Keckemet air show 2010

Previous topic - Next topic

ugovorac

Malo sam setao po netu i dosao do saznanja de ce ove godine 7. i 8. avgusta da se odrzi aero miting u Keckemetu.Pa,spremajte se.

kljajajunior

Tacna je informacija ima dosta zemalja koje su potvrdile ucesce i tip letelice.Neke su potvrdile ucesce a jos uvek ne i tip letelice...bice to pravi aeromiting u ovom delu evrope,zaista mnogo letelica i jedva ce sve stati i u ta dva dana.
Da li neko zna kako stici do tamo?Znam za voz(iz BG-a),za avion(99 evra povratna karta sa svim taksama),za autobus samo BG-Budimpesta(?).Jos uvek nista od ponude turistickih agencija?!.Prenociste je skoro dzabe(jeftinije je cak i od hotela u Krusevcu,ali ga verovatno treba mnooogo ranije rezervisati)
Da li neko planira da ide?
http://repulonap.hu/airshow/rovatok/en/  evo i linka sa zemljama ucesnicama i letelicama(zanimljivo je da ce biti 5 i vise akro grupa)

ugovorac

Ja sam do sada bio dva puta.Jednom organizovano autobusom iz Beograda i jednom kolima.Guzva je oba puta bila ne verovatna pa treba da se stigne tamo sto ranije.
Prenociste je za te dane daleko od dzabe.Sta vise,mozda pre skupo.Ipak,moj savet je sa se noci tamo i pre i posle aero mitinga.

Sandman


Samity

      E pa ovako mogu da se pohvalim da sam imao priliku da odem u Madjarsku u Kecskemet i ... Imalo se sta videti. Slike necu odmah da postavim zato sto trenutno nisam u situaciji to da uradim ali strpljenja drustvo, za neki dan bice. Ionako ima dosta toga na NEt-u.
      Moram reci da je odlican utisak ostavila na mene organizacija svega, mada za cenu od 16 EUR na licu mesta i mora tako da bude.

Pozdrav svima


Samity

#6
jos par slikica



nimbus

#7
Ove godine sam bio na dva dana tamo, a 2005-te i 2007-me na jedan dan, subotu. Isti program, ista guzva,iste cene tako da je normalnom coveku svejedno ode li subotu ili nedelju. Nama ostalima, najtoplije preporucujem ceo vikend plus jedan dan pre ili posle mitinga da se ulovi na poletanju ili sletanju nesto  sto ne ucestvuje u dinamickom /letackom/delu. Program zavisi i od meteoroloskih prilika ispavnosti tehnike i drugih stvari tako da moze biti uskracen onaj ko ode na jedan dan. Naprimer, Eurofighter je leteo samo u nedelju i to malo. Vredi videti, svega i svasta ima a nije nikakav problem otici. Nije skupo, relativno blizu, organizovano totalno. Treba izaci na Kelebiju (bez cekanja) i biti pred Kecskemetom oko 07.00h. Tu te preuzmu njihovi autobusi,voze na aerodrom i posle vrate. Fotoaparati i dvogledi dozvoljeni. Hrana i pice obezbedjeni ali bolje je poneti malo da se ne gubi vreme u redovima.Ponegde ne primaju evre pa mozda razmeniti koju forintu dok si u Subotici ili na granici.Zastita od sunca, kapa, naocarke, i neko cebe za sedeti.Nose ljudi i frizidere i stolice neke polu satore itd. Kamp za posetioce odma prekoputa aerodroma i oko 10 evra. Svi Madjari profesionalni i ljubazni, ne moze biti problema.Foto-aparat sam nosio ali sam malo slikao pa nemam sta da vam okacim .Pozdrav!

nimbus

A ima i muzej avijacije u relativnoj blizini Kecskemeta, 45-50 kilometara u Szolnok-u. Ima se sta videti pa kad se vec ide...