Revell Bf 109G-4 Trop 1:32

Previous topic - Next topic

Lud13

Pozdrav svima

Pa evo ponovo pustinjski Messer, al ovaj put veci !!!! :mjetal
Kabina je manje vise zavrsena osim par sitnica (recimo zuta na dovodu goriva koju sam video tek po slikanju  >:( )koje cu ispraviti sutra
Prvi put sam koristio PE delove iako nisam bas nesto lud za njima, ali moram proznati da kabina deluje bogatije .
Sledi sredjivanje inst. table i gitovanje .







Kerber

Hm...odavno nije bilo Messera... ;)
Daj da vidimo sta i nam sad pripremio...Kapetan Tonne ili neko drugi?

Lud13

#2
Quote from: Kerber on 14-03-2010, 12:40:58
Hm...odavno nije bilo Messera... ;)
Daj da vidimo sta i nam sad pripremio...Kapetan Tonne ili neko drugi?

Da Bane...Tonne 90%.
Samo imam problem sa tockovima. Njegova masina je bila ranija verzija tako da je imala tockove kao G-2 a Revell-Germany za razliku od Revell-Monogram ne daje bonus rezinske tockove!!!!!!!!!!!
Najgore od svega je sto su izgleda sva cetri aparata za koje su dati dekali bili sa ranijim tockovima!!
Nadam se da cu uspeti da nadjem odgovarajuce tockove..ako ne druga sema ....


dusko

Bice nesto vidim ja vec samo nastavi tako i bez zurbe .

Kerber

Tockovi sa "paocima" kao kao kod E verzije?
Jbg, nije moja razmera, ne mogu ti pomoci....
Imas rezinske tockove kod raznih firmi, pa probaj tamo ako ti se ne javi neko sa MK ko radi tu razmeru i ima (mozda) visak tockova...


Lud13

#6
Evo malo napretka
Dakle kabina ubacena pojasevi namesteni, sve sto je trebalo zagitovati je odradjeno i osmirglano.
Imao sam malo problema sa poklopcem iza glave pilota za smestaj licnih stvari tako da sam morao da ga stanjim za citav milimetar debljine ako ne i vise.
Krila sam probao zasad na suvo i pasu ko luda ...

Ah da...tockovi stizu  tako da ce ipak biti Herr Tonne :)








Kerber

Drago mi je da si nasao soluciju za nabavku tockova, i da ovo dobije finalno ruho u jednoj od najlepsih "pustinjskih" sema...Jel su njemu vrhovi krila beli sa obe strane ili...?

Bojan Ue

Odlicno kolega napreduje za sad ovaj Meser, samo napred, sve pohvale za kokpit!  :super

Lud13

Pozdrav

Evo malo napretka..
Prajmer i preshading uradjeni a potom i bela traka oko trupa i vrhovi krila ( Bane nazalost samo sa donje strane) kao i zuta ispod motora.
Spiner cu morati ponovo da farbam jer nikako nisam zadovoljan rezultatom. nekako mi zrnasto izgleda.
Preshading izgleda kriminalno mada posle bele i zute se malo bolje osecam :) Eh stara dobra cetkica....
Sledi maskiranje bele i zute pa udri sa RLM78...pa kom obojci kom opanci :)







Toliko za ovaj post

Gusha

Dodaj jos jedan sloj zute sa donje strane.Jako se vidi sncenje, to treba da izgleda blaze.(razredi zutu malo vise da ne preteras sa slojem).

Lud13

Quote from: Gusha on 08-04-2010, 15:32:09
Dodaj jos jedan sloj zute sa donje strane.Jako se vidi sncenje, to treba da izgleda blaze.(razredi zutu malo vise da ne preteras sa slojem).


Gde tacno sa donje strane Gusho? Mislis li na celu zutu povrsinu ili samo na donji deo hladnjaka?
Vec sam zamaskirao za donju boju, Prvo da prsnem 78 pa cu posle da se pozabavim zutom ponovo..

misa

Ako jasno vidiš gde su linije preshadinga, onda nisi dovoljno boje stavio preko. Praktično treba da se vidi po malo iz daljine, a kada se primakneš blizu ne treba da se vidi uopšte. Naravno, ovo je stvar ukusa - ako se tebi sviđa kako si uradio, ne dozvoli nama da ti kvarimo ugođaj.

Pozdrav,
Miša :)

Lud13

Evo konacno palo je i farbanje.
U osnovi sam zadovoljan rezultatom, koriscene su RLM uljane MM boje koje su fino legle. Maskianje sam odradio sa blue tack-om i Tamiya trakom.
Evo par fotkica pa da cujem misljenja..








tripko

Ludi sve si bolji i bolji, ta zuta mi na nosu malo sumljiva i suvise se vidi preshaiding.
Ali definitivno napredujes. Samo nastavi sa radom.