SU-25K, 1/48 KP

Previous topic - Next topic

Reaper

Pozdrav!

Da se malo odmorim od raznih eF-ova i slicnih, poceo sam raditi ovo cudo....Stari KP u novom pakiranju, nelosa maketa, ali na odredjenim mjestima jako siromasna detaljima....

Za pocetak,prednji wheelbay treba temeljito doraditi....ovaj iz kutije i nije netocan, ali je siromasan, na srecu, slika se ima, pa cu pokusati malo to dotjerati i poboljsati da lici na pravu stvar....

Napravljeno novo "udubljenje" od stirena i dymo trake...



Zatim je masakriran onaj sto dodje u kutiji, pa je to sve zaljepljeno, i zapoceto s dodavanjem kojekakvih instalacija i zica...



U medjuvremenu, radilo se i na cockpitu......oob, uz ponesto samogradnje i airesovim sjedalom....jos nije gotovo, nista nije ljepljeno, samo prislonjeno da vidim hoce li sve odgovarati.... ima tu jos posla....


Tabla iz kutije je neupotrebljiva, pa sam krenuo praviti novu.....



Toliko za sada....nastavak ubrzo..... :naughty

dragan_mig31

odlicno :) ajde uradi jedan ovakav molim te :)



oddball

ja sam ga pazario u edvardovom pakovanju pre neki dan. potpuno ista maketa. da li mozes da postujes ovde slike kutija stajnog trapa ili da mi posaljes na mail? stvarno su detalji unutra prilicno siromasni, zapravo nepostojeci. sada se razmisljam da krenem da radim svog kako bismo ti i ja radili uporedo i pomagali se. koju si boju koristio za unutrasnjost kokpita?
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

PELE

@oddball - Imas ovde recenziju:

http://www.maketarskikutak.com/index.php/topic,10549.0.html

Odlicno za sada, pratim!


Pozz

divvac

...pomno pratim nastavak...... ;)
ali s tim sto cu usput gledati u knjizicu publikace 4+ o Su-25 i u jos par knjiga,pa ako hoces mogu uvek proveriti da li je to to,da se ne desi da slucajno nesta zeznes... vici,tu sam ;)
moja Prva turska

Reaper

Tnx!

Dragane, ciji je taj? ja se jos dvoumim izmedju irackog i ruskog s "afghan" kamuflazom...vidjet cu.....  :think

Oddball> bilo bi super, ako imas volje, jedan usporedni bild bi bio odlican..... sto eduard daje od plehova, vrijedi li to ista? mene su poprilicno razocarali sa plehovima u su-7, previse nebitnih stvari koje izgledaju losije od onog u kutiji (barem meni) a najbitnije stvari nisu pokrili sa tim plehovima i resinima.... :uaaa Inace, boja cockpita je MEDIUM GREY od MM-a.... mozda nije najtocnija, ali u usporedbi sa slikama, to je tu negdje, jos kad se odradi do kraja, malo zaprlja, mislim da ce biti ok.....

Divvac> naravno! Imam i ja hrpu tih knjiga - 4+, Squadron, Wapj, ATL, i jos neke druge monografije....uglavnom hrpa referenci, valjda ce biti dosta.... ti svakako vici ako primjetis da nesto nije dobro..... Necu se zamarati mikronima i atomima, ako na oko izgleda dobro, to je to sto se mene tice, posebice oko ovih detaljiranja i ozicenja.... ;)


ubermagog

@ Reaper

predlažem ti da skineš uputstvo sa Eduard sajta i vidiš iz prve ruke šta su i gde dodavali u svom Limited pakovanju, to je odlična referenca za eventualno detaljisanje u samogradnji!
Ja njihova uputstva koristim kao dodatnu referencu za sve makete koje radim, bilo da su avioni ili vozila  :zvizduc

evo link http://www.eduard.cz/products/pdf/n11/1150.pdf (ima oko 19mb)

oddball

pa, eceraj deluje da je dobar... videcemo... sada sam gledao malo po netu neke fotke kabine i sve zavisi od fotke do fotke. na nekima je kabina boje koja malo vise vuce na bledo plavu na drugim na bledo plavo-zelenu (slicna onoj nekim Il-2). bacicu pogled malo bolje na sastavnicu i bojanku pa cemo da vidimo, to nisam gledao vise sam obracao paznju na delove kakvi su.

Pele, video sam recenziju, hvala.
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

Patriota

Pozdrav Reaper.  :caooo

Veoma lep avion koji si odlučio da odradiš. Međutim ovaj Eduard-ov set je samo dobar zbog eceraja. Kažem to, zato jer sam isto imao tu maketu aviona koja se nalazi u ovom setu, a potiče od KOPRO Models iz 1987 godine. Mnogo je loše izrađena. Debela plastika, prelazi panela pomereni i do 2,5mm, loši detalji itd. Najbolji izbor ti je MONOGRAM-ov SU-25. Odlični detalji, mnogo oružja, tačno sklapanje. Jedino možeš kokpit da zameniš. KOPRO-va maketa je odletela u kantu za smeće, pošto su se pri sklapanju pokazali amaterstvo i loš kvalitet izrade proizvođača. Momentalno tražim Monogram-ovo izdanje. Nema boljeg.

Šta se tiče kamuflaže, predložio bih ti rusku šemu iz afganistanskog rata. Ovo je naravno samo lično mišljenje!

Držim ti palčeve !  :super

dragan_mig31

Monogramov su-25 na nista ne lici.Ovaj Koprov bar lici na su-25 kad so OOB odradi.

Quote from: Patriota on 15-10-2010, 14:31:02
Pozdrav Reaper.  :caooo

Veoma lep avion koji si odlučio da odradiš. Međutim ovaj Eduard-ov set je samo dobar zbog eceraja. Kažem to, zato jer sam isto imao tu maketu aviona koja se nalazi u ovom setu, a potiče od KOPRO Models iz 1987 godine. Mnogo je loše izrađena. Debela plastika, prelazi panela pomereni i do 2,5mm, loši detalji itd. Najbolji izbor ti je MONOGRAM-ov SU-25. Odlični detalji, mnogo oružja, tačno sklapanje. Jedino možeš kokpit da zameniš. KOPRO-va maketa je odletela u kantu za smeće, pošto su se pri sklapanju pokazali amaterstvo i loš kvalitet izrade proizvođača. Momentalno tražim Monogram-ovo izdanje. Nema boljeg.

Šta se tiče kamuflaže, predložio bih ti rusku šemu iz afganistanskog rata. Ovo je naravno samo lično mišljenje!

Držim ti palčeve !  :super

divvac

Quote from: dragan_mig31 on 15-10-2010, 14:43:09
Monogramov su-25 na nista ne lici.Ovaj Koprov bar lici na su-25 kad so OOB odradi.

kolega,moze malo ovo podrobnije da se ispita? :)

moja Prva turska


dragan_mig31

kolega nije sve u naoruzanju.Vidi kakav nos cudan i izoblicen ima ovaj napravljeni monogram kojeg si ti pustio gore a vidi kako izgleda KP :) isto vazi za usisnike. sve se radi sve se preraduje :)

nemogu da nadjem topic gde je neki lik sa zapada radio na ARC iracka diorama sa su-25 u 48 bas od monograma i e sve detaljno objasnio zasto ta maketa izgleda tako i kako treba da se preradi da bi izgledao kao su-25.


dragan_mig31

moze ako se nadju planove i ove dve makete koje ja nemam :D ali gledali smo bas taj oez/KP su-25 bas na Petrovec gde su nasi su-25 parkirani i dosli smo do zakljucka da je maketa bas ok na izgled.za dimenzije neznam :)

Quote from: divvac on 15-10-2010, 15:07:31
Quote from: dragan_mig31 on 15-10-2010, 14:43:09
Monogramov su-25 na nista ne lici.Ovaj Koprov bar lici na su-25 kad so OOB odradi.

kolega,moze malo ovo podrobnije da se ispita? :)