Kawanishi N1K1 Kyofu Tamiya 1/48

Previous topic - Next topic

djnik

Fantasticna maketa! Minimalno gitovanje i smirglanje, sklapa se bukvalno sama. Dodacu samo rezinske pojaseve. Spremna je za farbanje. Chipping cu odraditi verovatno selotejpom na mokroj farbi, taj metod po meni izgleda najvernije i vec sam ga proverio na kabini od Fw-190D-9.



Sandman

a lep je ovaj Dzapanac - jedan od lepshih njihovih hidroaviona!

chiju si Aotake koristio za kokpit?

djnik

Koristio sam od Model Mastera. Ne mogu sad da se setim tacnog broja ali mogu da pogledam kad sidjem dole ako te zanima.

Sandman

nije frka, ja koristim Gunze Aotake (tj. blue green metallic kako je oznachishe), nego rekoh da proverim... u svakom sluchaju nijansa je ta!

Dada

To care! Pacific ruleeez! :)
Veoma lep start, moram da zaokruzim gamu od tri avioncica, Kyofu, Shiden i Shiden Kai :)
Uz lep weathering, ovo moze vrhunski da izgleda, osnova je super, majstor ima znanja i iskustva, sta vise? :) samo malo maketarske srecice :D
Cekamo napredak.

tripko

I meni se svidja ta maketa jos od ranije.
Nego planiras li mozda da odradis postolje tipa dok, plaza, more.
Tu sam video sa sa kristalnim rezinom rade fantasticnu obalu mozda
bih mogao da probas.

milten

Super, hehhhe
volim to avionce, maketa je boli glava. Imam N1K1 kasnija varijanta Shiden.
MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/

djnik

Planiram da odradim postolje bas kao sto si rekeo, plazica ili neki plicak. Raspitacu se koji to kristalni rezin treba da se napravi. Posto sam uzivao praveci ovaj hidroavion planiram da radim na jos nekoliko u skorije vreme.

djnik

Od kad sam poslednji put postavio slike ove makete dosta se toga odradilo. Nakon prajmera dva puta bio sam zadovoljan da nema nikakvih gresaka i da su svi spojevi i paneli popravljeni. Usledilo je prskanje cele makete Model Master Chrome Silver bojom. Nakon toga isprskao sam maketu svetlozenom bojom a potom mesavinom svetlozelene i IJN Green, kako bi se dobio izbledeli izgled. Donje povrsine su ofarbane IJN Gray. Posto sam zalepio plovke i spoj izmedju plovaka trupa i krila popunio i ismirglao bilo je veoma tesko ofarbati donje povrsine. Svi pelazi su odradjeni slobodnom rukom.

Posle 48h kada su se farbe dobro osusile ostrim skalpelom sam polako krenuo da ljustim farbu. Nisam hteo da preterujem jer je samo 90ak ovih aviona bilo u ogranicenom upotrebi tako da nisu bili izraubovani kao ostali avioni Japanske mornarice i armijskog vazduhoplovstva. Ovaj metod je po meni mnogo bolji od na primer ljustenja farbe solju jer kao sto se radi i na pravom avionu, ljusti se farba ali ovog puta skalpelom.

Nakon slikanja makete, naneo sam prvi sloj Future-a. Odlucio sam da maketu ipak ne postavim na dioramu sa vodom nego na onaj tricikl.




Dada

Bice to zverka na kraju. Jos dok mu legnu oznake i detalji, ma super!