Panther A

Previous topic - Next topic

Kerber

 ;)

I tako, zapoceto pre 6 meseci...i jos stoji na ormaru i 'vata prasinu. Nikako da nastavim...Olenjio se ja.
Mozda ce ovo sad da me "gura" da ga napokon uzmem u dalji rad i napokon ga dokrajchim  >:D
Italeri 1/35 i moj prvi tenak...malo sam sve preshadovao tamno sivom, pa ond oprskao onu germansku tenkovsku zutu...ili kako god se zove...







Ajd, sugestije, pomagajte da se "opravim na posao"...

Goran

Početak mi sasvim dobro izgleda. Sugestija sa dalje -> kreni na posao  ;D
Tko je proizvođač makete?

nesha

#2
Samo ti nastavi, bas lepo izgleda.  Kad se pocne, onda ide ;D
Usput, jesi mu to ti stavljao periskope u koamandirovu kupolu? U setu ih ne ima. ???

Kerber

E, hvala za podrsku.

A to je Italeri 1/35 i necete verovati, kupila mi supruga na nekom takmicenju u Nisu. ;D

A periskope jesam pravio i to na telu tenka kod vozaca od celuloidne trakice + super lepak, ali je to islo dozlaboga sporo i mrljao se celuloid, pa se stih da kanem u komandirovu kupolu Chrystal clear, cackalicom u svaki otvor - i izgleda super. Ako se koja i zamuti tokom daljeg farbanja, izbijem je opet cackalicom i nalijem novu...nema brige. Preporucujem svima za male zastakljene otvore.

I, da, probao sam lagani chipping olovlom , da vidim kako izgleda - avionicarski pristup... ali ce verovatno dosta da se pokrije sa jos dva sloja boje - zelena i crvrno braon...Jaoo, sto sam video strasnu "ambush" shemu za njega, al' dzaba, nemam te oznake, tako da ce ici "out of the box". Rece mi Momcha da oni nisu imali zimmerit na suknjicama. E, sad, da rasecem suknjice po sastavima? Cini mi se da je to realnije, ili ne?

rodeo

  Kako ciping olovom?
Pravda za Gigu, oranzada za trolove.

Goran

Možda je mislio na olovku, onu srebrnu, ali su prsti bili brži.

tripko

dobar je mali dobar  ;D

Aki

lepo,lepo,kaci slike kad ga zavrsis ;D

Boki

Izgleda lepo. Prosto zove da je zavrsis  .
Ako ti rad na nekoj maketi uspori, galedaj slike tudjih maketa ili iz gomile knjiga u pdf-u.
Mene to uvek natera da cackam neku maketu.

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Sandman

malkice ste izmashili jedno slovo u chitanju texta  :D
Bane je napisao:

Quote
I, da, probao sam lagani chipping olovlom , da vidim kako izgleda - avionicarski pristup...

tako da chipping nije ni olovkom a ni olovom  >:D ::) :D ;D

ma nebitno chime je radjeno..  ;) za sad mi se svidja kako izgleda... samo ti Bane nastavi (kad se vrnesh iz BGD) pa da vidimo kako ti ide ova kategorija ;)

nesha

Za suknjice: stvarno nisam video da su imale po sebi cimerit, osim MOZDA na jednoj slici pantera koji je pripa da o Viking diviziji, ali samo mozda, jer je slika nejasna i iz daleka...
Ako ti se dopada, slobodno turi tu suknjicad sa cimeritom, ma ne mozes da pogresis,sigurno da ih je bilo, ako nema slike, ne znaci da nisu postojali, a najvaznije je zadovoljstvo i da se TEBI dopada, pa jel tako? :)
Raseci ih, bice lepse.
Koje oznake ti trebaju, mozda neko ima...

iguanac

Super pocetak Bane!
Za suknjice - slobodno razdvoji i malo ih pokrivi - one i jesu u komadima kacene na nosace.
Koju si mrezicu koristio za ventilatore motora - lici na onu iz kokosinjca?
Marko
One day you'll realize there's more to life than culture... There's dirt, and smoke, and good honest sweat!

"Dogod budete čuli na Ljubinom Grobu pucanje naših pušaka, Nijemci neće proći. A kad toga ne bude, znajte da na njemu nema više živih proletera."

https://n-ever-finished-models.blogspot.com/

Stormbringer

Jako lep rad Bane, mada bi mu bilo zgodno staviti mrezice preko otvora na motornom postrojenju, s obzirom da su ih svi Panteri imali. Napraviti keceljice od tankog stirena ili aluminijuma, bakra ili mesinga je uvek dobra ideja, i ja bih ti to savetovao mesto rasecanja postojecih (mnogo bolji efekat se postize), iako to oduzima nesto vise vremena. Obavezno ga uradi maskirnog, trobojnog, kako bi se posaktivali svi defekti Italerijeve makete, i pazi se groznih vinilnih gusenica... Puno srece u zavrsavanju tenka ;)

Kerber

Quote from: iguanac on 03-02-2007, 13:25:12
Super pocetak Bane!
Za suknjice - slobodno razdvoji i malo ih pokrivi - one i jesu u komadima kacene na nosace.
Koju si mrezicu koristio za ventilatore motora - lici na onu iz kokosinjca?
Marko

Mrezicu sam pravio po nekom tamo radu valjda sa Hyerscale, ade je tip to stavio iznutra. Kasnije sam video neku fotku gde su mreze preko otvora, sa spoljne strane... A iskoristio sam parche nekog mrezastog tekstila, neke bobmonice sa neke svadbe su bile pakovane u to....A,malo ima okruglasta okaca - ko za kokosinjac....hehe. Ako nadjem nesto drugaciju, zalepicu preko otvora, taman da se ona stara ne vidi ... veljda.
A, jesam spisatelj....verovatno sam bio i gladan i sit istovremeno, kad sam gutao i permutovao slova - olovle itd... >:D
Pozz svima i hvala za podrsku....

medico

mrezasti textil, bombone , svadba ...hm to moze da bude samo jedna stvar : til   ;)
imam ja na isti nachin zaplenjenu mrezicu bash je ono sto zovu " kokoshija mreza" 6-ugaona okca
trteba potraziti po radnjama postoje u raznim oblicima a prodaju se na metar !