kalendar takmicenja za 2010

Previous topic - Next topic

Momcha

@gmiserbia: Ocigledno nisi upucen.Zadnjih par godina se i primenjuje pravilo,koje je doneseno, da jedna maketa moze samo jednu takmicarsku
godinu da bude u takmicenju.Posle ide kao izlozbena.Znaci,ako ja npr izlozim Tigra u Nisu 2010,sa njim mogu da se
takmicim do sledeceg Nisa 2011(u Nisu naravno ne) jer se tu zavrsava krug od godinu dana.Koliko znam,sve kolege koje su do sada organizovale
takmicenje su do sada postovale to.
To sto se "malo" radi je privatna stvar svakog coveka,odnosno njegovog slobodnog vremena.

gmiserbia

#16
Ja se iskreno nadam da je tako kako kazes i iskreno se nadam da nisam upucen a da li je tako i da li se neke makete pojavljuju "xxx-puta".... Samo mogu da kazem da cu pokusati ali ne obecavam da propratim sve makete na buducim takmicenjima i sa takmicenja 2010. pa ko zna.

Onda bi video koliko maketa bi bile u izlozbenom delu a koliko u takmicarskom.

Mada ok, sustinu smo shvatili jedino bih jos dodao, svaki klub hoce da napravi svoje takmicenje i u svom gradu sa sto vise posetilaca i dobrom organizacijom i svakome je svoje takmicenje od naj vaznijih i cilj je da ga napravi sto poznatijim i prestiznijim zar ne? tako da li je mnogo takmicenja u Srbiji? Nije. Na svakom takmiceru je da li ce ici na neko takmicenje ili ne. Npr. ja ne mogu uvek otici u Nis ili Uzice, Cacak...daleko mi je i zbog posla i uposte slobodnog vremena a cesto i zbog novca ( mada nekada cu i otici ) ali cu otici na takmicenja koja su u Beogradu, Novom Sadu, Senti...(posto sam iz Zrenjanina) i mislim da je takav slucaj sa vecinom.

p.s. i momcha odlican ti je blog. :super

modellius

nije mnogo takmicenja u srbiji samo je lose rasporedjeno. evo ovako, nista do aprila pa uzice, pa nista do jula ( bg ) osim svake druge godine kada je ns u maju, i onda opet mrkli mrak do prve polovine septembra ( senta ) i onda krece redaljka okobar- kraljevo, novembar - nis decembar -  beograd. godinama se govori vec da ovakav raspored ne valja i da oni koji nisu vezani za vreme da prebace nesto iz jeseni u prolece ali sve to nailazi na gluve usi, svi skrenu pogled, pa dalje po svom i onda iznose misljenja kako ovo i ono ne valja. svaka druga godina, ok, ali ni to ne moze svako da uradi, recimo ja ne mogu jer se mk " modellius " nalazi na opstinskom budzetu i imamo obavezu da svake godine organizujemo takmicenje u sklopu dana grada koji se organizuju u secanju na bitku kod sente koja se odigrala 11 septembra...... e sad, verovatno ima jos klubova koji imaju slicnu stvar kao i mi, ali to maketari koji ne ucestvuju nigde ni u kojoj organizaciji takmicenja ne znaju i ne moraju da znaju, samo bih da skrenem paznju da nije sve tako jednostavno.... ima tu jos jedna stvar, svake godine na pocetku godine odrzava se tzv sastanak predsednika klubova ( ili vece staraca kako su ga neki nazvali ) i izmedju ostalog se pravi i kalendar za tekucu godinu. sta je tu problem? problem je to da isti oni koji ne zele da se odazovu na molbu nas koji smo " vezani " za termin prebace svoje na prolece se uopste ni ne pojaveljuju na ovim sastancima unazad vec nekoliko godina!!! i sta sad? hajde sad bud' pametan, ne moze......generalno svi ovi problemi nisu veliki i lako su resivi samo kada bi ljudi bili malo voljni za neke kompromise, dogovore, ali ocigledno da nisu, sto je zalosno.....
a kvalitet takmicenja je prica za sebe. pojavljivanje istih maketa da citiram " koje sam video vec xxx puta " proizilazi iz dva problema. te makete nose ljudi koji se pojavljuju na SVIM ili VECINI takmicenja u srbiji, dok ostali pojedinci pa cak i klubovi dodju na svoje takmicenje i na ng kup, sto uopste nije fer. ako ja mogu da odem 400 km da odem na neko takmicenje zasto on ne moze da dodje do mene? da mu nije mozda kilometraza veca? e sad tu naravno ulaze u pricu i finansijska sredstva, nema se, slazem se, ali ruku na srce, nije istina da jedan klub koji ima 10+ clanova ne moze da organizuje jedan auto sa cetiri maketara i maketama iz celog kluba da ode negde unutar zemlje, ali zato moze da se organizuje da posalje makete u bugarsku, moson ili sta ti ja znam gde u inostranstvo. trebalo bi da se shvati jednom vec u ovoj zemlji da smo za ovaj nivo maketastva i maketrskih takmicenja krivi mi sami i niko drugi!!!
drugi deo price je da se nema bas preterano puno novca za maketarenje u nasoj zemlji, pa ljudi sastave jednu dve makete i to nose na takmicenja, ali po meni to nije stvar za zameranje, naprotiv, ti ljudi se i sa malo novca snadju da dodju na vecinu takmicenja i da se vide sa prijateljima, popiju pice i odmere snage na maketaskim stolovima....
Michael Wittmann   s.SS-Pz.Abt. 101       138 kills
Maketarski Savez Srbije http://www.mss.in.rs/

gmiserbia


STIG

Wittmanne, svaka ti je k'o Njegoseva.
Prstom u oko, tacno u sustinu stvari.

dusko

U pravu si Dejane (sto bi rekla moja baba 'Vala bas je tako).

Gusha

Deki ti si u pravu, al samo delimicno, i za mnoge stvari gresis.Ja sad ne zelim da pravim ovde ponovo raspravu koja nece nigde da ode, al neke stvari moraju da se znaju.Kao PRVO, na tim sastancima smo bili svi par puta, i dobro znas da smo se dogovarali jedno, a onda se u praksi radi sasvim drugo,  i svako vuce ponovo na svoju vodenicu! Jedino sto ostane je kalendar koji dogovorimo.Ne vidim razlog zasto bih dolazio na sastanak, trosio pre svega vreme kad se tamo nista ne dogovorimo, a razglabamo ceo dan.
Vidim da aludiras posredno na nas juznjake da ne dolazimo u Sentu.Ja bih prvi dosao i svake godine planiram ali jednostavno priroda mog posla je takva da to ne mogu da uskladim.Nije stvar para, i kilometraze nego vremena.Ostatak ekipe iz Nisa ne mogu ja da organizujem, to je licna stvar svakog od nas.Dogovaramo se svake godine, ali jednostavno za to trebaju malo bolja kola.Ja ih imam ali ako ja ne mogu da podjem sta onda...Znam da nije u redu sto te zaobilazimo, i probacemo da to nekako promenimo....Nema tu nikakve teorije zavere.
Sto se tice kalendara,On je takav kakav je ne zato sto smo svi blesavi da 4 takmicenja gurnemo u tri meseca, nego zato sto zavisi pre svega od finansija koje treba da skupimo da bi ga organizovali.Nis konkretno nije na budzetu, i mozemo da ga pomerimo, ali ima dva razloga zbog kojih to ne mozemo.Prvi je zato sto u prolece imas Moson, i imao si do skoro NS, a posle Uzice koje se kasnije ubacilo.Znaci u aprilu maju i junu si imao Moson, Uzice, NS i u junu BG pobednika.Znaci to je raspored jos gori nego u oktobru, novembu i decembru.Posto se NS proredio, mozemo u njegov termin, ali to znaci da menjam temin koji je vec 10 godina teadicija i da mi on bude promenljiv svaki put kad Novosadjani odluce da prave svoje takmicenje.Izvini al niko normalan to nece da uradi.Posto si ti vezan za datum zbog budzeta, i Kraljevo za svoj datum, i NG jer ne moze da bude za Uskrs, nego mora za NG jer je NG kup, ispada da samo mi mozemo da pomeramo.Izvini al'  to nije izvodljivo zbog gore navedenih razloga!Letni meseci su mrtvi i po prirodi nisu za takmicenja jer polovina ljudi nije tu.

Znaci tako je kako je i tu nema mnogo mogucnosti za promene sto se tice kalendara.Na ljudima je da odluce gde ce da idu, i kako.Mozemo da se smenjujemo na dve godine, i to stima ali i o tome smo pricali pa na kraju nije ispalo nista....

modellius

nije meni bila namera nikoga da prozivam, ili ne daj boze vredjam,  broj kilometara sam napisao onako bez veze, mogao sam napisati i 16000, da se razumemo i ne kvarimo odnose..... 
a sto se proleca tice ok, ali ipak mislim da nije u redu da se uskladjujemo sa inostranim takmicenjima pa cak ni sa mosonom, jer da budemo realni veoma mali procenat nas ide tamo, a izmedju ostalog, ja sam bio ove godine na 6 takmicenja u madjarskoj, bio sam u ceskoj i u sloveniji pa to opet nije uticalo na moj dolazak na domaca takmicenja, mislim da mi jos uvek nismo dovoljno jaki da se merimo sa susedima, bar sa nekoliko njih, tako da treba mi da se drzimo nas i da izvucemo maksimum, a ko jako zeli on ce mimo svega otici u inostranstvo na takmicenje, gde god to bilo, ali moras se sloziti samnom, i to i ti znas, da kod nas nije strana stvar ni da se pojedina takmicenja bojkotuju!
zeleo sam samo da skrenem paznju da kod nas IMA problema na nivou takmicenja i kalendara ali da NISU neresivi uz malo dobre volje :cheers
Michael Wittmann   s.SS-Pz.Abt. 101       138 kills
Maketarski Savez Srbije http://www.mss.in.rs/

gmiserbia

Quote from: Momcha on 04-01-2011, 11:06:28
@gmiserbia: Ocigledno nisi upucen.Zadnjih par godina se i primenjuje pravilo,koje je doneseno, da jedna maketa moze samo jednu takmicarsku
godinu da bude u takmicenju.Posle ide kao izlozbena.Znaci,ako ja npr izlozim Tigra u Nisu 2010,sa njim mogu da se
takmicim do sledeceg Nisa 2011(u Nisu naravno ne) jer se tu zavrsava krug od godinu dana.Koliko znam,sve kolege koje su do sada organizovale
takmicenje su do sada postovale to.
To sto se "malo" radi je privatna stvar svakog coveka,odnosno njegovog slobodnog vremena.

Evo sada sam bas malo prelistao slike maketa sa takmicenja u 2010.godini ( svih takmicenja naravno ) i ne bi verovao da se dosta maketa ponavlja. Iz 2009.god. za sada sam prelistao preciznije samo slike iz Nisa i naravno da su makete iz 2009.god. i u 2010. Ja stvarno ne znam ko je doneo takvu "odluku" da "...Znaci,ako ja npr izlozim Tigra u Nisu 2010,sa njim mogu da se takmicim do sledeceg Nisa 2011(u Nisu naravno ne) jer se tu zavrsava krug od godinu dana..."
To je potpuno bezveze i nema nikakve veze. Takmicarska godina npr.2011. je od 01.01.2011. pa do 31.12.2011. Tako da ako je maketa ucestvovala u tom periodu ali predhodne godine u ovom slucaju 2010. moze samo da ide pravo u izlozbeni deo 2011.
Ja cu jos cunjati, treba slobodnog vremena ali mnogo maketa se provlaci iz 2009.god. i u 2010.

Sve u svemu 2009.god. i 2010. god. narezacu na disk pa da imam u arhivi kluba.

p.s. ima ovde jos dosta stvari koje pokazuju da nema nikakvih pravila, mozda samo "P" od pravila. Tako da i ako "nisam upucen" vrlo lako se uputim.

Momcha

Ja sam ti lepo napisao da  takmicarska godina za maketu pocinje od prvg takmicenja na koje izadje pa sve do sledeceg istog (Nis 2009-Nis 2010).
Po tvome ispada da nesto sto sam napravio pred  NG kup,koji je zadnje takmicenje u 2010,nesmem da iznesem aprila ili maja
jer je to vec 2011?Gde ti je tu logika.

pekar

Au ljudi pa šta vam je ?

Svi na livadu i gotovo!

Kako je pre lepo bilo samo da znate ...............a sad .............
IL-76

gmiserbia

Ok, ovde bi sada bilo dosta prostora za pisaniju, to je sve ipak za usmeno, sastanak...uopste jasno definisana pravila koja se moraju postovati a i koja se lako mogu kontrolisati od strane klubova. Imam tu neke ideje ali ne mogu sada toliko da pisem, nije mozda dugacko ali...
Ako zelimo da je sve ozbiljno onda prvo moramo dovesti takmicenja na visok nivo ali bez filozofije, sujete, ortakluka i ostalih srpskih pametovanja, vec da takmicenja budu dobra i kvalitetna kao sto to rade ljudi van Srbije. Ok je sve sto su takmicenja lepo organizovana, domacinski i drugarski jel' ali koliko bi npr.stranaca doslo u Srbiju na takmicenje da ne pozovemo prijatelje i bla bla bla? Pa 2%. Ljudi hoce da posecuju kvalitetna takmicenja!
Moguce da odlazim u off topic a i vi samnom, izvinjavam se moderatorima i jos nesto, nikoga ne prozivam i ne treba da se nadje ali...Kalendar takmicenja za tekucu godinu MORA da je uradjen decembra protekle godine, mi u Srbiji jos nemamo pojma nista.

Hrvati vec pozivaju na 6. zagrebacki kup 28.5.2011. a verujem i da im je kalendar gotov.

Momcha

Ja mogu sigurno da ti kazem da ce Nis biti 05.11.2011,
a mislim da i Deki vec ima datum za Sentu.
Ostali koji su sigurni mogu samo da se dovezu.

airbamby

Gotovo je izvesno da ce i NG kup biti 11.12.2011....
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

modellius

po pravilu koje postoji vec vise od 10 godina je da je takmicarska sezona za maketu je od takmicenja pa u krug opet do tog takmicenja ( znaci npr nis 2010- do nisa 2011 ), ako bismo gledali kalendarsku godinu na takmicenjima se ne bi pojavilo 12 maketa, pogotu pocetkom godine, a i odlican primer je naveden sa ng kupom, ako je maketa gotova za ng kup ima dve opcije: necu nositi maketu te godine nego, cu krenuti sa njom na prvom takmicenju naredne godine ( ovde se automatski onda smanjuje broj prijavljenih maketa na ng kupu, dakle kvari se nivo takmicenja )

X Masters Of Miniatures - Senta 03. septembar 2011
Michael Wittmann   s.SS-Pz.Abt. 101       138 kills
Maketarski Savez Srbije http://www.mss.in.rs/