Pukovska puska 76mm

Previous topic - Next topic

medico

Alanger (u originalu ICM ) maketa iz WW2 Sovjetskog topa od 76mm u 1/35 razmeri.
Uklapanje je dobro mada je tu i tamo bilo potrebno malo stimovanja ali nista preterano zahtevno, delovi i detaljiu su izliveni besprekorno sa vrlo malo 'napliva' . Glavna izmena ili dorada je zamena cevi mesinganom cevcicom od stare hemijske olovke , ne zato sto originalna nije dobra vec sto me uzasavala pomisao da nakon lepljenja polutki cevi sledi dosadno smirglanje i proveravanje spojeva i onda opet i opet ....
inace ovaj top bio je u naoruzanju JNA .
























tripko

Bravo medico izgleda ludo od podloge trave do topa, svaka cast

Sandman

Quote from: medico on 20-01-2007, 11:10:05


oooooo.....Aca haubica razbija i dalje i dalje!!!!!!  :o :o :o
uvek me fascinirash sa svojim topovima, haubicama i slichnim "alatljikama" :D pa josh sa ovaaaaaako dobrim postoljima!!!  :o :o
EXTRA!!!
Bravo Aco!!

nego reci nam, koje si metke/chaure koristio za izgradnju municije za ovaj top/haubicu?

Quote


i pitanje br.2 .... gde si nashao ove ljiljan_look_like_cvetove u 35ici??!?  :o :D
EXTRA MOCNO izgledaju ovi cvetici u travi!!
mislim i sama podloga je extra, ali ovi "cvetovi" me odushevishe!!  :o
'el to opet neshto iz tvoje bashte ili..?  ??? ::)  :D

ajd pozz i samo nastavi!
S.

Balder



Vizant


iguanac

Aco, super je i top i zemljiste samo...
dobio bi ti "ostav" od mog zastavnika zbog otkrivanja polozaja! Kad pravis bedem (u JNA, VJ, VSCG, VS) grudobran pokrijes travom koju iseces sa nekog drugog mesta kako bi izgledao kao normalan reljef a ne ukopana pozicija. Naravno, u slucaju rata i ad hoc ukopavanja, moguce je da to nije postovano....
Lep rad, svaka cast!
Marko
One day you'll realize there's more to life than culture... There's dirt, and smoke, and good honest sweat!

"Dogod budete čuli na Ljubinom Grobu pucanje naših pušaka, Nijemci neće proći. A kad toga ne bude, znajte da na njemu nema više živih proletera."

https://n-ever-finished-models.blogspot.com/

Lanmi

He, he stvarno si majstor.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

medico

hvala momci,

municija i caure su iz kita, jedino sto sam caure izbusio jer su bile pune i na dno sam ubusio rupicu od udarne igle  ;)...tu sam napravio malo logiicku gresku jer da su caure bacane tu ge stoje posluzilac bi morao da ih baca preko glave nisandzije ...trebalo bi da stoje negde iza ali malo je postolje  :D

cvetovi .... pa uzbrao sam , naime moja sestra dobije na poklon neku vrstu ikebane to se moze naci u galerijama ...e pa ui ima tih nekih sitnih cvetica i ja tako kad mi zatreba prosetam se do zida ( ta ikebana visi na nekom ramu ) pa uzberem ;D
nisam ih tretirao niicim razmisljao sam da ih impregniram lakom ili super lepkom ali nisam, moram probati za ubuduce

Sandman

Quote from: medico on 20-01-2007, 15:51:58
tu sam napravio malo logiicku gresku jer da su caure bacane tu ge stoje posluzilac bi morao da ih baca preko glave nisandzije ...trebalo bi da stoje negde iza ali malo je postolje  :D

ma nema veze bitno je da lepo izgleda....
a uostalom otkud neko zna da li su posluzilac i nishandzija mozda imali malog crnca koji je sve to nosio tu gde stoji ...  ;D

Quote
cvetovi .... pa uzbrao sam , naime moja sestra dobije na poklon neku vrstu ikebane to se moze naci u galerijama ...e pa ui ima tih nekih sitnih cvetica i ja tako kad mi zatreba prosetam se do zida ( ta ikebana visi na nekom ramu ) pa uzberem ;D

jjjoooooojjj Acoooo..... kad te Nale provali, ima tebi ona da uzbere malo kose sa glave...  >:D ;D
pa taman za trsku kad budesh pravio nekada...  ;D ;D
salim se.. super je fora sa tim veshtachkim cvecem.... samo treba naci temale cvetice za nashe razmere.... zamisli shta bi meni zatrebalo za diorame (da ih pravim) .... u 72ci (ili ne daj Boze u 144ci  :D ;D) ja bih morao da umanjujem sve to...  ;D :D
...mada kao shto rekoh jednom prilikom, osushena granchica majchine dushice je fenomenalna za drvce u 72ci! ;) a veza pershuna ili celera moze da prodje uz manje modifikacije kao drvo banane ili neka palmica, dok mirodjija moze i bez modifikacije da imitira palmicu... :D ;D :D

milanco

"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

Sijamski_Mrmot

Quote from: medico on 20-01-2007, 15:51:58

nisam ih tretirao niicim razmisljao sam da ih impregniram lakom ili super lepkom ali nisam, moram probati za ubuduce

I Super lepaki enamel lak rade posao provereno, Costas je tretirao svoje scene i skoro mi rece da ni posle 5-7 godina nema promena na travkama, on je cak koristio i "sushene" travke sa livade i isti rezultat, kaze da se "osuse" svega nekih 15%

Inace scena je.... brrrrrrrrrrrrrr :D

Boki

Svaka cast, majstore. 

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Momcha

Stvarno super,sve pohvale