JNA Sherman M4A3 u 1:35

Previous topic - Next topic

medico

evo sta se trenutno radi , maketa je Italeri u revell pakovanju Caliope, odabravo sam nju posto je pogodna za JNA sermana uz donaciju komandirske kupole vazda prepodobnog gosn. Iguanca bacio sam se odmah na posao.
Nadam se da ne treba da napominjem da sve sto nije u OD boji originalne plastike makete je doradjeno, vecina u samogradnji uz pomoc stirena u polcama i raznih profila a nesto prilagodjavanjem delova iz kutije sa rezervnim delovima ,ecovanim maticama i slicno, cev je napravljena na strugu nakon sat vremena rada i 2 neuspela pokusaja konacno smo je napravili licno sam merio originalnu cevku .
Inace maketu radim prema fotkama sermana sa jednog vojnog otpada gde sam posteno slikao i " ...izlagao se opasnosti da me uhvate i oteraju na robiju "  :zvizduc
vise manje je izrada zavrsena , jos poneki detalji , zatim rekonstrukcija varova i texture kupole....


















Goran A.

Treba ti i onaj nosac za cev, fiksator sta li je vec. Zadnji tocak koji si zatvorio, treba da ima vidljive paoke, gledajuci u neke slike nasih sermana.

medico

fiksator je pozadi iznad resetke a cela maketa je radjena po fotkama ... walk around od nekih 50 tak slika

menestenasli

bas si ga lepo izdetaljisao :super

iguanac

dodaj mu megafon sa strane i eto ti tenka iz Kelijevih heroja. Ionako ti je otac nadgledao scenu rusenja mosta u tom filmu...
Inace, odlicna ti je maketa - pohvala za samogradnju i detalje! Deca ti sklapala tako! :cheers
One day you'll realize there's more to life than culture... There's dirt, and smoke, and good honest sweat!

"Dogod budete čuli na Ljubinom Grobu pucanje naših pušaka, Nijemci neće proći. A kad toga ne bude, znajte da na njemu nema više živih proletera."

https://n-ever-finished-models.blogspot.com/

Momcha

Lep projekat.Nadje li gusenice?

milten

Pa postavi fotke tog sermana sa otpada ...
Inace, za sad je super.
MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/

medico

za sada su gusenice najveci problem....jurim nesto preko neta taj tim gusenica je na nasim sermanima relativno redak kao i u maketama pakuje ih samo AFV a academy daje u zasebnom setu od 5 razlicitih komada  :jok

RILE-NS

Na ovako nesto, od tebe smo vec naviknuti.Sve dorade su  pedantne i mikrohirurski izvedene(profesionalna deformacija).Divim se lakoci kojom resavas sve maketarske zadatke koje postavis pred sebe.
Kad vec kazes da je model fotografisan sa svih strana ,pa da si tek onda prionuo na posao,nema mesta za po koje mozda je trebalo ili trebao si ovo.
Ali ipak gledajuci fotografije tvog rada  i gledajuci moju arhivu,ali i neke izvore pomocu kojih se moze nesto nauciti o tehnici JNAhttp://oklop3.tripod.com/m4-31.jpg,rekoh da ti skrenem paznju na sledece .
Ne znam da li ces ga praviti u sadasnjem stanju i time isprobati tehnike rdje,ljustenja boje,ostecenja  i ostalo ili u vreme kada je bio operativan.Ako je ovo drugo u pitanju onda na ona tri kvadratna drzaca sa rupom u sredini  na zadnjoj strani tela tenka sa desne strane (gledano od pozadi) ide telefon za komunikaciju sa pratecim odeljenjem pesadije-ideja preuzeta sa M-47.Svi Sermani iz JNA  na koje sam uspeo da naletim imaju ove drzace,a telefoni su verovatno po rashodovanju uklonjeni.Namece mi se pitanje-Da li su tenkovi JNA isporuceni sa montiranim telefonima ili su oni nasih ruku delo?Eto mozda se medju nama krije neko ko zna odgovor.Ako da ,nek se ne stidi.
Jos jednom Sjor Dotore skidam ti kapu.

Goran A.

@ Rile

Na starim slikama ta pozicija je prazna. Izgleda da je to kasnija modifikacija.

iguanac

Tokom Drugog svetskog rata su poceli da se primenjuju ti telefoni, ali to je bila vrsta budzevine i pakovali su ih u municijsku kutiju 0.30cal. Mislim da to ima na Firefly ili tako nekoj maketi. Opet, koliko se secam M47 ima pravi telefon. Aco, zafali li ti telefon (slomih jezik i prste), kanibalizovacemo moj M47! :super
One day you'll realize there's more to life than culture... There's dirt, and smoke, and good honest sweat!

"Dogod budete čuli na Ljubinom Grobu pucanje naših pušaka, Nijemci neće proći. A kad toga ne bude, znajte da na njemu nema više živih proletera."

https://n-ever-finished-models.blogspot.com/

medico

Quote from: AG02 on 03-06-2010, 00:42:59

Na starim slikama ta pozicija je prazna. Izgleda da je to kasnija modifikacija.

kojim starim slikama ? nasih sermana ili uopste ??? na doticnom sermanu postoje ovi nosaci kao i identican kabl savijen na tu stranu ! tako da je sigurno imao ovu kutiju ! Ako imas neku sliku nasih sermana ''straga"  ;) mozes li to podeliti sa nama ? prelistah dosta silka ali nisam nasao nista ubedljivo ... sem ovog sermana sa Malog Loshinja gde se jasno vidi tel. kutija 

Eraser

Ma dobro sta sad,jedna kutija manje-vise :D
Maketa je ekstra i bez te kutije :D

Svaka cast druze..


medico

#14
napravljena famozna telefonska kutija i nastavak radova , uradjeni varovi...ostalo je jos nekoliko manjih , dodato naoruzanje (samo za slikanje )
cekaa me josh textura kupole pa moze da ide Cosmos crni primer ....