Panther ausf.D 1/35 restauracija

Previous topic - Next topic

Amon Two

evo idemo malo sa ovin mackama, mislim nabaviti dragonovog King Tigera, iako je jako skup a uz to bojim se da cu ga ukakiti pa da ce mi ga poslije bit zao kao i novaca ulozenih za njega, tako da trebam malo ohrabrenja sto se toga tice...
a sto se ovoga Panthera tice - to je rodjakov Italeri Panther koji je on radio prije huhuhuhu vremena, uglavnom skinuo sam na tone univerzalnog ljepila i prasine sa njega, a jos uvijek ih ima, jednostavno nisam uspoio sa svega skinuti to smecei jer bi ostetio one bitne (vitalne) na kojima se nalazi ta prasina i prakticki guma od ljepila koja se jedva da skunuti sa makete...
uglavnom, fali dosta dijelova, vecinu rucki, rucica, i toga, sajle sam napravio samostalno, dekale cu bojati, sve u svemu evo kako je bilo










a evo do ovdje sam trenutno dogurao...


















malo sam se igrao sa bojama, sve vrste komentara dobrodosle...  :caooo

i da u medjuvremenu sam popravio idlere, i obojao oznake, slike prvom prilikom...

Amon Two

neznam sto se nitko ne javlja ali evo, ja idem dalje...

ev0 zabave, i imam pitanje, panteru sam rucno bojao, i eto kako je ispala, e sada, hocu li je skidati ili ostaviti, zelim vase misljenje?
mislim iskreno da je mogu jos popraviti sa preciznim kistom...  :think

evo moja verzija sablona












svi savjeti, kritike i komentari dobrodosli!  8)

Aki

Lepo napreduje, super!
Broj je dosta dobro ispao, a za oznaku jedinice bolje da si koristio dekal.

Amon Two

Quote from: @ki on 06-06-2010, 19:47:19
Lepo napreduje, super!
Broj je dosta dobro ispao, a za oznaku jedinice bolje da si koristio dekal.


je, ali problem je upravo taj sto ga nemam, od dekala nemam nista za ovu maketu, a od prije ne mogu nista ''pokrpati'' jer mi je ovo druga 35-ica pa nemam nista ostataka dekala...
mogu jos uvijek prec bojom preko njega, pa ispocetka... ;)

JUNKERS

HA,HA,HA,HA Kakva oznaka! Odlicno a kako si skinuo dekale? Cime jel si ih sastrugao ili? :)

Amon Two

Quote from: JUNKERS on 07-06-2010, 14:26:24
HA,HA,HA,HA Kakva oznaka! Odlicno a kako si skinuo dekale? Cime jel si ih sastrugao ili? :)

ne shvacam, jeli losa ili? :think
dekale sam skinuo llagano sa skalpelom i brusnim papirom... ;)

nesha

Ma kako crno losa, odlicno napreduje...Tako sam ja davno tamijinog PzII gulio od boje :doh
Samo ga delji i dalje i kaci slike  :)

tenk

odlican :super super to napreduje...e sad posto vidim da radis tenk sa dragonove sastavnice(kursk 43'),imam dekale koji ti trebaju,ako si zainteresovan mogu da ti ih posaljem ;) ako si zainteresovan javi mi se na pm! ;)
www.oluj.org
"May God have mercy upon my enemies, because I won't."

Amon Two

Quote from: nesha on 08-06-2010, 00:31:02
Ma kako crno losa, odlicno napreduje...Tako sam ja davno tamijinog PzII gulio od boje :doh
Samo ga delji i dalje i kaci slike  :)


hvala, a evo i ja se nekako borim sa ovim, bez sastavnice i bez icega, ali nema veze, bitno mi je da je barem mrvu bolji no sto je bio... :)


Quote from: tenk on 08-06-2010, 00:51:06
odlican :super super to napreduje...e sad posto vidim da radis tenk sa dragonove sastavnice(kursk 43'),imam dekale koji ti trebaju,ako si zainteresovan mogu da ti ih posaljem ;) ako si zainteresovan javi mi se na pm! ;)

super, spasili ste me, a maketu radim po uzoru na ovoga ---> http://www.missing-lynx.com/gallery/german/panther_mlipp.html samo sam isprintao slike i bojao po slikama...  ;D
hvala!

JUNKERS

Quote from: Amon Two on 07-06-2010, 21:02:09
Quote from: JUNKERS on 07-06-2010, 14:26:24
HA,HA,HA,HA Kakva oznaka! Odlicno a kako si skinuo dekale? Cime jel si ih sastrugao ili? :)

ne shvacam, jeli losa ili? :think
dekale sam skinuo llagano sa skalpelom i brusnim papirom... ;)
Ne simpaticna je oznaka. Aha ja sam mislio da si primenio malo nezniji pristup.

Amon Two

Quote from: JUNKERS on 08-06-2010, 14:21:30
Quote from: Amon Two on 07-06-2010, 21:02:09
Quote from: JUNKERS on 07-06-2010, 14:26:24
HA,HA,HA,HA Kakva oznaka! Odlicno a kako si skinuo dekale? Cime jel si ih sastrugao ili? :)

ne shvacam, jeli losa ili? :think
dekale sam skinuo llagano sa skalpelom i brusnim papirom... ;)
Ne simpaticna je oznaka. Aha ja sam mislio da si primenio malo nezniji pristup.


ma nije bio problem, to je cas posla bio, a zahvaljujuci kolegi 'Tenk' dobit cu dekale, a ovo prebojati, tako da do tada ne ocekujte nista novo...  ;)
i da jedno veliko HVALA Tenk-u na tome  :cheers