Sd.kfz 9. famo-revell

Previous topic - Next topic

Daniel

nedavno sam bio u novom sadu i u jednoj od "deksiko" radnji nasao velik izbor maketa,posto do sada nisam sastavljao vojno vozilo odlucio sam se za neku manju i jeftiniju maketu,i tako odabtao Revell-ovu Sd Kfz.9 u 1/72 razmeri.Iz pocetka sam imao neku zelju da sa njom uradim nesto drukcije neko kod drugih sto sam radio,a to je da izbegnem onaj izgled glanc novog vozila,kao da je tek sislo sa proizvodne trake.Odlucio sam takodje da napravim i dioramu,koju sam osmislio na osnovu jedne sto sam video na Youtube-u.Sve u svemu necu previse da duzim vec cu postaviti par slika da vidite o cemu se radi.Slobodno komentarisite,sve sugestije su dobrodosle.



















Messerschmitt

Занимљив пројекат, како видим лепо напредује а и идеја ти не мањка.  Само и шасију и предње фелне си требао да обојиш у боју каросерије. И један савет....  пробај да не улубљења и оштећења не изгледају као топљена пластика, него баш онако, чвакнута.

Чекамо наставак ::)

Daniel

Prednji tockovi jos nisu dosli na red,a kako da napravim ostecenja da izgledaju realisticnije? ???

Messerschmitt

Једноставно немој загревати пластку, него оштећења направи механичким путем. Увијањем , кидањем, савијањем...

Daniel

aha,pa ovu tehniku sam nasao na forumu,a drugog se nisam ni setio,hvala na savetima. :)

Daniel

evo jos par slika slikanih boljom kamerom,i sa vise detalja.





















Daniel

danas sam uhvatio malo slobodnog vremena i uzeo da "zablatnjavim" maketu pa evo par slika: