1:72 hawker hunter f6

Previous topic - Next topic

dragan_mig31

da bi se malo odmorio od arapa i migovi odlucio sam da zapocem ovu odlicnu maketu.u pitanje je revellov hawker hunter u 1:72.za sad sam samo dodao pojase i jedna rucica za katapultiranje.



menestenasli


PELE

Ohoho! Profi kokpit, cekam nastavak!


Pozz

dragan_mig31

danas sam iskoristio malo slobodnog vremena i ofarbao sam hunter.boje su odokativno mesane a donje povrsine su ofarbane sa MM chrome silver.



PELE

 :o

Fenomenalno! Bice jos bolji kada mu postavis dekale!


Pozz

Sandman

brzo si ti ovo izveo ;)

samo, imam dve zamerke:

1. donji deo trupa i krila na Hunteru je bio ili u Aluminium boji ili u RAF svetlo sivoj (BS381C: 627), tako da je ova Chrome Silver chini mi se previshe shljashteca za ovaj avion...  ::)

http://www.jpsmodell.de/dc/schemes/raf_temp66_e.htm

2. granice dve boje na kamuflazi na Hunteru imaju skoro oshtar prelaz, tako da je bolje bilo da si napravio maske (makar pomocu blutaka), ovako je vishe mekan prelaz izmedju zelene i sive...

evo ti primera kako izgleda na pravom avionu
(izvor slike: Airliners.net)


dragan_mig31

ja sam dosao do saznanja da je odozdo nije bio aluminium nego High Speed Silver neka engleska srebrena boja i zato sam koristio srebrenu boju.ove prelaze su previse ostre kad ih odradis sa blutack u 1:72 i zato sam odlucio da freehand farbam kamuflazu.

Goran A.

Revellov Hunter je odlican i veoma detaljan. Trebalo je da napravis ostre prelaze jer su i na originalima potpuno ostri, no kako ti volja.

dragan_mig31

pa dobro ko kako zeli tako i radi :) tako da ne umarajte se previse necu da prefarbam maketu a kad je zavrsim izlgedace 100 puta bolje :) uzivo prelazi su 10 puta ostriji.

Sandman

Nashao sam neshto o toj "High Speed Silver" - predzadnji post na dnu strane:

http://airfixtributeforum.myfastforum.org/archive/paint-codes-hunter-fga9__o_t__t_11952.html

"High speed silver was a silver dope paint. In use it rapidly faded to a very matt appearance also losing the metallic sheen and can often appear to be grey in photos. Metalcote Aluminium  is a good representation of freshly applied HSS, but needs toning down a bit with grey (or overspay with a mixture of matt varnish/drop of grey paint) if you want an 'in service' appearance. "

Iz ovog gore navedenog, najbolje je da na kraju predjesh donji deo nekim blagim sivim filterom, kako bi uminuo sjaj od Chrome Silver - gledajuci fotke iz tog perioda, donji deo zaista deluje kao da je ili neki matirani metal, ili svetlo siva...

No dobro, ti vec znash shta ti je ideja za finish tako da vishe necu da sugerishem nishta - bice to super maketa na kraju!

sezan

Ili dodaj malo svetlo sive u srebrnu ...ja bi bar probao !Ali po fotki koju je Srdjan stavio pre bi mu Rev 371 uradio ili tako nesto!A ti ces/ Po svojoj volji, naravno!Samo napred!Pozz!
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

dragan_mig31

pa da:) na rakju cu da matiram maketu i problem bice resen :)

Kerber

Interesantno...rakijom matiras maketu...mi to uz salatu...da bolje lupi u glavu na vrucinu  :naughty
Salim se, na tvoj lapsus... ;D
Lepa je to maketa, i lepo za sada izgleda.
Samo napred, brzina kojom radis me fascinira...