Angie 80mm

Previous topic - Next topic

tenk

cuj njega,bojkotuju! :jok pomno pratim sta se desava pogotovu miltenove savete!imam isto ovo cudo,pazario od madjara jos u senti,ali sam cekao bas ovako nesto kao tutorijal! :super sjajno napredujes i jedva cekam nastavak vase saradnje :naughty
www.oluj.org
"May God have mercy upon my enemies, because I won't."

Reaper

Tenk> da, savjeti kolege su se pokazali izuzetno korisni..... samo nek nastavi tako, moze se tu puno nauciti....

Milten> svakako su u planu i odgovarajuce boje, medjutim vidim ti preporucujes LC, dok se svi ostali kunu u Valeo akrile za farbanje figura. Kako su mi i jedne i druge dostupne, po prakticki istoj cijeni, neznam sto da uzmem. Dali si probao te valeo boje?

Boja imam hrpu, da ih povadim za slikanje trebalo bi mi 2 sata..... Medjutim, to su sve sive, zelene, smedje i slicne nijanse, dakle ono sto se koristi na modernim mlaznim avionima, nemam nista sto bi moglo simulirati boju koze, osim ove revell 35 koja je uletila slucajno, neznam ni ja kako i odakle mi ta boja. Eventualno kakav tan (radome tan je dosta bljeda" pa kap crvene ili stajaznam....

Uglavnom, do veceras cu ofarbati nesto, pa saljem slike na uvid i daljnje prijedloge i kritike....

Kerber

E, pazi, jer kad se "navuces" na figure.... :headbang

Milten se tako jednom zeznuo i ostavio avijaciju za neki drugi zivot...

Samo napred, da vidimo sta ce da se "rodi" iz ovog projekta !

milten

#18
Bane ...
HAHAH Kad jednom probas nema nazad...
Razmisljas prvo dali da probas ili ne. A kad probas zakljucis da "ima necega u ovome". Pa onda ajde da probamo jos jednom ... ::)
Ma radim i avione ali me zamaraju. Treba mi 3-4 meseca da zavrsim avion od pocetka do kraja na nacin kako ih sada radim.
Vrlo cesto izgubim interesovanje cim nesto krene lose... a posto ih toliko dugo radim sanse da se nesto zabrlja su velike.
Figure me opustaju... Mogu bez problema da je zavrsim za 5 dana ako svakog dana radim po sat vremena...
Osim toga avioni postoje zadnjih 100 godina a ljudi ratuju i ubijaju se milenijumima. Da istrazimo malo i to podrucje.
Aviona sam se nagledao, daj malo da vidimo kako su izgledali Rimljani, Krstasi, vizantinci ...

Reaper...
Probao sam i valejo boje, ali sam igrom slucaja naleteo na ovaj LC set i mnogo mi se dopao.
Valejo koristim za sve ostalo osim za kozu, A LC koristim samo za kozu.
Ne bih rekao da je i valejo set za kozu los ali preporucio bih ovaj.
Valejo imaju mnogo prakticno pakovanje. A ove LC nekako su mnogo dobro razredjene, ne moras da ih razedjujes dodatno.

Tank...
Svidja mi se ova Star Trek slicica koju si stavio u potpisu. I ti si Treki?:))



MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/

Reaper

hvala na odgovoru....

neznam, bojim se da od ove figure nece biti nista, barem ne ovaj put....  :headbang

Sve ostalo uspjevam nekako ali tijelo (kozu) nikako.... jednostavno, nikako pogoditi neke normalne nijanse boja, ili izgleda kao zombi ili kao da ima koznu bolest.... :headbang

Ali, mislim da cu je okreciti nekako, tek toliko, pa da se mozemo svi zajedno nasmijati, a onda kad nabavim prave boje (i jos puuno toga naucim), ponoviti ovaj projekt, sa nadam se boljim uspjehom.... :think

milten

Jao, verovatno si boju koze pokusao da dobijes mesajuci 2-3 boje... To je mnogo tesko za nekog ko nije umetnik, tj dobar kolorista.
pa onda istom tom bojom trebas da toniras, posvetljavas ...
Lepo ocisti torzo od toga sto si ofarbao, sacekaj da ti stignu Vajejo ili LC komplet za kozu pa pokusaj time da ofarbas.
I ja sam imao dosta problema sa farbanjem koze...
Postoje sredstva za skidanje farbe, kociono ulje, mr muskulo... upotrebi ih pa ponovo.
Izabrao si malo tezu figuru za rad zbog velike povrsine koze. Obicno se pocinje sa nekim vitezom koji je sav u oklopu.
MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/

Reaper

ma ja jedva razlikujem 2 boje, a kamoli da o nijansama pricamo.... :lol Ok, vjerovatno cu biti "nesto" pa cu neuspjeh pripisati tome sto nemam ni odgovarajucih boja, ni nicega, tesko je raditi na taj nacin, a i ionako, ovo mi je prva figura, mislim da su greske razumljive. Ali, efiitivno ponavljam ovaj projekt, cim nabavim pravu "opremu",,,

Ok, a sad da se malo smijemo, zezamo, pljujemo, da si malo razveselimo dan sa ovom katastrofom od figure....  :bravo Iako, nije jos ofarbana, fale carape, odrejene djelove treba popraviti, pa zanemarite sve grube poteze kistom, i mjesta na kojima je boja bjezala....







Lice jos nije gotovo, kao ni kosa, a bogami ni noge, kao ni ruke, a i odjelo jos treba doraditi.... :zvizduc

tenk

@reaper
vidi obzirom da je angie neki elf trol sta li vec?kozu mozes da obojis i u zeleno...sto mora da bude kao kod nas obicnih smrtnika! :naughty
@milten
treki i to totalno zaludjeni! :super
www.oluj.org
"May God have mercy upon my enemies, because I won't."

Reaper

Tenk> aaahaaa..... znaci, nisam ja jedini koji je primjetio frapantnu slicnost sa Mr. Spockom, posebice oko usiju?  :naughty

milten

Slusaj, nije lose za pocetak...
Uradio si mu osnovu, tek sad mora da se radi ...

Savet za crvenu boju: Najisturenije delove posvetljavaj sa oker nikako svetlijom crvenom.
Ako krenes drybrush svetliom crvenom, dobices na kraju roze.
Dakle umocis cetku u oker obrises je o papir dobro i trljas najisturenij delove (kolena, laktove, nabore na cizmama)

Kosa: Uzmi crnu i pomesaj je sa malo bele. Ili uzmi odmah neku sivu. I drybrush preko kose. Pa ako preteras onda crni wash....

Koza: Boju koze koju si dobio, malo potamni pa drybrush po nepristupacnim delovima.

Pa onda istu boju posvetlis pa drybrush po najpristupacnijim delovima...
Pa to ponavljas vise puta dok ne budes zadovoljan.
Sta da radis sa bezobrazno prikazanim delovima ne smem da ti kazem ... sleduje mi ...
ali evo pogledaj slican primer.

http://www.planetfigure.com/forums/album.php?albumid=122&pictureid=1155
MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/