Zvezda Mercedes-Benz L 4500 A 1/35

Previous topic - Next topic

Terorista

Zvezda Mercedes-Benz L 4500 A 1/35 jako lepa maketa i lagana za sklapanje ima malo ne uklapanja ali da se ispraviti
privodim je kraju evo nekih slika koje ce malo vise reci o cemu se radi :)



Posto cu raditi sa otvorenom haubom sa obe strane nije mi se svidelo sledece:
plastika od haube je predebela, izgledalo bi kao da ima blindiranu haubu pa sam ceo prednji deo napravio
od lima koji imate na Nes kafi ;) dobar fazon... evo slika :)




...sledeci detalj je ulubljenje na krovu, napravio sam ga od istog materijala po istom principu:




...jos jedan detalj je udareno prednje desno krilo, nisam hteo da ze zamlacujem sa topljenjem plastike jer je to malo zastarelo
iseko' sam parce plastike sa tog dela i zamenio sa tankim limom, super lepkom pricvrstio, presmirglao i sad mogu da oblikujem taj cosak kako mi odgovara
evo slika :)))



...maketa je u zavrsnoj fazi i opet radujem se svim sugestijama i komentarima poz svima :))) :super  :caooo

Momcha


Messerschmitt

Свака чест! Надам се да ће на крају сви детаљи доћи до изражаја!

Terorista

#3
ma hoce ispasce dobro isprobavao sam neke nove tehnike sa rdjom i zastarivanjem pa sam na nekim delovima preterao i sad tu malo gubim vreme ispravljajuci...
a znate kako je to kad krenes da radis nesto prvi put pa ispadne dobro i onda se zaneses i sad izgleda kako kaze Hugo Sperle ''kao da je stajao na nekom otpadu''
a to nije bila ideja  :cry   ...zli hugo...

a evo i mala najava posle ovog cuda:

maketa je super!!! dobio sam je za rodjendan i dok smo razgledali maketu u detalje neki od prisutnih su primetili jedan detalj na slici koji mi je zagolicao mastu i jednostavno
je bilo reseno da ovaj kamon nece biti sam vec ce da vuce:

jos jedna ideja mi je pala na pamet kako nebi bilo lose da se poigram i u kargo prostor od maultiera savim ovu maketu


Pa vi sad zamislite kako to moze lepo da izgleda na nekoj diorami i naravno vrlo rado bih voleo da cujem kako se vama cini ova ideja... :))))))))))))

medico

bravo druskane , odlicna je folija istu bas imam u shteku sa ovom kockastom povrsinom oslicna za SF projetke,
nema sta sredio te tata Paja...." il ces biti maketar kako treba il mr's iz kuce  "    :naughty

modellius

#5
odlicno! da taj lim od nes kafe je odlican za rad
Michael Wittmann   s.SS-Pz.Abt. 101       138 kills
Maketarski Savez Srbije http://www.mss.in.rs/

Terorista

Evo jos par novijih slika maketu polako privodim kraju imao sam malo vecih poteskoca jer sam prakticno morao da se malo vratim u nazad jer je moj dragi Otac skrshio maketu sa visine od 1,5 metar tako da su svi tanki delovi koji strce unistili pa sam morao da ih armiram a vecinu iznova da pravim, na zalost nisam fotografisao izradu svih tih sitnih delova jer su to u pitanju nosaci za stop svetla, retrovizori, nosaci za farove....itd, no manje price vec evo malo slika



Hammond_Lord

Svaka cast za sitne delove i vaskrsavanje posle "podmuklog napada"! Jos bolji je kada se vidi uzivo! Nadam se da ce uskoro biti gotov, pa da ga izneses na takmicenje u decembru, a i sve ostalo sto se sprema:)

Terorista

Naravno a to sto se sprema je
Vojna tajna - Interno!   :zvizduc :zvizduc :zvizduc

Terorista

Evo drage dame i cenjena gospodo dosao je i taj dan Mercedes L 4500 A je gotov evo jedna slika ovde a ostatak mozete pogledati u rubrici
''Zavrsene makete''  :)))  od mene toliko

zaki

Juče sam kupio tu maketu na kupu a posle sam vrlo pažljivo zagledao tvoju. Lepo je izrađena, sviđaju mi se oni burići koje si stavio pozadi, ali generalno maketa je previše tamna i kao što si rekao izgleda kao da je decenijama stajala na nekom otpadu. Inače, nesumljivo lep rad
:cheers

Terorista

#11
Hvala prijatelju, sto se rada tice sve je stvar ukusa neko voli da radi makete kao da su izasle iz fabrike a ja ih zamislim kako izgledaju kada prodju kroz front pa ih onda tako radim... meni je tako lepse :)))
sto se farbanja tice: ljudi su dali dve sheme pa ko voli nek' izvoli :))) imam i maultiera koga cu raditi maskirnog ;)