Revell Zero 1:32

Previous topic - Next topic

Lud13

Pozdrav svima ....

Evo konacno zavrsih Japanca posle duze vremena. Glavni zastoj je bila boja za elisu al i to nabavih juce , pa nije bilo vise razloga za odugovlacenje.
U osnovi ste videli razvoj dogadjaja u projektima u radu pa da ne duzim dalje evo slika








dusko

 :cheersJako lep rad mozda malo vise oljustene boje ali zbog razmere mozda je to tu negde samo napred.

Kerber

Samo mi "chipping" deluje malo "sablonski"...to zna da se javi kod upotrebe soli, kaladonta, kvasca, ne samo kod tebe, vidjao sam isti efekat i kod stranih maketara, izgleda da je potrebno malo vezbe sa tim, pre no sto da dobre rezultate. Vidi se malte ne oblik kapi vode , jer silver koja izlazi, ima oblik mrlje, ili razlivene kapljice...mozda je ipak bolje resenje guljenje boje - lepljivom trakom na svezu farbu, ili skalpelom...a iglica sa tupim vrhom i nekom srebrnom nijansom farbe uvek da dobre rezultate (al' je zato postupak dug i zamoran, bar meni).
Ostalo je veoma dobro. Lepa maketa.
pozz !

Lud13

@Kerber

I meni se cini da sam postigao bolji efekat olovkom na onom F-2 koji sam prethodno uradio mada tamo nije bilo potrebe za mnogo chipovanja kao ovde.
Cini mi se da sam malo preterao na desnom krilu oko korene u donjem delu ali nema veze....ucimo i idemo dalje  :rtfm

Kerber

Da, mada na nemackoj tehnici nije bilo puno guljenja boje do metala, jer su im i boje i crveni/sivi primer bili visokog kvaliteta...Jedino sto ga je cesto bivalo na recimo delovima poklopaca za kabine kd FW aviona, a ostali - samo ogrebotine boje do primera, nesto redje po samom rubu/napadnoj ivici krila i oko gazista na samim krilima, ramovi kabina, al' malo...Plus su i piloti i mehanicari imali cokule sa gumenim djonovima...
Mozes ti ovo da doteras, ako imas zivaca, mada znam iz licnog iskustva kako se tesko ponovo hvatam u rad na vec (jednom) gotovoj maketi.
Ajd' sad za promenu nesto rusko.... >:D

drakii

Bane, pomenu da su Nemci koristili primer kod bojenja kamuflaze, Tamiya ili neki drugi ? :violin

Gusha

Ja bih samo odradio chiping i na napadnim ivicama elise.To mozes da postignes dlakom umocenom u srebrnu farbu.Ostalo je sasvim OK!

Lud13

#7
Bane pa znas valjda da je Nemacka medicina najbolja  :god

Gusho ima ali sam radio sa olovkom srebrnom pa se na fotkama ne vidi bas najbolje, mada...mozda cu malo pojacati efekat

GBU-10

uvek je lepo videti dobro odradjenog kamikazu