Hawker Hurricane mk1 Airfix 1/48

Previous topic - Next topic

vlajko&marko

Pozdrav
Hurricane je zavrsen bez nekih vecih poteskoca.Jedino mi ostaje da ga jos jednom predjem mat lakom (kad ga nabavim)
Hvala svima koji su mi pomogli oko ovog hurricane :cheers
A evo i slika














Miroslav

Lepo je ispalo.  :bravo Jesi radio cetkicom?

voja

Svidja mi se kako je ispao ovaj Airfix. Odlican.

Stavi ga u neku kutiju dok ne kupis mat lak. I tih par dana sto ce ti stojati na polici nakupice dovoljno prasine koja ce ti smetati kada ga budes lakirao mat lakom. Mozes da je ocistis koliko hoces, ali za inat uvek ce negde ostati prasine koju ces po pravilu primetiti tek nakon lakiranja i susenja laka.

Vidim da imas silveringa oko kokardi. Sledeci put ako ne znas kako da ga izbegnes makazama iseci visak filma koji se nalazi oko kokarde pre lepljenja dekala. Ili nadji neki bolji sjajni lak koji ces naneti pre dekalisanja.

Razvuci antenu izmedju nosaca antene i vertikalca.

.

lord sir giga

Posebno si ga lepo isprljao odozdo, sto je posebna draz pogotovu sto su krila razlicitih boja.
Bas se lepo vidi kako je ispalo prljanje po tamnom i svetlom delu kao da je iskopirano.
Ma fenomenalise bre.

Reaper

stvarno je super ispao...... opet dokaz da ab nije potreban, tko zna, zna pa cak i sa metlom da farba makete....

Glupo pitanje, postoji li kakva prica o tom dvobojnom donjem dijelu, zasto je jedna strana siva a druga crna?

voja

Quote from: Reaper on 25-04-2010, 17:23:53
Glupo pitanje, postoji li kakva prica o tom dvobojnom donjem dijelu, zasto je jedna strana siva a druga crna?

Kazu da je takvo farbanje zbunjivalo neprijatelja u proceni po pitanju udaljenosti aviona a istovremeno je pomagalo PA u identifikaciji "prijatelj/neprijatelj".

.

Kerber

Odlicno !
Osim malo silveringa, mozda da mu jos samo malo sredis napadne ivice krila-razgranicenje boja gornjake i donjake, posebno desno krilo, dodaj antenski kabl...i to bi bilo to.
Drago mi je da je stara maketa dobila novo, lepo ruho. I jos - nase ! :D
Pozz !

vlajko&marko

Pozdrav
Miroslave farban je cetkicom osim bele na donjaci krila nju sam prskao sa Happy Color akril belom u spreju
Sve primedbe primljene k znanju i trudicu se da ih ispravim i razvucicu antrnu ovih dana

sezan

Bravo Vlajko!Lepa ptica,nema sta!
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Mikoyan29

Lepa crno bela pricica, nema sta  :bravo
MK "Oluj"

airbamby

Jako lepo uradjeno,bas mi se dopada, farbanje je za cetkicu vrhunsko. Prljanje je taman dovoljno.
Samo napred :pilot
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj