bf 110 1/48 eduard

Previous topic - Next topic

modellius

postovane kolege maketari i ostali ljubitelji ove plemenite vestine, evo makete s kojom sam poceo da se mlatim nakon dugog odmeravanja, za prvi put samo sadrzaj kutije, sastavljanje pocelo, tako da stizu i ostale fotke kako budem napredovao step by step, pozdrav

 
Michael Wittmann   s.SS-Pz.Abt. 101       138 kills
Maketarski Savez Srbije http://www.mss.in.rs/

Kerber

pozdravljam izbor !
Lepa maketa, cini mi se povise delova...kakvo je uklapanje?
Eh, kad bi izbacili i '72, kud bi im kraj bio?
Samo napred!

Warhawk

Mislim da su 110G i Hellcat najavljeni za naredna izdanja u 1/72 po katalogu...

Inače, samo napred s maketom, 110ki nikad dosta!  :mjetal
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

mig-29

uuu...ovo ce da bude fenomenalno!!!  ;D

Mikoyan29

jako interesantna maketa....zeljno iscekujem slike pocetka radiova
pozdrav  :caooo
MK "Oluj"

Erih_Hartman

Koju ces semu izabrati? Pozdrav za model :)

modellius

maketa je odlicna, sklapa se bez vecih poteskoca, bar za sada, samo ne bih ja bio ja da nisam nasao neke zice da vucem, ali i bez njih unutrasnjost izgleda impozantno, eduard je odradio posao za desetku, a evo i prve faze farbanja - sencenja, sada slede fini radovi pa finis sencenja, nastavak sutra, bar se nadam...

Michael Wittmann   s.SS-Pz.Abt. 101       138 kills
Maketarski Savez Srbije http://www.mss.in.rs/

Profa

Ovo odlično izgleda, Deki, još jedan biser iz tvoje ku'inje :super
Jedva čekam da se pojavi isti u 1/72, pa da se i ja malo igram :)
Bogu fala što sam Lala! :)

Sandman

odlichno izgleda kokpit sa svim ovim detaljima - prednosti vece razmere ;)

Quote from: Profa on 30-06-2010, 23:10:40
Jedva čekam da se pojavi isti u 1/72, pa da se i ja malo igram :)

sa svim onim zichkama? :D
najbolje da Eduard za tebe i mene spremi ovo u 1/144 pa da krenu "viteshke igre" :D

dusko

Ma u tvojim rukama svaka maketa je dobra praticu i ovo sa odusevljenjem :headbang :headbang

A.M.I

Quote from: Kerber on 30-06-2010, 12:04:23
pozdravljam izbor !
Lepa maketa, cini mi se povise delova...kakvo je uklapanje?
Eh, kad bi izbacili i '72, kud bi im kraj bio?
Samo napred!
Uklapanje je skoro pa katastrofalno. Spoj gondole motora i krila su za mazohiste istancanog ukusa. Stajni trap je resen vrlo komplikovano sa velikim propustom: Onog momenta kada su gondole na krilima, rupe na koje se kaci stajni trap prestaju da postoje.

modellius

jednom mi je neko rekao " odlicna je to maketa, ali dok je u kutiji, nemoj je sastavljati..." mislio sam preteruje covek, ali ok, videcemo.... polutke trupa ok, ali nosni deo uzas, a spoj gondole motora sa krilima, phah, prosudite sami....

Michael Wittmann   s.SS-Pz.Abt. 101       138 kills
Maketarski Savez Srbije http://www.mss.in.rs/

A.M.I

Uh bre, tvoj je jos gori od mog, veca rupetina....

Milan18111

Ko sto rece A.M.I. bice tu mnogo posla ali ne sumnjam da ces dovesti do kraja ovaj projekat.
Kabinski deo izgleda odlicno pa verujem da ce i konacan izgled makete odavati isti utisak.
Pozdrav,
Milan


voja

Колико сам видео, гомила тих чешких макета су екстра добре док су на рамовима у кутијама. Гомила финих, ситних делова, детаља. Обавезан ецерај, маске и резин. Атрактивна упутства, кутије и декали. Али, када кренеш да радиш те макете откријеш какво и колико ђубре си купио. Такво је 90% њихових макета. Рупе зјапе на све стране. Резин се тешко а у неким ситуацијама никако не уклапа, ецерај ту и тамо.
Имам гомиле тих чешких макета (у ствари то су само два до три произвођача са 50 разних имена) јер ми се буквално отвори ду*е када их видим и морам да их имам. После на разним сајтовима угледам које и колике муке су људи пролазили док су их састављали.

Срећно Дејане са овом 110-ком. Имам је и ја  :cry

.