Legato 1/72 Hansa Brandenburg B.I - Mali Brandenburg

Previous topic - Next topic

misa

Počeh radove na ovoj maketi. Za sada su skinuti delovi sa ramova, i uglavnom očišćeni od viška plastike. Rezinski motor je bilo potrebno dosta čistiti, i rezultat nije na nivou Aires, ali se ionako neće videti mnogo.


Rezinski motor je dobio sloj alclad aluminiuma, a laminirani delovi HU74.


Pozdrav,
Miša :)

medico

bravo , moja stoji godinu i nesto...nikako da pocnem ! videcu veceras da ti shibnem onaj skenirani clanak, obrati paznju na propelu malo mi je presiroka, mozda dolazi u obzir i neko deljanje iz stapica od sladoleda , proveri meni je onako od oka ozgledala presiroka !
Pravices one sa zicanom felnom ili ne ?  Koji si motor nabavio ?

milten

Bravo, bravo, bas sam se pitao zasto ga ne okacis ...
Cekamo napredak.
MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/

misa

Propeler je dobar, loš je ugao slikanja i izobličenje objektiva. Problem će kod propelera biti onaj metalni deo koji se na engleskom kaže "propeller boss", a ovde se dobija u okviru eceraja. Na prvi pogled nema nitni na njemu. Pogledaću sutra ponovo.

Da, praviću našeg malog brandenburga sa žičanim felnama. Motor je rezinski iz kita - Mercedes od 100 konja, duva na desno. Inače kvalitet odlivka je loš, deljao sam ga jedno sat ipo i bušio malim burgijama, pošto su creva za dovod tečnosti za hlađenje slepljena sa cilindrima na nekoliko mesta gde ne treba da budu.

Pod sam zamenio stirenom od 0,5mm pošto "pod" iz kita nema blage veze sa bilo čime vezanim za avijaciju. Takođe ću menjati palice, šipke u kabini za kontrolu kormila pravca, i skiju na repu. Neke strutove sam oštetio prilikom skidanja sa ramova, pa razmišljam da li da ih kitujem, ili da pravim nove pošto treba da nose teret.

Pozdrav,
Miša :)

misa

Danas se osušio pronto, pa sam premazao neke laminirane delove sa Raw Umber i Raw Siena. Sad sledi 5 dana pauze dok laneno ulje ne ispari. Takođe sam testirao auspuhe od štapića za uši - montaža je privremena.



Pozdrav,
Miša :)

menestenasli

Pod kabine izgleda prilicno drveno :)
Stranu ne vidim bas najbolje zbog odbljeska ali ne sumnjam da je isto odlicna. Auspusi su super. Jesi li ih razvlacio ili si koristio "out of the box" stapice?

misa

Razvlačio sam štapić za uši, ali je teško iseći polipropilen a da se ne iskrivi, što se i vidi na slici. Inače uz maketu se ne dobijaju auspusi već crtež prema kome treba napraviti 6 komada heheh.

Pozdrav,
Miša :)

airbamby

Odlicno, "drvo" bas obecava...
Pratimo napredak  ;)
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

ubermagog

U Muzejskom LET-u br.2 imaš vrlo lepu fotografiju Malog Brandenburga br.13 (str.50).
Zbog opskurnosti teme evo ti mali sken iste.


Avion je (kao i skoro svi školski tog vremena) bio lomljen više puta pa su menjana krila, repovi, platna po trupu, nosevi i sl. Takoreći imaš poptunu slobodu kod farbanja  :caooo

misa

Hvala Airsubo, baš mi znači ta slika, pošto nemam časopis LET. Prvi put na ovoj slici vidim horne na gornjem krilu za elerone.

U svakom slučaju svaka čast za dekal set, a naročito za ečd parc. Jedina zamerka je što niste dodali belu liniju od krsta do nosa za baš ovu zelenu trinaesticu, ali ne smeta mi pošto ću raditi "neofarbanu" trinaesticu.

Pozdrav,
Miša :)

Profa

Odlično napreduje, samo napred!
Što se tiče bele linije, postoji i opcija maskiranja i bojenja iste ;)
Bogu fala što sam Lala! :)

misa

Quote from: Profa on 07-06-2010, 20:38:05
Što se tiče bele linije, postoji i opcija maskiranja i bojenja iste ;)
Naravno, to je i meni palo na pamet, ali dekal sa zadnjim belim delom, belim brojem 13 i rondelom sa belim elementima se dobija. Nema šanse da se pogodi ista nijansa bele - videlo bi se sigurno. Inače moja kopija LiftHere dekala 747-LH ima još dva aviona sa brojem 13 u odnosu na reklamu na sajtu, i ti avioni koriste samo pola bele trake. Jedan od njih ću raditi.

Pozdrav,
Miša :)

Profa

E sa'ću da te ubijem, majke mi :doh
Pa seci dekal na traku i ostatak, iskoristi ostatak a celu traku nacrtaj, i to će biti to...

p.s. Naravno da je prva rečenica, što bi rekla moja Goga, "samo mala šala" ;) Ne znam, meni bi to prvo palo na pamet...
Bogu fala što sam Lala! :)

misa

Quote from: Profa on 07-06-2010, 23:55:23
Pa seci dekal na traku i ostatak, iskoristi ostatak a celu traku nacrtaj, i to će biti to...
Hmm. Ipak je to dobra ideja, moram priznati. Zato što ću u svakom slučaju imati belu boju na repu od trobojke. Lepo bi bilo da se slaže makar sa trakom. Češ, češ... kako se toga nisam ranije setio?! Nemoj da me ubijaš, uradiću tako heheh.

Pozdrav,
Miša :)

misa

Malo progresa. Unutrašnjost je završena, sledi sklapanje polutki trupa.


Pod, rezervoar, šipke i ručice na instrument tabli su scratch. Pod je malo nauljen, jer je ovaj motor bio poznat po tome.

Pozdrav,
Miša :)