део моје колекције

Previous topic - Next topic

SRB_PI
































Миг 3                        1:72
Ф-14А                       1:144
Миг 1.44                   1:144
Су-47 Беркут            1:144
Тајгер                       1:72
Команчи                   1:72
Миг 29                      1:144
Херијер                    1:144
Т2Ц/Е Бакај              1:72
ЕЦ117 Медикоптер  1:72
ЕЦ Дауфин 2            1:72
А319                         1:144
А340                         1:144

произвођач: Ревел
имам још пар чамчића и пар макета (дие каст)
извињавам се што фотке нису са фотобакета....не могу да правим налоге на 1000 сајтова.....



UrbanKnight

pa dobro... pocetnicki  :)
I ja svoju prvu maketu nisam ofarbao, odmah...
Prozuji po forumu ima ovde dosta odlicnih radova i postupaka da se nauci...
Na kraju mozes odluciti da restauiras ove makete koje imas, u nedostatku para za kupovinu istih  ;D


zamorano

Ma da, za početak je dobro - ako je da je tebi bilo zabavno da praviš te makete, to je uvek najbitnije... A ako se budeš dovoljno družio sa ovim perfekcionistima ovde začas ćeš da se zaraziš i onda si gotov, neće ti biti dovoljno da samo ofarbaš maketu već ćeš da vodiš računa i o tome koja je boja istorijski tačna :). Samo napred!

SRB_PI

немам ја живце ја за толко детаљисање.....почеле жене да ме спопадају.... :)  надам се да ћу бар малко да вам доскочим... :)

pekar

Po ovome što videh ili se opravljaj na ovaj hobi ili batali sve pa lepi markice!!!!!
IL-76

SRB_PI


Sneni

Sad imaš dobru priliku da, ako imaš volje, dovedeš sve to na viši stepen. Ovaj forum je stalnorastući resurs znanja o svim aspektima maketarstva, samo ako imaš živaca da koristiš search opciju, naćeš većinu stvari koja ti ikad može zatrebati :) Za početak, trebaće ti git i šmirgla da dotjeraš te spojeve u red. Zatim ideš na farbanje i ostalo, prouči malo forum po tim pitanjima, možeš početi odavde:
http://www.maketarskikutak.com/index.php/topic,8980.0.html
Puno sreće!
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

SRB_PI

хвала....читао ја мало форум, само не знам одакле да кренем с куповином опреме....а макете чекају....хвала још једном...

dragan_mig31

Quote from: SRB_PI on 21-03-2010, 14:44:10
хвала....читао ја мало форум, само не знам одакле да кренем с куповином опреме....а макете чекају....хвала још једном...

najbolje za pcoetka uzmi sto vise farbe mozes.nakon toga kupi cetkice sto kvalitetnije mozes.uz to nije puno skupo mozes da kupis hobi nozevi i pincete(ovo nije tako skupo).ne treba ti puno.najbitno je da imas volju vremena i pare za drugo lako ces.airbrush i kompresor nemoj da odma kupujes jer to su velike pare a na kraj krajeva mozda i ti ovaj hobi postane dosadan a ti si vec zatvorio 200-300 eura.najbolje vidi prvo sa cetkom pa onda predji na visi nivo.

Reaper

Quote from: SRB_PI on 21-03-2010, 10:49:55
толко лоше? :(

Eh..... ne postoji ta kategorija u maketarstvu, nista nije bas "toliko lose".....ono sto mene iznenadjuje, cca15 maketa i nikakvog napretka... ali, ama bas nikakvog....u danasnje vrijeme je to nemoguce...ako je netko ozbiljno zainteresiran za nesto....forumi, knjige, hrpa ljudi koji mogu pomoci svime i svacime....a ti ispucas 15 maketa uzalud.... da me pogresno ne shvatis, desi se to i najboljima, pocmu, izgube volju, nesto krene po zlu, pa je onda zavrse reda radi, i prijedju na sljedecu... ali, ne ovako...

Mislim, hajd, sad si u tim godinama, usporedi to malo sa keksom..... prvi put moze biti lose....drugi put, hajd, desi se... treci put....nikakvog napretka.... i trazis novu curu, jer ova bjezi glavom bez obzira.... :hahaha :naughty Tako ti je i sa maketama....ako sa svakom ne naucis nesto novo, nesto novo ne isprobas....nema poante....ni 348 nece liciti bas na nesto... ako nista drugo, barem nauci kako se neke stvari NE rade....

Mani farbanje, kistove, cetke, airbrusheve, mani sve, uzmi jednu maketu i pokusaj je samo poljepiti uredno, precizno, da ostavljas sto manje tragova ljepila, da ti spoj bude sto uredniji....nemoras ni bojati, ni smirglati, nista,samo se nauci dozirati ljepilo, i uredno ljepiti spoj....pa kad to uspijes, uzmi sljedecu...pa onda probaj nakon sto se ljepilo osusi to malo posmirglati i poravnati....pa malo pokitaj, pa prebrusi....nauci na svakoj maketi nesto novo, isprobavaj....ali, nemoj potrositi jos sljedecih 15 maketa koje ces napraviti jednako kao ove....radije ganjaj cure, ljepi markice, spavaj...bilo sto, samo ne ovo....

matilda

reaper zvuci malo prestrogo i jako kriticki ali se ipak u vecini slazem.
eto, sada imas ovaj forum a imas  jos jedno 100 drugih, odvojis neko vreme pa pogledas okolo i ako te to stvarno zanima polako ces da ucis i napredujes.
to kako si rekao "nemam ti ja zivaca za to" je najgore opravdanje  :rtfm  :think . da si rekao nemam vremena, ili neda mi devojka ili nemogu da nadjem ovo ili ono, to mogu da razumem, ali nemam zivaca!!!??? pa ovaj hobi je sav od zivaca.
ti si vidim mlad momak, polako, ni ja ,a mislim da ce se ostali sloziti samnom ,,nisam pravio makete kada su devojke i devojcurci bili aktuelna tema.
nemoj nam uzeti za zlo sto ti ovako kazemo.
stevan :pilot

SRB_PI

ви то из добре намере и контам, не вређам се....чудно ми је да мени неко соли памет.... :) једино што ми је било престрого је иди лепи маркице.... :(   проблеми које се надам да ћу у скорије време да превазиђем: брзо радим(сваку макету коју сам до сада радио је склопљена за један дан), фарбање(прву макету коју сам офарбао, је упропашћена, тако да нисам имао храбрости да и остале упропастим).....време(рукомет, бициклизам, сноубординг, фотографија, школа....).... а није да нема напретка :)  свака наредна је чистија и чистија.... а девојка ми не да... :)  мама ми не прича шта ћу да радим, а камо ли па девојка... :)  да не обећевам, ал планирао сам да сутра одем у шопинг алата и средстава која ми недостају....и радићу полако....очекујте фотке завршне макете за једно месец дана.....
П.С. Ништа нисам обећао тако да може да се деси да не буде макете.... :(   Сваки савет је добро дошао.... Пуно поздрава из Пирота!

sezan

Kupi prvo boja i alata koje ti trebaju bas za tu maketu koju radis!I sa svakom sledecom ces imati sve vise i boja i ostalog!Ali za pocetak moras da odvojis za par kvalitetnijih cetkica,par boja,razredjivac,git,skalpel,lepak,finu smirglu...To ti je oko 500 dindzi ulaganja ,da mozes da dovedes maketu na pristojan nivo!Sve savete i pitanja ovde ces naci!A SEARCH polje je magicno, jer sve sto bi i pitao, neko je to vec uradio!Da si znao za ovaj forum (ili neki drugi) i ucio ,svaka bi ti sledeca maketa bila bolja ,ali nikad nije kasno ,pa ni posle 20-te uradjene...!Zato ,citaj,uci,pitaj ...pa se vidimo na nekom takmicenju!
Nemoj da postanes malodusan i da odustanes zbog nekih komentara ovde na forumu!Bitno je da volis' a to je preduslov,a znanje se stice ,naravno vremenom!Svi su ovde manje -vise poceli tako kao ti,tako da,samo napred!Pozdrav!  :cheers



"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

JUNKERS

#13
Quote from: SRB_PI on 20-03-2010, 22:47:39
немам ја живце ја за толко детаљисање.....почеле жене да ме спопадају.... :)  надам се да ћу бар малко да вам доскочим... :)
Za ovaj hobi su bas potrebni DEBELI zivci. Dobro tako su i moje 3-4 prve makete izgledale ali i sad nisu nesto ali su kako kazu ljudi solidne. Samo napred.... Boris Tadic! :D Tipp Nemoj molim te, ALI MOLIM TE, da trpas toliko lepka na maketu pogotovo ako lepis CANOPY. Maketu koju radis za jedan dan ne moze da ispadne lepa. Za to je potrebno vreme. Pogotovo ako si pocetnik ali pocetnik od NULE. I ti bas treba da radis maketu vise od jednog dana i polako. Ja kad sam pocinjao da radim i ja sam mislio da je to samo tako. Ali ne batice, nije. U ovome je car da ti uzivas sto duze mozes i da vidis gde si pogresio. Svaki deo makete moras da radis sa ljubavlju. Eno na tvom Su-37, to mi je bila prva maketa. Aljkavo je sklopljena ali  kako je vreme prolazilo shvatio sam da treba da je sklopim uredno, pedantno jer je taj rad ono sto tebe opisuje, pokazuje kakav si. Razumes? Isto to ti vazi i za farbanje. Moras da radis pedantno, da razmisljas samo o tome i 100% koncentracija ako zelis da ti maketa izgleda lepo. Ali prvo polako sa bojenjem to ces naknadno nauciti. Prvo nauci da ih lepo sklapas. I svaki deo koji strci na delu makete treba da iseces mislim na ostatke od kalupa. I pazljivo gledaj sastavnicu da neskines neki deo koji je potreban na maketi. Ja sam ovde zavrsio svoj posao ostali neka ga nastave.... CCCC Imenjace, imenjace :jok.

Reaper

je, malo sam nagazio mozda preostro...znate kako se kaze, izvint'e ako sam koga i uvrijedio... no, zelio sam reci, ukoliko postoji volja i interes, onda sigurno nije cilj kolegi da odrzava ovaj nivo, cilj je da se poboljsa, nauci puno novih i korisnih stvari, i sto je nabitnije primjeni ih na svakom projektu....

jer, vidio sam pocetnike kojima je prva maketa ispala tri puta gore od ovih.... druga im je bila ok, a treca...e kod trece sam osjetio blagu potrebu da pokupim svoje makete i pobjegnem, koliko su dobre bile... znaci ,sve se moze, informacije, tehnike i nacini su dostupni ,samo ih treba procitati, shvatiti i primjeniti...

mislim, najlakse je davati i primati "bravo majstore, svaka cast"..... ali mislim da nije to poanta, neka ce ispasti bolja, neka losija, ali mislim da ni kolega nije presretan ovim nivoom izrade maketa na kojem je trenutno...a vec sa sljedecom napravljenom moze biti deset stepenica iznad....