Elephant 1/ 35-Napredak(nove slike)

Previous topic - Next topic

dragan51

Zdravo.
Italerijeva maketa, svi vec verovatno znaju kakva je! Hteo sam je uraditi kako je data u kutiji, ali malo po malo.... i evo dokle sam stigao!






Trenutno radim na "teksturi" oklopa, zimmerit je radjen zagrejanim srafcigerom(nisam imao tad alat za zimm.) i dodato malo "eceraja" iz domace radinosti!
Nastavak sledi... :)

Momcha

Uf,ranije sam i ja radio tako zimmerit.Znam koji je poso u pitanju.
Za sada izgleda ok.

dragan51

Nije me dugo bilo,obaveze! Na tenku je pored prikazanih slika uradjeno i farbanje, filter te krenuo sa wash-om, alio nisam uspeo naci vremena za slikanje. Svi dodatci i prepravke su od stirena , bakarne zice i lima. Varovi radjeni sa Tamya dvokomp. gitom....

















Figura je resin-ska, ne znam ko je u originalu proizvodjac, mrezica na slemu radjena od najlon carape. Radicu neku malu vinjetu iz Italije 1944! Toliko za sad , savetujte , kritikujte, hvalite:)....

Bojan Ue

Svaka cast, koliko truda oko ovih detaljcica  :o Varovi mi se bas svidjaju kako su ispali! Samo napred, super je slonce!  :god

ubermagog

Odlično izgleda, ova dorada mi se baš dopada - sve iz kućne radinosti!


nesha

Ohoho, ti se bas dao da ovu vremesnu (ma da i dalje dobru maketu) usavrsis, svaka ti cast , pogotovo mi lepo izgledaju federcici ba blatobranima.
Nego malo necim teksturu metala ublazi, kod nemaca je ona bila jako slabo izrazena, osim na najdeblim velikin plocama (kao ova ili kod tigra, pantera, mausa) , a na manjim vozilima je prakticno nije ni bilo. Znaci mali ta udubljenja da budu plica, razlicitih velicina i vise "random" a ne kao "patern" sto bi rekli turci na engleskom.
Ne zameri ,ovo je dobronamerna kritika

:cheers

nesha

Dodatak, cimerit je izvanredno ispao, muka ziva ga je raditi tako...

Olaksica i ideja za sve nesrecnike koji se nose misju da to rade bea alatki za cimerit:
obraditi stari skalper na zeljenu sirinu i zicom ga zavezati za vrh lemilice, dobija se savrsena alatka za izradu cimerita pomocu toplote. Korisno na mestima koja su tesko dostupna i vozilima kod kojih bi rad pomocu raznih gitova ubio detalje, napr Pz 4

Ja toliko, mozda nekome pomogne... :caooo

Plavac


Terorista

 :super svidjaju mi se efekat mreze na slemu koji si sigurno koristio zenske carapice... c c c     :naughty
:lol salim se super izgleda, nemoj samo preterivati u ''blatnjavljenju'' moze da pojede detalje

dragan51

Evo novih slika,u principu 95% gotovo(treba jos neke sitnice , mat lak...!)




















Toliko, sledece javljanje nadam se uskoro u zavrsenim radovima!

Srdjan

Covece, bas mocno izgleda.  :)

Imam par pitanja, i za autora topica i za sve ostale:

1. Kada se radi zimmerit srafcigerom, je 'l se prethodno nanosi neka smesa na plastiku, ili se srafcigerom direktno oblikuje plastika? Pretpostavljam da je direktno na plastiku ali reko da potvrdim, da ne bi napravio neko sranjce  :)
Isto me tako interesuje koji git vi koristite kada radite zimmerit?

2. Kako se radi imitacija vara na oklopu? Recimo na kupoli, na mestima gde se stranice spajaju, verovatno razumete na sta mislim...

Radim Wirbelwinda, pa mi bas sad to treba :)

Unapred hvala  :caooo


dragan51

Srdjane, ja sam zimmerit radio direktno vruc srafciger na plastiku, i to sam krenuo od gore ka dole(da svaki sledi potez popuni malo predhodnu rupu). Na kraju sam ceo rad presao smesom revell-ovog gita razredjenim nitro razredjivacem! Varove mozes raditi Tamiya 2-komp gitom(tako ja radim) polako se susi pa mozes da radis bez brige da ce se steci git. A mozes da radis var od zica izvucenih od rama maketei to : prvo razvuces zagrejan ram(od makete naravno) do zeljene debljine, zalepis na predvidjeno mesto,namazes tecnim lepkom i kad omeksa grafitnom olovkom pravis var!
Mozes i sam napraviti alat za zimmerit http://www.maketarskikutak.com/index.php/topic,8941.0.html , u slucaju da budes radio sa njim koristi obican git za makete(ja koristim sada Revell jer samo sam njega nasao) naneses ga gde si planirao , sacekas da se malo prosusi, alat umocis u vodu i vuces gore ka dole ili obrnuto kako ti odgovara! Naravno ovo sve probaj na nekom parcetu plastike pa tek onda na maketi! Toliko,nadam se da sam pomogao!

Srdjan

Veliko hvala na odgovoru. Probacu polako, pa kako ispadne  :) Jos uvek sam u fazi ucenja tih nekih osnovnih tehnika  :think

Bojan Ue

Slonce mi se bas dopada! I farbanje i ostarivanje u kompletu. Svaka cast  :super  Imam jedno pitanje, kako si radio ove mrlje od ulja, jel klasicnim washom ili nekom drugom tehnikom? Pozdrav!

Patriota

Dragane, nisam neki ljubitelj nemačke tehnike, ali ovaj tvoj rad me naprosto oduševio.   :god

Kojom metodom si ono beše radio odpuklu boju i koroziju ?