

lord sir giga

Prefarbah i mogu reci slobodnoda je boja legla ovako na oko.
Nisam boju prosvetljavao kako bi trebalo zbog razmere. 
Razredjujem je na cepu od Humbrolke, tako sto umosim cetku u razredjivac malo taknem na bocicu da iscuri visak.
Posle toga je spustim na cep, da ostane.
Umocim cetku u boju, i pomesam sa razredjivacem na cepu.
Razmisljam se da li da radim jos jedan sloj ili ne, videcu kad se osusi.

Sneni

Ja sam skidao boju razrjeđivačem (uljanim naravno) bez ikakvih problema... stavim malo razrjeđivača na krpicu i polako ;D jedino, boja ostane u linijama panela, pa to treba posebno riješiti.

Btw Giga daj slike da vidimo na šta liči ;)
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

lord sir giga

Nedam, nedam bre to je moje. zastita prava i ostalo.
Ma kao sto rekoh gore bice u Cetvrtak posto radim sutra a i susi se.

ubermagog

Quote from: lord sir giga on 15-12-2009, 15:48:42

Razredjujem je na cepu od Humbrolke, tako sto umosim cetku u razredjivac malo taknem na bocicu da iscuri visak.
Posle toga je spustim na cep, da ostane.
Umocim cetku u boju, i pomesam sa razredjivacem na cepu.


sa ovom tvojom "tehnikom" će te farbice da ti traju 3 meseca pa u đubre...
razređivač nikada nesme da dođe u kontakt sa bojom u teglici/flašici boje, ako hoćeš da ti one traju!!!
i posle svakog otvaranja obriši rub teglice papirnim ubrusom da bude čist!

uzmi plastični čep bilo kog soka, jogurta ili mleka, odlomi pravo parče rama od makete (obavezno duže od dubine teglice boje), umoči u teglicu, promešaj dobro i izvuci iz nekoliko puta boju u plastični čep i onda pipetom (ili nekom cevčicom) dodaj u to par kapi razređivača kao i kap-dve bele boje... promešaj i farbaj...

RILE-NS

Subo zna to covek radio je chiping,vedering i ostalo.

lord sir giga

#41
Quote from: RILE-NS on 15-12-2009, 23:14:09
Subo zna to covek radio je chiping,vedering i ostalo.
Ko jel ja, ma ni neznam sta to znaci (mislim znam po prici, al nisam radio).
A sto se boje tice ja sam Humbrol Sand za tigra i Kraljevskog tigra skroz razredio.
Bukvalno sam oprao limenku i presuo u staklenu flasicu od Humbrol tecnog lepka.
To je uradjeno jos pre nego sto je tigar farban, a boju sam samo cetkicom izmesao u flasici i muckao kad sam radio Kraljevskog tigra.
A sto se tice cepa on je obicno istrosen do kraja, prosto neznam kako mi to uspeva.
Obicno ne ostane ni kap od boje ili razredjivaca na cepu.
Mislim Hvala na savetima, probacu to sa cepom.


lord sir giga

#43
Malo Humbrol Hu 47 prva ruka.

Malo da iskoristim lepo vreme, i da malo radim.
Opet me nervira slikanje sa super macroom, slike su blagi uzas skoro da se nevidi detalj.

RILE-NS

Super macro je uredu ,procitaj dobro uputstvo i potrazi po internetu.U uputstvu treba da pise koje je minimalno odstojanje od objekta do objektiva.Ako prebacis na super macro a slikas sa nekih dvadeset-trideset centimetara odstojanja onda aparat nemoze nista posebno da uradi.Treba imati jako stabilnu ruku ili stativ.Fokusira na jedno mesto-prvi plan,a ako pomeris koji milimetar fokusira na drugo mesto-drugi plan.Kao tvoja peta  fotografija sa kutijicom boje i blicom.Zumirao je na boju,a maketa je mutna.